Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, van köztetek olyan,...

Ateisták, van köztetek olyan, aki örülne, ha bebizonyosodna hogy tévedett?

Figyelt kérdés

Persze nem tudományos bizonyítékra gondolok, hisz ez nyilvánvalóan lehetetlen. Hanem ha pl. lenne egy isten-élményed, ami (szubjektíve) meggyőzne az Isten/szellemvilág létezéséről.


Szóval igazából arra vagyok kíváncsi, hogy neked ateistaként fontos-e a meggyőződésed, ragaszkodsz hozzá, vagy éppen ellenkezőleg, képes lennél örömmel(!) elvetni?

Köszönöm előre a válaszokat!



2015. jún. 5. 14:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

attól függ...


a Biblia istenének nem örülnék


sőt, igazából egy istennek sem

2015. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Én az igazságnak örülnék függetlenül a hitemtől.

De egy gyilkost irracionális szabályokkal soha nem szeretnék.

2015. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
61%
Engem különösebben nem érdekelne. Nem a meggyőződésem fontos, hanem a vágyaim. Attól, hogy megbizonyosodnék, hogy van isten, még ugyanúgy nem szándékoznék a vallás szerint élni.
2015. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Ozmium42 ***** válasza:
81%

Tudományos bizonyítékra vágyom, miért lehetetlen ez? Isten (egyik isten sem) nem volt természetfeletti, amíg nem létezett a modern természettudomány. Csak azután költözött (költöztek) eggyel feljebb, hogy a régi nézetek összeférhetetlenek lettek a tudományos felfedezésekkel. Érdekes módon most is természetiek annyiban, amit a mai tudomány pillanatnyilag nem ismer, de amit a tudomány lehetetlennek tart, ott meg már természetfelettiek.


Másik: egy vallásos vajon felismerné az istenét, ha direktben találkozna vele? Vagy ha más istennel találkozna, nem keverné össze a sajátjával?


A szubjektív tapasztalás nem elég, az érzékeink becsapnak minket.


Annak örülnék, ha úgy tudnám megismerni az istent meg a szellemvilágot, hogy ezáltal a megismerés által bővíthetném, korrigálhatnám a tudományos ismereteimet, ha világossá válna, hogy milyen kapcsolatban van a materialista világ a nem materialistával, hogyan viszonyul egymáshoz, hogyan lép kölcsönhatásba egyik a másikkal, hogyan férnek meg egymás mellett. Valami ilyesminek lenne értelme. Az, hogy összehaluzok valamit, meg hangokat hallok, annak nem.

2015. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem örülnék neki, mert akkor biztosan tudnám, hogy ez a sok rossz a világban úgy történik, hogy még egy Isten sem tud tőle megvédeni minket, vagy ami rosszabb, hogy ő maga huny szemet minden felett. A tudomány állása szerint, az emberiség mint értelmes szóval beszélő lény egyedül van. Egy ilyen isten mellett még inkább magunkra hagyottnak érezném az emberiséget.
2015. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Én jelenleg nem hobbiból vagyok ateista, hanem mert semmi tény nem támasztja alá egyik vallás istenét sem a több tízezerből, így szerintem az az igazság, hogy nincs semmiféle isten. Ha kiderülne kétséget kizárólag számomra, hogy valamelyik tényleg igazi, akkor nyilván hinnék, hisz az lenne az igazság. De azért egy olyan, hogy ráesik valami a fejemre, elvesztem az eszméletemet pár percre és közben lesz egy "látomásom" az nem győzne meg nyilván. Ha az álmaimnak köze lenne a valósághoz, akkor az utca hullákkal meg terhes nőkkel lenne tele.
2015. jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

5-nek - mennyire tőlünk függ ez...


"így éltünk mi is itt. S ha felénk mordulva az észak

intett és panaszát zúgta, lehullt a levél,

lombját sírta az ág és szálltak a szélben az essők,

csak mosolyogtunk, mert tudtuk, egy isten is óv

és szavainkra figyel, meghitten zeng a szivünkben

egy dalt s csak mivelünk gyermeki s néha vidám."


(Hölderlin - részlet, Radnóti Miklós fordítása)

2015. jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
2%
Még akkor sem fogadnák el. Inkább hazudnának saját maguknak is csak hogy ne kelljen elfogadni, mert hát akkor azt is be kellene látniuk hogy tévedtek.
2015. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Egy szubjektív hangulat (vagy akár látomás) ehhez kevés, akkor már rég sátánista-buddhista lennék.
2015. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Látom többen egyes vallások istenképét, meg a vallás szabályait emlegetik. Én nem erre gondoltam, csupán arra, hogy mégis "van valami odaát", van felsőbb hatalom, tudatosság a világban... Ha lehet, gondoljátok át még egyszer a választ!

2015. jún. 5. 19:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!