Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi vallása nem...

Jehova Tanúi vallása nem ellentmondásos szerintetek?

Figyelt kérdés
Az igazi szerelem címmel jelentetnek meg dvd-ket, miközben közöttük is vannak, akik nem házasodnak meg, mert szabadok szeretnének maradni. Akkor miről is beszélgetünk? Most kötelező házasodni és a másiknak engedni, hogy uralkodjon fölöttem vagy sem?
2015. szept. 7. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem védem ezt a csürhét, de neked nincs jobb dolgod mint 2-3 naponta kiírni egy kérdést velük kapcsolatban?
2015. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem akarom védeni őket, de a kereszténység mindig azt tanította, hogy lehet házasként és egyedülállóként is Istennek tetsző életet élni, szóval a jehovistákkal nem az a baj, hogy nem házasok mind.
2015. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem kötelező. pál beszélt az egyedülállóság ajándékáról. Jézus sem volt házas.


ez a dvd, amin szerintem kémprogram van, a házasságot fontolgatóknak készűlt. elmondja, hogy csak akkor lesz boldog az életed, jó a házasságod, ha úttörő vagy. sajnos, ennek is ez a rejtett üzenet.


egyetlen pozitívum van a filmben: a főhős nem kávéfüggő,mint az eddigi filmekben az összes szereplő.


egy durva, manipulatív zrt-tákolmány. egyes. semmi köze a valósághoz.

2015. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom honnan veszed, hogy naponta kiírok két-három kérdést.

Kicsit nekem a rózsaszín köd kategóriájába tartozik a dolog.

Ha rosszu8l működik a házasság vagy a kapcsolat, akkor szerintem nincs közös út, azaz szakítani kell.

Kicsit propaganda anyag is, mivel az úttörőzést valóban többször említi.

Ellentmondásos, mivel a filmben egy szereplő nem állhatott szóba a testvérével, mert azt kiközösítették. Ugyanakkor az egyik lánynak a férje rendszeresen kihagyja a gyülekezeti összejöveteleket, valószínűleg soha nem lesz tag, mégis a feleségnek szeretnie kell. Mi ez ha nem ellentmondás?

2015. szept. 7. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Nos, ha neked már ez is ellentmondás, mit szólnál ahhoz, amit ez a szervezet 131 éve művel???


Csak egy példa: az 1920-as évektől ezt hírdették: a most élők közül milliók soha nem halnak meg!


ezt hírdették egészen 2012-ig. azaz 90 évig. majd 2012-ben megmagyarázták, hogy ezt hogyan kell érteni: nem úgy!!! ennyi. bebolondítottak pár millió embert, aztán megcáfolják az addigi tanításaikat.


akarsz még érdekességet a házassággal kapcsolatban?


pl: egy tanú elválhat, ha a házastársa megcsalja,azaz házasságtörés történik. ez az egyetlen írás szerinti alap a válásra.


DE: HA A FÉRJ EGY FÉRFIVAL CSALJA MEG A FELESÉGÉT, akkor nem válhat el a feleség, mert nem történt házasságtörés,mert az csak két KÜLÖN NEMŰ FÉL KÖZÖTT TÖRTÉNHET.


egy jó férj a tanúk szerint soha nem hallja imádkozni a feleségét, mert a főségi elrendezés szerint mindíg a férjnek kell imádkozni, ha együtt vannak, ez alól csak az a kivétel, ha a férj kómában van... de akkor sem hallja a feleségét.

2015. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Látom vannak súlyos problémáid.
2015. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez így ellentmondás, mivel ezek nem ismerik elhívás fogalmát. Ha valakit Isten hív el arra, hogy házastárs nélkül szolgálja őt, akkor az úgy működik, mert megerősíti benne. De egy emberi tanítás ezt nem fogja megadni.
2015. szept. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedre a válasz az, hogy nincs Jehova Tanúinál szabály a házassságra. Isten szent szavában mind a házasság, mind az egyedülállóság előnyei ki vannak emelve, és a saját dőntésünk, hogy társ nélkül maradunk ,vagy társat veszünk és családot alapítunk.

2015. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
NEM KÖTELEZŐ! A BIBLIA SEM ÍRJA HOGY KÖTELEZŐ HÁZASODNI, DE SZEXUÁLIS VISZONYBAN LENNI SEM KÖTELEZŐ.
2016. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!