Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet, hogy sok embernek...

Hogy lehet, hogy sok embernek rossz a véleménye a Hit Gyülekezetröl? .

Figyelt kérdés

...holott azt sem tudja mi fán terem, csak hallott valamit valakitöl de nem vette a fáradtságot, hogy megismerje.

Miért alkot rossz véleményt valaki csak úgy hallomások alapján? Miért kell mindent látatlanban IS bemocskolni?


2010. ápr. 25. 22:33
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
51%
Nekem azért van rossz véleményem róluk,mert elég sok Hit-gyülist ismerek. A fanatizmusuk számomra elfogadhatatlan,éppúgy,mint a Jehovásoké vagy éppen valamelyik párt fanatistáiké.
2010. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim válasza:
84%
Mindenki abban hisz, amiben akar és olyan felekezethez vagy valláshoz tartozik, amelyet közel érez magához. De nézz végig egy vidám vasárnapot!!!!!!!!! Felkészültséget és komoly hozzáállást igényel nyitott szemmel maradni. Nem gyenge!
2010. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
61%
Keress rá youtubon.
2010. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
49%

Nekem elég volt látnom a "vidám vasárnapot"

komolytalan, manipulatív,teátrális.....nekem erről mindig a TOp shop, vagy WS teleshop jut eszembe.Ugyanaz a stílus, csak az aktuális "termék" éppen ez esetben a vallás.

Az ha valakinek számodra nem tetsző a véleménye a h.gy.-ről, és ezt elmondja, az még nem bemocskolás.Egyébként meg gondolj csak bele, h a hit gyülekezete mennyit mocskolódik más vallású, vagy csupán más véleményt képviselő emberek ellen....de ez szinte az összes szekta egyik közös vonása.

2010. ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
38%

nekem a közeli rokonom ugrott bele a vidám dodogba...elvette az agyát!

nekem amúgy sincs sok, és nem ajánlom fel "isteni célokra" (bocs)

2010. ápr. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
19%
*-dologba
2010. ápr. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Adott dolgokról az emberek mindig az első benyomások alapján alkotnak véleményt. Ilyen az emberi természet.


Az tény, hogy a Hit gyülekezetének működését nagyon sok botrány övezi, gondolj csak az egyházszakadásra (autonómok kiválása), Bartus Laci könyvére, amit nagyon sokan elolvastak, a politikai kapcsolatokra az SZDSZ-el, és a zsidók támogatásával. Ez utóbbi kettő különösen élesen előtérbe került a választások kapcsán.


A másik, amit már sokan említettek, a harsány és magamutogató stílus, amit a Vidám Vasárnap és a Youtube videók erőteljesen bemutatnak. Számomra - aki konzervatív keresztény vagyok - ez már sok. Kb. olyan hatást ér el ez az emberek körében, amit Pál apostol így fogalmazott meg:

1Kor 14,23 "Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?"


Mindamellett, aki veszi a fáradságot, és megismer egy-két gyülekezeti tagot, láthatja, hogy jószándékú, kedves emberek, akik társadalmilag is igyekeznek hasznos életet élni. Ha mindez társulna szerénységgel, visszahúzódóbb jelenléttel, akkor azt gondolom az emberek többségének a véleménye is megváltozna...


Üdv. Péter

2010. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
42%

Mert amit igazán szeretnek a hitgyülis vezetők, az a pénz.

Nagybátyámat sokszázezer forinttal rövidítették meg, csak azért mert naiv.

Emellett a saját családjával is összeveszett ezért az őrültségért, kicsit hasonlított egy drogosra.

2010. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
57%
Nekem (is) előítéleteim voltak és azt hittem, hogy én tudom az igazságot, pedig nem is ismertem se a Vidám Vasárnapot, se bárkit, aki gyülis. De megtértem Jézushoz és szép lassan kialakult szimpátia csak egyre erősödött és ma már örülök, hogy olyan embereket ismerhetek, akik kiállnak a hitük mellett és az életüket Jézussal élik le. Áldja az Úr az egész gyülekezetet!
2010. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
47%
Na egész pontosan ilyen szövegeket hallgathat az ember(+ a igeterjesztést-és a rosszallást, ha nem térsz meg) naphosszat, ha van hitgyülis rokona.
2010. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!