Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nálam elérte "isten" vagy...

Nálam elérte "isten" vagy akárhogy is hívjuk, hogy gyűlöljem. Ha bűn is ilyent mondani. ő a mindenható nem? Az egyetlen aki bármit is tehetne ellene és ölbe tett kézzel nézi. Miért?

Figyelt kérdés

miért??? az egyetlen akinek hatalma van minden felett..(állítólag) és minden rosszat hagy végbe menni...könyörögnek neki imádkoznak esedeznek rimánkodnak,hogy istenem könyörgöm erre ő szadista módon élvezettel végignéz mindent!!! és akkor a sátánt nevezzük gonosznak? most őszintén? isten mi? mégha csak a bibliából is indulunk ki... hány ártatlan csecsemő halt meg csak mert ő úgy óhajtotta?? és most is ártatlan gyerekeket kínoznak megölik őket...és isten hagyja!! és akkor ő a jóságos? hogy van ez?

Ha a bibliából indulunk ki már ott eleve utáltam és dühös voltam rá...teherbe ejt egy szűz nőt aki aztsem tudja mifán terem a szex de azonnal szüljön egy nagy babát hatalmas fájdalmak között...Jézuskát szeretem..Ő jó! mellesleg őt is aki a saját fia hagyja hatalmas kínokon végigmenni..eleve ha ő a nagy mindenható akkor nem lenne rossz...ha ő a teremtő akkor ő teremtette a rosszat is..bukott angyal ide vagy oda ha elbukik és gonosz akkor a mindenhatónak egy csettintés kivenni onnan..nem de? akkor hogy lenne már isten a jóságos?

Rettentő düh van bennem iránta...de meghallgatom ha esetleg valaki tud nekem olyan magyarázatod adni ami átlendítene ezen álláspontomon( ádám és éva sztori nem...sem pedig az,hogy azért szenvednek a jók mert megpróbáltatás elé teszi ki őket,hogy majd a paradicsomba kerüljenek) ezen kívül várom ha van valami ami isten "jóságossága" mellett áll


2015. dec. 8. 16:10
1 2 3
 11/25 Mojjo ***** válasza:
19%

Az a nagy helyzet, hogy Isten nem létezik. Így pedig pont annyi értelme van haragudni rá, és gyűlölni, mintha Darth Vader-t gyűlölnéd ilyen hevesen, vagy éppen, csak, hogy pozitív figurát hozzak, a Pókemberre haragudnál így, mert hatalma lenne csomó bűntényt megakadályozni, mégsem teszi. Láttál már egy hírt is, vagy bármit, hogy Pókember megakadályozott egy gyilkosságot? Vagy legalább egy rablást? Bármit? Pedig tudjuk, hogy szuperhős, megtehetné, mégsem teszi. Elég furán venné ki magát egy ilyen kirohanás Pókember ellen, akárhogy is. Lehet persze a képregénykaraktert utálni (mint ahogy Darth Vader-t is egy-egy Csillagok háborúja maraton alatt), de az ember tudja helyén kezelni ezeket a dolgokat. Nem keveredik a valósággal, és nem várja el az ember, hogy megjelenjen New York felhőkarcolói között.


Isten karakterét ugyanígy a helyén kell kezelni. Igen, a biblia, főleg az ószövetség alapján egy rendkívül ellenszenves, egomán és gonosz karakter. Darth Vader a fasorban sincs mellette. Igazából nem nagyon lehet olyan más regényhőst, vagy képregényfigurát, vagy bárkit említeni, akinek a kezéhez ennyi szenvedés és halál tapadna, mint az övéhez. Szóval igen, kőkemény a pali, de pont annyira igazi, mint bármely más kitalált karakter. Semennyire.


Én csak azt tudom ajánlani, hogy ne egy fiktív figurát okolj a világ bajaiért, és ne rá haragudj, ne őt gyűlöld. Felesleges energia.

2015. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Megértem a "dühödet"


S minden ember, köztük Én is így éreztem, amíg meg nem változott a gondolkodásom ezen a téren

De ehhez tudni kell a miérteket, és alázattal elfogadni, az Isten által hozott megoldást, nem kis áldozat, és Ő felülről látja nap mint nap még azt is amit Te nem fogsz soha megtudni.


Empátia, vagy is képzeld a helyzetébe magad,bár nem fogod teljesen megérteni, végül is Te ember vagy emberként gondolkodol, és élsz.


(4Mózes 23:19) 19 Isten nem ember, hogy hazudjék, Nem is embernek fia, hogy sajnálkozzék. Vajon mond olyasmit, amit meg nem tesz, És beszél olyasmiről, amit nem visz véghez?


A nem várt lázadással, megkérdőjelezték Isten jogosságát, hazugnak és rossz "szülőnek" kiáltották ki

A vádlónak megengedte, hogy bizonyítson, és erre elegendő időt, és lehetőséget adott.

azért volt szükséges, hogy soha többé ne legyen kétséges Isten szerető vezetése, és ne merülhessen fel ilyen állítás többet.

S ha belegondolsz, még Ő hozott áldozatot, olyan emberekért, akik meg sem érdemlik, de a bizalmat megelőlegezve, jogilag, kitalált Ádám utódai számára egy olyan áldozatot, ami felmentést ad azoknak az embereknek a tökéletlenségük megszüntetésére,ami a halál eltörlését, a betegségek, öregség, stb állapotának megszűnését eredményezi


Pedig nem lett volna kötelessége, mert nem Ő kezdte az ellenségeskedést, az ember árulta el, és rúgta fel az Istennel való kapcsolatát. Még Ő tett nekünk szívességet, a legdrágábbat adta,


ennél fogva inkább hálásaknak kell lenni, és ezen mélyen elgondolkodni,

Te meg tetted volna-e azt hogy az akinek életet adsz, és mindent biztosítasz a csodálatos életre "hátba támad", az egyetlen gyermekedet is felhasználod, hogy jogilag is bizonyítsd a tévedéseket.


sokakat kérdeztem meg, és senki nem volt aki ilyen emberekért feláldozta volna a gyermekét, csak hogy olyanoknak jó legyen akik nem érdemlik meg, lehetőséget keresve a megbocsátásra.

2015. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"sokakat kérdeztem meg, és senki nem volt aki ilyen emberekért feláldozta volna a gyermekét, csak hogy olyanoknak jó legyen akik nem érdemlik meg,"


És mit ért el vele? Jobb lett? Nem. Utána sem lett kevesebb betegség, háború, gyermekgyilkosság, halvaszületés mint előtte volt.

Ezeknek száma (legalábbis Európában) csak a felvilágosodást követően kezdett számottevően csökkenni. De az sem Istennek, hanem a tudomány fejlődésének volt köszönhető.

2015. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Mojjo ***** válasza:

Kedves 12-es hozzászóló!


Javíts ki, ha tévednék, de Jézus nem gyermeke Istennek, legalábbis nem hagyományos értelemben. Jézus és Isten egyek. És mivel Jézus = Isten, ezért tulajdonképpen az történt, hogy Isten feláldozta saját magát, saját magának, hogy kiengesztelje saját magát, és megmentse az emberiséget - igen, bizony, saját magától. Szép, kerek sztori.


Egyébként:

[link]

2015. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nézd, akárhogyan is csűröd csavarod, a tetteinknek következményei vannak, és szerintem téves az a gondolkodásod, amely szerint a saját tetteinknek a következményeit és a felelősség vállalást megpróbálod rátolni Istenre (hogy ő az oka mindennek).


Ha mi elcsesztük, akkor hozza már helyre az a jóisten, hiszen azért van, nehogy már nekem keljen megváltoznom, megjavulnom, na ne már. Majd a jóisten… Aha… :))


Az kisfiú egészen biztos, hogy nem véletlenül kellet akár a kínhalált is elszenvednie, egészen biztos, mivel az Isten nem gonosz és megátalkodott, ahogyan tévesen ezt állítod.

Az a kisfiú lehet, hogy ő maga is ugyan ezt elkövette az előző életében, és most neki is meg kellet tapasztalnia milyen is az, amit akkor ő is csinált. (Ha egyáltalán igaz ez a történet, és nem pusztán kitaláció). Az ok okozati törvény ez esetben is törvény, amit okoztál másnak, azt kell magadnak is elszenvedned, mindaddig amíg újjá nem születsz (megtérsz).


Tehát felesleges itt szidnod az Istent, ezzel csak saját magadnak ártasz, mert eljöhet az-az idő, amikor majd téged is így fognak majd szidni ártatlanul, pont ahogyan ezt most te is teszed.

Majd kíváncsi lennék, hogy akkor éppen kit fogsz majd okolni, ha téged szidnak, gondolom megint az Istent fogod megtalálni, és az eszedbe sem lesz, hogy előtte önmagadba nézz, mielőtt az Istent kezded el szidni.

2015. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

14-es válaszolónak.


Sajnos nem igazán vagy tisztában a fogalmakkal.


Ádám nem volt angyal, hanem ember volt, és emberként élt, és sajnos hibázott.

Ha nem történt volna meg ez a hiba, akkor mai napon is élne, az összes eddig meghalt emberekkel együtt.


(1Mózes 2:17) . . .mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”


ha nem evett volna róla, akkor nem is halt volna meg sem Ő sem Éva, sem senki, és itt élnének a földön békés boldog körülmények között.


Másrészt Ádm nem volt angyal, mert a Föld alkotó elemeiből teremtette Őt Isten és elindította az életfunkcióit, hogy emberként éljen örökké a földön, és az utódaival töltse be a földet, ennyi volt a feladata.


amikor engedetlen lett emberként lett engedetlen,


Valahogy elég butaságnak hangzik, hogy a Teremtő Isten azért jött le meghalni, hogy az embereknek megbocsájtson. Mindazon által az Isten halhatatlan, nem is tud meghalni.

Maga Jézus kijelenti, hogy valamikor megszületett, illetve életre keltette Őt Isten, tehát már eleve sem időben, sem máshogyan nem lehet egyenrangú az alkotójával.

Harmadszor maga Jézus az Atyját Istenének hívja


(János 20:17) . . .»Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”


Azért mert Ő nem ember, azért nem kell ám túl misztifikálni, és nyelvtani zagyvaságot kitalálni,

mint ha az Isten saját magával beszélgetne,...


Isten nem bolond embereket teremtett, megtudja értetni velük magát, és nemes egyszerűséggel nyelvtanilag mindent helyesen úgy íratott le, ahogy van.


Isten elküldte azt a személyt akit minden dolog létrehozása előtt, hozott létre, ezért nevezi fiának

Isten nem elmebeteg, hogy Önmagával tegyen olyat amihez többen kell hogy legyenek

S Jézus sem hangsúlyozta volna ki, hogy a Teremtő a Mózesi törvény szerint is EGY Isten és nem három.


A pogány nem Isten népéhez tartozók imádtak háromság isteneket, Isten a népének megtiltotta, hogy ilyet utánozzanak, vagy tegyenek....


(5Mózes 6:4) 4 Halld, ó, Izrael: Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova.

(Márk 12:29) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova,


Jézus azt mondta, hogy A MI ISTENÜNK

Vagy is az Ő Istene is.

2015. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Szuperhősös kommentár is egy érdekes felvetés és persze az is,hogy hányféle "isten" létezik..az,hogy valaki azt írta a gyermek javára szolgált vagy bárki javára szolgálna...pff... na erre inkább nem is reagálok..

Jó lenne hinni abban.hogy a sátán a rossz és ő okozza ezeket (akár még ő is szítja a gyűlöletet isten felé) de erre csak annyit tudok mondani,hogy akkor jó lenne ha igyekezne ezzel az eljövetellel mert tarthatatlan az állapot ami a mi világunkban van..az e-világi létben..

2015. dec. 9. 20:54
 18/25 A kérdező kommentje:
értem én a felháborodásokat a hívő (végül is én is hiszek) de azokban a hívőkben akik rendületlenül bíznak az isten jóságában..sejtettem,hogy vitát fog szítani a kérdésem a táborok között..de úgy éreztem muszáj megvitatnom másokkal is és látom az én álláspontomon is vannak a másikon is illetve van aki egyiken se..legtöbb komment tanulságos volt vagy így vagy úgy...egy-kettővel szörnyen nem értek egyet viszont ettől függetlenül köszönöm mindenkinek aki írt ide és megosztotta a saját nézőpontját és véleményét a felvetett témáról.
2015. dec. 9. 20:59
 19/25 pelgrim ***** válasza:

Kedves kérdező, mi lenne ha azt az energiát amit a gyűlöletbe fektetsz Isten iránt, őszinte érdeklődésre szánnád?


Had mondjam el, hogy Isten mindenhatósága nem azt jelenti, hogy bármit megtehet, hanem azt, hogy mindenre kihat. Isten ugyanis nem egy valaki, nem egy hatalmas személy, aki bármit megtehet. Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el, mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, mindennek oka, kezdete és forrása; mint egy mindenható törvény, a vezérlő alapelv mindenben, amely minden más törvényt alkalomadtán felülír. És egy ilyen alkalom lehet egy értelmes lény mint az ember tökéletes utasítása. De az ember nem tökéletes, és nem tudja tudatosan érvénybe léptetni e torvényt. Ne csodálkozz tehát azon, hogy annyi igazságtalanság van a világon.


A Bibliát nem kellene olyan szorosan értelmezni, hiszen ha már csak egy kicsit is beleolvas valaki, máris megértheti, hogy az elbeszélések nem valós események, hanem jelképes tanmesék, hitregék. A teremtéstörténet a bűnbeesés elbeszélésével is egy ilyen jelképes tanmese, ez a tudat hajnalát ábrázolja, a fejlődésnek azt a szakaszát mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. Az amit a vallások eredendő bűnnek neveznek nem létezik de léteznek emberi tulajdonságok, hajlamok.


Az evangéliumok is tartalmaznak tanmeséket mint például az elbeszélések Jézus születése körül. Mi mindannyian Isten egyszülött fiai/leányai vagyunk éppen úgy, mint Názáreti Jézus, kinek élete és tanítása körül a kereszténység jött létre. A különbség csak az, hogy Ő isteni kilétére ébredt és a Krisztust hozta kifejezésre, aki bennünk még csak szunnyadozik. Mária szüzessége szerintem nem (csak) biológiai, hanem tudati vagy lelki tény. Ez azt jelenti, hogy Mária és József is alaposan előkészült a fogamzásra, a szülésre, és a gyermek nevelésre hogy a magzat ne vegyen át tőle nem kívánt dolgokat mint például gyűlölet, féltékenység, aggodalom, stb., stb. Ez a „szeplőtelen fogantatás” jelentése.


Szerintem te nem azt a lényt gyűlölöd ami/aki mindennek kezdete, oka és fenntartója, sokkal inkább

annak egy karikatúráját, egy nagyon eltorzított ábrázolását.

2015. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Ákos13 ***** válasza:
Mojjo, honnan tudod, hogy nem létezik. Te nem hiszel benne, de ez nem jelenti azt, hogy tudod az abszolút igazságot.
2015. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!