Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képes valaki olyan...

Hogyan képes valaki olyan mélyen hinni egy képzeltbeli lényben, hogy öljön érte?

Figyelt kérdés

Nem csak a mostani támadásokra gondolok, de úgy általában mindegyikre, aminek az indítéka ilyesmi volt.

Mármint azt még megértem, hogy egy gyerek képes nagyon hinni a Mikulásban vagy a Krampuszban. De felnőtt embereknek ennyire nincs realitás érzéke? Komolyan elhiszik ezt? Vagy csak ürügyként használják?

Mert én nem igazán értem és tudom felfogni, hogy bárki is komolyan gondolhatja.



2015. nov. 18. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Ezeknek a társadalma erre épül, ott még az állam sem vált ketté az egyháztól. Amúgy tényleg ez màr beteges.

Abba is érdemes belegondolni hogy ha valakinek van egy képzeletbeli barátja az őrült. Ha sok mindenkinek van, az meg vallàs.

2015. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Molyember ***** válasza:
93%
Ez ennél azért bonyolultabb. Még senki sem tudta cáfolni egy magasabb értelem létezését, így nem kizárt, hogy van. (Tudom, majd írják a felemelhetetlen követ, de tessenek visszaolvasni, az nem cáfol semmit.) Nem is az ölés a hihetetlen, hanem az a mérhetetlen kritikátlanság, hogy képesek meghalni miatta. Mert hiába nincs cáfolva, bizonyítva sincs. Ennyire korlátolt, buta emberek. Hülyék között éppen olyan veszélyes dolog a vallás, mint ovisok közt az éles fegyver. A hittan mellé nem ártana logikát is tanítani. Sőt mindkettő kötelezővé kéne tenni, de csak együtt. Talán kevesebb lenne a vakhit mindkét oldalon.
2015. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mert nem egy "képzeletbeli lényben" hisz csupán, hanem egy eszmében, nemhiszem ,hogy különösebb gondot okoz elképzelni, hogy pl '56-ban vagy '48-ban miért öltek magyar emberek másokat, de talán azt sem a kommunisták és a nácik miért öltek, mind mind egy eszme, ugyan ilyen áll az Iszlám mögött is
2015. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sunshinedoll ***** válasza:

Még, jó, h nem a mostani támadásokra gondolsz, az ISISnek ugyanis köze nincs a valláshoz, csak a neve iszlám. :D

A keresztes háborúk, na az mondjuk már valami.

2015. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4. Ha nem lenne az a vallás, akkor az ISIS sem lenne. Szóval nem igaz, hogy semmi köze a valláshoz.

Azok az emberek csak szimplán másként értelmezik, de ettől még nem lesznek függetlenek tőle.

2015. nov. 18. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:

ha az ISIS re gondolsz egyszerű a válasz....régen nagyon régen keresztesháborúkban... mért öltek ? "isten nevében" álszent képmutatás volt az egész melyet egy háttérben való hatalom irányitott...emberi hatalom nem isteni ...

a válasz tehát az h nem egy nem létező személy lény miatt csinálják hanem mert úgymond tudatt alatt parancsot kaptak rá emberektől elhitették velük h ez így jó és ezt a hittel tették ..rávezették őket arra h ezt kell tenniük és megvilágosodást nyernek ..itt a képbe meg az emberi butaság jön h mennyire birka tud lenni csoportosan az ember és mennyire okos is tud lenni 1 ember h megvezesse a hülyeséggel a többit :) és ezen magyarázatokra a múltban nagyon sok példa van:)

2015. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az még semmi.

Most abba gondolj bele, hogy egy ilyen ember mire alkalmas?

Ha csak ennyi esze van, akkor mégis milyen munkát képes elvégezni?

2015. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Több helyen leírtam már, de megteszem még egyszer. Valamikor 30-35 évvel ezelőtt, amikor még nem volt internet, az IPM magazinból szereztük az aktuális ismereteket. Akkor olvastam egy cikkben, és máig sem találtam hihetőbb magyarázatot. Állítólag hőtérképet készítettek vallásos és ateista emberek agyáról. Azt találták, hogy a vallásos egyének agyának egy bizonyos pontja melegebb, mint az ateistáké. Ezért ezek az emberek teljesen valóságos, kézzelfogható tényként észlelik isten jelenlétét. Nem csak HISZNEK, hanem érzik a létét.

Ehhez jön még egy nagyfokú, agymosás útján kicsiholt fanatizmus, és máris kész egy gyilkológép.

2015. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vehetjük Istent képzeletbelinek, de akkor képzelt dolog a becsület, a szabadság, vagy az igazság is. Ezek mind emberi fogalmak, amik nem következnek a világból, mi alkottuk meg őket, mint számtalan dolgot, amiért az ember hajlandó kioltani más ember életét.


A történelem tanulsága szerint az emberek rettentő kicsinyes és jelentéktelennek tűnő dolgokra hivatkozva is képesek ölni: nevetségesen kevés pénz miatt, vagy mert kényelmetlenséget okoz a másik, féltékenység, bosszúvágy, sok ilyen ostoba dolog van, ehhez képest egy felsőbbrendű igazság eszméje nem is tűnik annyira önzőnek, bár ez semennyire nem menti fel azokat, akik ezt teszik.

2015. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Talán úgy, hogy nem képzeletbeli lényről van szó. Az iszlám mögött egy nagyon erős szellemiség áll, nem véletlenül van annyi követője.

A keresztesháborúkról annyit, hogy természetesen az emberi hatalomvágy, pénzéhség stb. is közrejátszott, de szellemi oldala is volt. Hiába Isten nevében tették, köze nem volt a Biblia Istenéhez, mivel Isten képes volt a Fiát adni az emberiségért, ők viszont Jézus szavaival és tetteivel pont szembementek. E mögött is egy szellemiség áll, mint ahogy az ateizmus mögött is, amely kiforgatja a Bibliát és rossznak állítja be Istent. Nem új dolog, az édenkertben kezdődött...

2015. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!