Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet felszólalni...

Miért nem lehet felszólalni nyíltan az iszlám ellen?

Figyelt kérdés

Amikor valaki szóvá meri tenni, hogy az iszlám egy kirekesztő és erőszakos vallás, ami arra ösztökélni a követőit, hogy a velük egyet nem értőkkel szemben bármilyen módon felléphetnek, akkor azonnal megjelenik pár nem mondom ki és rázendít a jól ismert "a muszlimok nagy része békés ember" szövegre és kirekesztőnek bélyegzi azt, aki ki meri nyitni a pofáját és kritikával mer illető egy halom középkori erkölcsű embert, akik nyíltan és leplezetlenül nézik le és tekintik megsemmisítendőnek a nyugati, meg úgy amblokk mindenki más kultúráját, akik nem értenek egyet velük, mindezt pedig a Koránnal igazolják, ami több pontban is megerősíti ebben az elgondolásukban őket. Akárhányszor egy muszlim ember vagy csoport vallási indíttatásból elkövet valami szörnyűséget, akkor arról úgy beszélnek, mint elszigetelt esetről, ami a legkisebb mértékben sem minősíti az iszlámot.

Én ennek a nemtetszésemnek pár éve hangot mertem adni egy egyetemen, ahol a tanárok és a diáktársaim össztűz alá vontak és ostoba iszlamofóbnak neveztek, aki háttérismeret nélkül kritizál egy amúgy nagyon fejlett és barátságot vallást és az azt követő embereket. Nem én vagyok az egyetlen, rengeteg emberrel találkoztam már, itthon és külföldön egyaránt, akiknek a szavait nem hajlandóak elfogadni és értelmezni, csakis azon egyszerű oknál fogva mert negatív kritikával meri illetni az iszlámot. Mielőtt a fejemet követelné valaki elárulom, hogy olvastam a Koránt és a Sunna-t, életem muszlimok, javarészt pakisztániak között, szóval nem hasra ütésből mondom ezeket, ennek ellenére a hozzám hasonló emberek véleményét csak nagyon kevés, de jobbára semmiféle jelentősebb médium nem hajlandó közvetíteni.

Miért számít az iszlám egy szent tehénnek a kritikát illetően? Miért nem szabad negatív véleményt mondani róla? A kereszténységről lehet kritikusan beszélni, a judaizmusról is többé-kevésbé, egyedül az iszlám az a mainstream vallás, amit tilos kritizálni. Miért? Ennyire félnek az emberek attól, hogy felingerelnek pár, tanulatlan őstulkot és emiatt hajlandóak még a véleményszabadságukat is korlátozni?



2015. dec. 12. 15:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

A vallással magával nincs gond, legfeljebb vannak akik félremagyarázzák és aszerint cselekszenek.

Lásd keresztes háborúk.

Vannak normális iszlám országok pl. Törökország és vannak csoportok, akik másképp gondolkoznak.

Nem kéne általánosítani, bár most igen felerősödött a "rossz" oldal.

2015. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hogy lehet egy olyan vallást félremagyarázni, ami egyenesen kimondja, hogy a nők másodrendűek, a rabszolgaság egy elfogadható életforma, illetve, hogy mindenki más, aki nem követi az Írást, az ellenségnek minősül, ergo szabadon megölhető. Félremagyarázni olyat lehet, ami zavarosan utal valamire, ilyen módon pedig több magyarázata van. A Korán ezeket egyenesen, kertelés nélkül kimondja.
2015. dec. 12. 16:08
 3/20 vfrtom ***** válasza:
0%
Amúgy a Koránt olvastad már? Nem interneten gondoltam, hanem pl. könyvtár.
2015. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám soha nem volt a béke vallása.Aki behódolt,vagy adót fizetett csak azt nem ölte le.Létezése óta egy agresszív,expanzív területfoglaló "kultúra".
2015. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen olvastam, de ezt oda is írtam a magyarázatba. Mellesleg a neten is ugyan az a szöveg van, mint a könyvben, ha nem így lenne, akkor már rég letörölték volna, szóval nem értem mi a hozzászólásod lényege.
2015. dec. 12. 16:19
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes... Mert én ezt olvastam a Koránban:


„Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná.” (5:32)


„A jó cselekedet nem egyenlő a rosszal. Hárítsd vissza (a gonoszságot) egy szebb cselekedettel, és íme az, aki között és közötted ellenségeskedés volt, most már olyan, mint a közeli (igaz) barát. Csak azok részesülnek ebben (a kegyben), akik türelmesek és igazságosak.” (41:34,35)

2015. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Roland G. ***** válasza:
Nem csak felszólalni,hanem beszélni is "tilos" nyilvánosan az iszlámról,mégpedig biztonságpolitikai okok miatt.A szakértők nyilván sokkal jobban látják az iszlám radikális oldalának veszélyeit,de az említett ok miatt a béke vallásaként beszélnek róla.
2015. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Roland G. ***** válasza:
81%
A radikális iszlám teológiájáról nem beszélnek,pedig fontos lenne megismertetni a tanításait és a különféle irányzatokat és korán-kommentárokat.Az iszlám nem fogadja el az Állam és Egyház elválasztásának elvét stb.Emiatt is bonyolult a helyzet.
2015. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

# 1

"Vannak normális iszlám országok pl. Törökország"


Azért csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Nyugati turistaként jó buli egy isztambuli kirándulás, de éljél te őslakos görög, örmény vagy szír keresztényként Törökországban.


Törökország a mai napig nem ismeri el, hogy az elmúlt évszázadban lemészárolt másfél millió örményt, és félmillió szír és görög keresztényt.

2015. dec. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem velem kellene elolvastatni a Koránt, hanem a muszlimok egy igen nagy részével, akik életük során egyszer se olvastak még el egyetlen sort se belőle, azon egyszerű oknál fogva, mert írástudatlanok. Az egyetlen forrás, ahonnan tájékozódni tudnak a Koránnal kapcsolatban azok az imámok, akik eleve a saját, azaz egy elfogult értelmezéssel együtt adják át nekik a Korán mondanivalóját.
2015. dec. 12. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!