Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ellentmondásos Iszlám vallás?

Ellentmondásos Iszlám vallás?

Figyelt kérdés
Nyitottan!, foglalkozom az Iszlám vallással, olvasom a Koránt és egyszerűen nem tudok tovább lépni azon, hogy hogyan lehet egy olyan ember próféta, aki embereket öl, kilenc éves lányt tesz magáévá, embereket csonkít meg, egész életében háborúzik és irtja az embereket, hogyan? Mai szemmel nézve Mohamed egy sima terrorista, de minimum egy bűnöző, egy gazfickó volt. A Korán első fejezetében is csak meglakolnak és "égnek" a bűnösök az örökkévalóságig nincs purgatórium. Szívesen meghallgatok bármilyen véleményt, de ez számomra egy erőszakos, ócska (RÉGIMÓDI ÉS NEM) vallás. Kedves Muzulmánok hol tévedek? (nem célom az indulatok szítása, valamint az értékek tiprása!)
2015. szept. 20. 02:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Én ugyan nem olvastam a Koránt,de ha ez igaz,akkor egy ugyanolyan kétszínű prófétáról beszélünk,mint pl.a Bibliai Mózes.
2015. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálatos ha te ezt olvasod ki. Biztos hogy végigolvastad? Csak mert amiket írtál nem szerepel a Koránban.
2015. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
szerinted nem vallás az iszlám, és ócska. Mi ez ha nem provokáció. Az utolsó két sor miatt jelentettem a kérdést. A kérdés feltevése egészen normálisan indult, de hogy egy világvallást így becsmérelsz ez durva.
2015. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

A mai helyzetben ha konfrontálódni akarsz, ellentéteket szítani, kiírod ide ezt a kérdést. Ha viszont választ keresel valódi tudásigénnyel, akkor nem ide írod ki.

Ezzel el is dőlt minden.

Amúgy mindent lehet felszínesen, mondhatnám elfogultan olvasni (látszólagos nyitottsággal, mert a valódi nem ilyen), és akkor lehetséges belőle bármit kihozni. Koránból, Bibliából, Alkotmányból, akármiből. Sok múlik az érteni akaráson és a képességen. Mondhatnám, minden ezeken múlik.

2015. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne keresztény szempontból próbáld megérteni, és akkor nem fogsz ellentmondást találni.
2015. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szomorú, hogy ilyen könnyedén átugorja mindenki a Mohamedről szóló

részt.

2015. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én is olvastam a koránt, azt a fordítást ami a "hivatalosan elismert" magyar fordítás (ha van igény linkelem)


szerintem Mohamed még simán lehetett ezek ellenére próféta, ugyan akkor csalódás volt, sokminden amiről korábban azt hittem csak az emberi gonoszság eredménye és za iszlám kiforgatása, valójában nagyon is az iszlám eredeti és hiteles arca, és az alapvetően azért toleráns, mások másképp gondolkodását elfogadó, az iszlámra térést nem kényszeríteni akaró muzulmán ismerőseim azok akik eltérnek a saját vallásuktól

2015. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

"ugyan akkor csalódás volt, sokminden amiről korábban azt hittem csak az emberi gonoszság eredménye és za iszlám kiforgatása, valójában nagyon is az iszlám eredeti és hiteles arca, és az alapvetően azért toleráns, mások másképp gondolkodását elfogadó, az iszlámra térést nem kényszeríteni akaró muzulmán ismerőseim azok akik eltérnek a saját vallásuktól"


Kétlem hogy olvastad a Koránt. Mutasd meg nekem kérlek azt a részt ahol az szerepel hogy az iszlámra kell kényszeríteni mindenkit.

2015. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az iszlám egyik alaptana az, hogy minél több embert kell megtéríteni, egyes muzulmánok ezt úgy értelmezik, hogy erőszakkal kell rátukmálni másokra, ez vissza is köszön a kultúrájukban. Mohamed eredetileg azért hozta létre az iszlámot, hogy egyesítse a félnomád törzseket, mivel relatíve sokat volt zsidók között, ezért a judaizmusból merített ihletet a vallásgyártás közben, innen ered az isten- és prófétaábrázolás tiltása, a disznóhús fogyasztásának mellőzése, a körülmetélés stb., azonban nem ez a legfontosabb nézőpont. Ahogy azt írtam, az iszlám azért jött létre, hogy embereket egyesítsen, eredetileg ellenséges törzsek voltak ezek, azonban manapság ezt az egyesítést sok imám úgy értelmezi, hogy a komplett világot meg kell téríteni, kvázi "egyesíteni", mert csak így érhető el a végső béke, csak akkor lehet harmónia, ha mindenki muzulmán. Ezért erőltetik annyira a vallásukat, meg úgy amblokk a kulturális szokásaikat, mert ők úgy gondolják, hogy csakis ezek elsajátításával lehet világbéke, még ha ezt erővel is kell ráerőltetni a világon élő néhány milliárd emberre. Ez az iszlám egyik alappillére, az egyesítés, azonban, hogy ki és hogyan kívánja ezt elérni az más kérdés, egyesek csak imaköröket tartanak, ahová szabadon be lehet menni, mások pedig azon választás elé állítanak, hogy vagy felveszed ezt a vallást, vagy levágják a fejed egy vadászkéssel. Ez a legnagyobb megosztóerő az iszlám világban, ugyanis még egymás között sem tudnak konszenzusra jutni a vallásuk egyik alaptanát illetően. A betelepült muzulmánok első generációja sehol sem erőszakos, mert ők a megélhetésért vándorolnak be és emiatt hamar asszimilálódnak, máskülönben kitoloncolnák őket, az ő leszármazottjaik azok, akik elveszve érzik magukat és a radikalizálódással próbálnak meg egyfajta kapaszkodót találni az életben, ugyanis az önérzetüknek betesz az európai életmód és muzulmán neveltetés kettőssége.
2015. szept. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ceri ***** válasza:

A különböző vallási ill. világnézeti rendszerek nem egzakt tudományok. Nem 2*2 egyszerűségű matematika. Az ilyenek pedig sokféle értelmezésre adnak lehetőséget. A jujdejó kereszténységgel ugyanez a helyzet. Az iszlám hívők nagy része nem osztja a szélsőségesek értelmezéseit.

Szerintem kívülről nem érdemes mások vallásával foglalkozni, megítélgetni, ha nem nyomják az arcodba. A vallás személyes dolog. Azzal azonosulsz amivel a te lelkiismereted tud. Azt nem lehet megerőszakolni úgysem, legfeljebb eljátszod, hogy hívő vagy. Annak meg semmi értelme szerintem itt Európában -túl azon, hogy hazug viselkedés is lenne. A zsidó vallás (tehát lényegében az ószövetség) is ugyanilyen ocsmány istent imád. Az ő értelmezésüket tartalmazó talmud, szintén nem tartja bűnnek a kicsi lányokkal való közösülést, erőszakolást -mondván, hogy az még nem is ember -tehát vele szabad.

Az ÁBRAHÁMI vallások már csak ilyen primitívek, mert primitív emberek alkották őket. Az az ember fajta amely ezeket vallja ilyen. Amennyiben nem kötnek beléd, el kell őket kerülni, ha nem akarsz konfliktust.

2015. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!