Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van-e közöttetek, aki kilépett...

Van-e közöttetek, aki kilépett a katolikus egyházból?

Figyelt kérdés

Mi volt rá az oka?

Őszinte válaszokat szeretnék kérni.(Csúnyát ne ha lehet.)

Köszönöm szépen!



2015. dec. 18. 23:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos nem lehet kilépni, annyit tehetsz, hogy elkerülöd a hazug embereket és a hazugságaikat. Ne érts félre, nagyon sok jó ember van közöttük, de bizony a fejétől bűzlik a hal ebben az esetben is.


Az okom az, hogy vettem az időt és fáradtságot, hogy megismerjem mit képvisel a Római Katolikus Keresztény Egyház. Elolvastam a Bibliát, megismertem a történelmüket, a motivációjukat, megpróbáltam logikus következtetést levonni, ok-okozati eseménysorokat összeállítani.


Általánosságban elmondható, hogy egy dolognak addig van hatalma fölötted, amíg nem ismered/érted meg az igaz valóját, működését. Szerencsére a katolikus egyház tekintetében erre ma már van lehetőség.


A vak hit a józan ész ópiuma. A vak hit nem a megismerés felé vezet és ez az egyház bizony vak hitet követel meg tőled. Vakon kell hinned abban, hogy a Biblia, az ő "szent" könyvük Isten szava. Egy tökéletlen és kétarcú Isten szava, akit félni és imádni kell. Ha nem hiszel, szerintük az örök kárhozat vár és egyedül csak rajtuk keresztül vezet az út a boldogságba.


Sajnálom de ezt én nem vagyok képes elfogadni. Számomra Isten maga a színtiszta önzetlen szeretet, az abszolút igazság, nincsenek benne ellentmondások és elvárások, nem büntet, nem haragvó, nem kér számon.


Ha mégis ezt tenné, akkor a földi élet maga lenne a kárhozat. Abszolút tudatlanságban csöppenünk ide, súlyos döntéseket kell hoznunk mindenféle környezeti hatásoknak kitéve és a végén jön a kegyetlen ítélet. Nem mindannyian indulunk ezen a "próbatételen" ugyanolyan esélyekkel, a környezetünk nagyban befolyásol minket, és ez ellen semmit sem tehetünk. Ha Isten számon kérne a tetteinkért, akkor az igazságtalan és szadista dolog lenne. Ilyen feltételek között ki akarna megszületni és kockáztatni a halhatatlan lelke örök kárhozatát Isten ítélete által, röpke 60-80 év földi életért cserében?


És még millió egyéb érvem is lenne...

2015. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg katolikus voltam, de eleinte még kevésbé gyakoroltam a hitemet. Aztán ahogy egyre inkább közelebbre fűztem a kapcsolatomat Istennel, egyre inkább láttam, hogy a katolikusnál van egy még jobb megközelítés is. És így szép lassan oda kezdett húzni a szívem. Pár év múlva formálisan is "átkeresztelkedtem". Azóta ortodox vagyok.
2015. dec. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Engem a "lazaság" ami eluralkodott, az zavar, tisztelet minden kivételnek!
2015. dec. 18. 23:34
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lazaságra gondolsz? Gitáros misék, meg ilyenek?
2015. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk a gitáros misét nem szeretem nem oda való szerintem nem gondolom hogy gregorián misére nem jönnének fiatalok.


Hívek: Ami inkább zavar az hogy beszélgetnek mise előtt a padokban,nincs csend, mise után kirohannak,sokan nem hajtanak térdet, áldozás kézbe -tudom hogy megengedett-szerintem aki komolyan gondolja nem teszi! Fegyelmezetlen kisgyerekek futkározása mise alatt.

Sokan akkor érkeznek misére, amikor már 1/4 mise lement.


Atyák: nincs sokszor gyóntatás,(miért nem fontos?!) némelyek nem hajtanak térdet, amikor elmennek az oltáriszentség előtt!

Kevesen mondják ki az igazságot, hogy létezik pokol, nem beszélnek róla miért??!!

Miért nem lehet időpontot kérni beszélgetésre,(próbáltam) viszont mindenféle tanfolyamra elmennek ez okés - de minek ha nem használják fel a gyakorlatban?

2015. dec. 19. 00:08
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


A megnyilvánulásaid alapján Neked bizony ott van a helyed a Római Katolikus Egyházban!


Szerintem tedd helyre őket, teremtsd le a futkározó tiszteletlen kisgyerekeket, akik egy kis életet vinnének a gipsz bálványok és a komor padsorok közé.


A könnyelmű papokról nem is beszélve, akik elhallgatják a legfontosabb dolog, a POKOL létezését, ahová a sok tiszteletlen futkározó kisgyerek kerül majd, és ami miatt egész életünkben RETTEGNÜNK kellene, hogy ISTEN HARAGJÁBÓL a TISZTELETLENSÉG miatt oda kerülünk!


És a bunkó későn érkezőket is jól ki kellene zavarni! Amikor elkezdődik a mise, be kell reteszelni az ajtókat, hogy azok, akik netán a családjukról gondoskodtak és nem tudták betartani a kezdés időpontját, de Isten házába vágynak, azok ne tudjanak már bejönni! Az álszentek nehogy már csak a kajára jöjjenek be és kettőt kihagyjanak a térdelős részekből!


Micsoda tiszteletlenség!!! Egy becsületes istenfélő ember ezt nem tűrheti szó nélkül! Szerintem beszélgess el a pappal, hogy ez így nem mehet tovább, adjanak nagyobb tiszteletet Istennek!


Te vagy a Katolikus Egyház megmentője, csak te tudod megakadályozni a romlást, melynek útján a Szent Egyházunk elindult. Kötelességed maradni és rendbe tenni a dolgokat! Ez Isten akarata, hogy Te akiben még megvan a tisztelet és imádat és félelem, megmutasd a helyes utat a többieknek, ez benne van a Bibliában!


Imádkozom érted Testvérem! Ne add fel, sok sikert!!!

2015. dec. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

# 6


Jóleső dolog gyűlölködni? Most komolyan... Ez neked valami kielégülést okoz?

2015. dec. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

A 6os nem gyűlölködött, nagyon jól válaszolt.


De a kérdésre: én nem kiléptem, hanem megtértem, megismertem Istent, elkezdtem olvasni a Bibliát és bemerítkeztem ott, ahová ő helyezett, hogy fejlődjek. És amiket itt olvastam tőled kérdező, azok annyira ellenszenves dolgok, hogy nem is értem, hogy egy hívő, aki ismeri Istent, az hogy tud ilyenbe benne maradni?

2015. dec. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Ez is egy vélemény. Amúgy Te tartozol valamelyik valláshoz?

2015. dec. 19. 11:06
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

# 8


"A 6os nem gyűlölködött, nagyon jól válaszolt."


Miért, te is ilyen tahó stílusban szoktál kommunikálni?

Inkább ne égesd magad...

2015. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!