Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmagyarázná nekem?...

Valaki elmagyarázná nekem? (Pokol és szabad akarat és az áldozat).

Figyelt kérdés
Azt mondják Isten szabadat akaratot adott. Nos nekem az,hogy vagy imádjuk őt vagy pokolra küld minket szenvedni,nem tűnik szabad akaratnak. Ha egy rabló bemegy egy boltba és azt mondja az eladónak hogy tegye meg ezt és ezt,az nem engedelmeskedik,mire a rabló lelövi,akkor ennyi erővel mondhatja,hogy azt hogy szabad akaratot adott az eladónak. Ez a szabad akarat amit Isten állítólag adott kőkemény diktatúra,vagy azt teszed amit mondok vagy a pokolra küldelek(nem,nem csak megöli,hanem örökké kínozni fogja,aki nem teszi azt amit akar). A másik maga a Pokol. Isten szeret,mindennél jobban de ha nem engedelmeskedsz neki ÖRÖKKÉ kínozni fog. Örökké kínozni fog...mi van? Tehát azt mondják Isten jobban szeret mint te őt,senki sem képes olyan szeretetre mint ő,jobban szeret téged mint te a fiadat,te mondjuk a saját fiadat,a saját gyerekedet képes lennél örökké kínozni ha nem engedelmeskedne neked/szeretne téged? Ez az egész nagyon nonszensz,el se hiszem,hogy képes valaki ezt az egészet elhinni. Ha úgy szeret,akkor nyilván nem fog örökké kínozni,esetleg nem jutsz a mennybe,de egy olyan szörnyű mint a pokol nem küldhet,mert a végtelen szeretet és a pokol tana NAGYON nem függ össze egymással. A harmadik,Isten feláldozta a fiát ez igaz,de 3 nap után vissza is kapta. Nem akarok senkit megsérteni ezzel,Krisztus valóban szenvedett és ezt Istennek végig kellett néznie,de 3 nap után visszakapta a fiát. Azért ez az áldozat szerintem,hangsúlyozom SZERINTEM ne egyenlő egy olyan nagy mértékű áldozattal aminek a keresztények és a Biblia bemutatja,az úgy állítja be mintha örökre elvesztette volna a fiát. Elnézést kérek mindenkitől,de azért szerintem ezek elgondolkoztatóak.

2015. dec. 5. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Az elmúlt hónapban legalább négyszer válaszoltam meg ezt a kérdést. Most éppen nincs rá időm, úgyhogy javaslom a keresőt. :)
2015. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

67%, te minden kérdésnél amit olvasok csak annyit írsz, hogy már megválaszoltad ezerszer.


Kérdező, Isten egyértelműen emberi találmány. A pokol tudod honnan jön?

"És mi van ha én nem hiszek abban amiben te?"

"DE HIGGYÉÉÉÉL"

"Miért?"

"Mert különben... ömmm.... mert különben Isten megkííííínoz!!!!"

"U wot m8?"

"Jól hallottad, meg fognak kínozniiii!!!! Sőt, nem is kicsit!!! Sőt, örökkééé!!!"

"Valaki nem kap több cuba librét..."


Egész konkrétan így találták ki először a poklot. Aztán maradt, mert jól rá lehet vele ijeszteni babonás hülyékre és kisgyerekekre, és így hatékony eszköz a vallás propagálására.

2015. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen elkeserítő, hogy ilyen aljasságot tanítanak Istenről, annak ellenére, hogy a Teremtő ilyet ki sem gondolt,

s annyiszor kiírtuk a Bibliából, hogy pokol nincs abban az értelemben, ahogy a hitehagyott vallások terjesztik ezt az aljas Istent gyalázó tanítást,


De mint ha falra hányt borsó lenne, csak kötik az ebet a karóhoz, s továbbra is ezzel a gusztustalan minden gonoszsággal teletömött teóriát terjesztik Istenről


Ismét csak elmondom, hogy Isten egy büntetést szabott ki az embernek, ha nem szeretne élni, az erkölcsi törvényi szerint.

Ez a Halál, ami azt jelenti, hogy vissza tér az ember oda ahonnan vétetett, vagy is a nemlétezés állapotába kerül mint ha soha meg sem született volna.


A Bibliában több versben is elmondja a Teremtő az embernek hogy mi az igazság a kezdetektől és mi lesz a vége,

az emberek pedig Isten elhatározását átértelmezték, és úgy állítják be, mint ha azt akarná, amiről gondolata sem volt.


Az ember mint fizikai lény, fizikálisan vétkezett, abszolút logikátlan, és buta felfogás az, hogy más "testben" vagy életformában büntetést kap.


ha valamit a tűzbe dobunk az elég, megsemmisül,

Így örökké égetgetni nem is lehetne ha ezzel a gondolattal vesszük a dolgot.

A tűz fizikai fájdalmat okoz, egy nem fizikai élőlénynek ugyan hogyan lehetne tűzzel fájdalmat okozni?

Rengeteg érv szól ez ellen a gusztustalan tanítás, Istenről való feltételezés ellen.

De mintha az emberek meg lennének hibbanva, továbbra is olyat állítanak Róla, mint a szeretet megtestesítőjéről, aki ezzel szórakozik.

Ez szeretet lenne?


S az egyenlőségről annyit:

ha valaki mondjuk élt 45. évet gonoszként a földön, akkor abszolúte aljasság lenne Isten részéről, örökké tartó büntetést szabni, a reális 45.évnyi lenne.


arról már nem is beszélve, hogy az embernek nincs halhatatlan lelke.

Halhatatlanságot csak az kaphatna, aki annyira makulátlanul tiszta, hogy képtelen lenne a legkisebb rosszaságra is.

2015. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az ember az örök élet kilátásával lett megteremtve, nem halhatatlansággal. Az örök élet lehetősége így szól:


(1Mózes 2:16, 17) . . .„A kert minden fájáról ehetsz megelégedésig. 17 De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”


Az örök élet, és nem a halhatatlanság, az Istennek való engedelmességhez van kötve.

S addig tart az örök élet, amíg Isten erkölcsi értékei szerint él valaki


A halhatatlanság pedig feltétel nélküli, mert olyan az élőlény, hogy nem tud vétkezni.

S itt jön be a szabad akarat.

Isten olyan erkölcsi elveket adott az embernek, amit nem lehetetlen betartani.


Az első ember, úgy gondolta, hogy Ő nem fogadja el az élete forrásának a támogatását vezetését, saját maga akarja eldönteni mit tesz. Annak ellenére döntött így, hogy el lett mondva neki az örök élet "feltétele"


Sajnos erre csak akkor döbbent rá, hogy mekkora marhaságot csinált, mikor kiderült, hogy Sátán becsapta, és nem lett olyan mint Isten.


(1Mózes 3:4, 5) . . .. 5 Mert Isten tudja, hogy amely napon esztek arról, megnyílik szemetek, és olyanok lesztek, mint Isten:. . .

2015. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

# 2


"67%, te minden kérdésnél amit olvasok csak annyit írsz, hogy már megválaszoltad ezerszer."


Nem minden kérdésnél, csak a nagyon unalmasaknál.

A többit meg szoktam válaszolni ezeregyedszer is.

Könnyen ellenőrizheted, javaslom a keresőt :)

2015. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Légyszíves utolsó,ha erre nem is válaszolsz,akkor belinkelnél néhány olyan kérdést amikben mind háromra választ adsz? És tedd hozzá,hogy melyik a te válaszod,bár ha már ott vagyok majd a többit is elolvasom.
2015. dec. 5. 18:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Eddigi tapasztalataim alapján a szabad akarat létezik,de az akitől "kaptuk" az nem.Ebből kifolyólag a feltételezett büntetésrendszere sem.A következtetést rád bízom.
2015. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2015. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha létezik szabad akarat, akkor gondolom dédnagyapám részét Isten odaadta Hitlernek. Csak mert az öreg nem igazán akart önként a Don-kanyarba menni.

Szabad akarat csak annak jár, akinél a hatalom van.

2015. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Azrael666 ***** válasza:

szia Úr-isten mi van itt..

Kiakadtam.

Emberek.

Menny i mindent nem tudtok.

Isten szabad akarata nem ebben nyilvánul meg. Ha valakit megölnek és isten azt akarja, hogy még éljen megmenti. De mivel isten elhagyta a mennyországot és az angyalokra hagyott mindent miután letaszította Lucifert..

A lelkek álltalában a purgatóriumba vagy a kaszásokhoz kerülnek, és a tetteik alapján kerülnek vagy a mennybe vagy a pokolba. A mostani biblia hazugság. Az eredetit szerezzétek meg, ha még van belőle példány és eredeti nyelven olvassátok természetesen.

2015. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!