Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet e, kell e bírálni,...

Lehet e, kell e bírálni, cáfolni a keresztény vallást, egyáltalán a vallásokat?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy én tisztelem a kereszténységet a múltra nézve, elismerem értékeit és becsülöm a Bibliát, sok tekintetben értékelem a benne rejlő információkat.

Ateistaként mondom ezt.

Az egyik legrégebbi írásmű, amely kifogyhatatlan tárháza a régi korok jellemzésének, néprajzi leírásoknak és még a szépsége is megkapó manapság is, bizonyára népek nyelvének és irodalmának volt az ihletője.

Erkölcsisége is forradalmi volt a maga korában, történelmünkben, kultúránk alapjaiban megtalálható a nyoma, illetve szerves része annak.

Természetesen nem magukat a Bibliában leírt eseményeket hiszem el, bár némelyiknek akár lehet is igazságmagja, hanem az egész hátteret, a korrajzot. Nyilván arról van benne szó, ami foglalkoztatta őket, számos régi szokást felfedezhetünk benne.

Például a pásztor és a földműves munkájának értékelését, a szexuális szokásokat, a többnejűséget, amely nem a nőbőséget vázolja elénk, hanem éppenséggel a nőhiányt, hiszen ha az előkelőknek sok asszonya, ágyasa volt, akkor nyilván ugyanannyi pórnak nem jutott asszony. Később megjelenik a prűdségig monogám családmodell, ami egészen az emancipációig jellemző volt a kereszténységre és még ma is hat.

A háborúk kegyetlensége is biztosan valós, amikor a vallási türelmetlenségtől fűtött zsidók kiirtják a más népeket, feltalálva a holokausztot, sőt még egymást is Júda és Izrael harcakor egy olyan korban, amikor a vallás nem játszott döntő szerepet a háborúkban más népeknél.

Az egyistenhit már csak ilyen, amikor a más nézeten valókat nem tolerálják és bár a kereszténység már sokkal szelídebb, de lényegében ezt örökölte a zsidó vallásból, még akkor is, ha a hitetlenek megbüntetését az Istenükre hagyják újabban.

Sorolhatnám a példákat, az értékeket, ám sajnos a jelenre és a jövőre nézve károsnak tartom viszont ezeket az ókori ideológiákat, nem csak a kereszténységet, hanem az összes vallást.

Mi velük a fő probléma?

S. Hawking szerint már csak száz éve van a Földnek, tönkretesszük, lakhatatlanná, az ember számára élhetetlenné és szerintem van benne valami.

Lényegében a túlnépesedés mindennek a fő oka, mennél többen vagyunk, annál jobban pusztítjuk a Földet, a növény és állatvilágot, fogyasztjuk az energiahordozókat, a nyersanyagokat, szennyezzük a környezetet és nem mellékesen klímaváltozást is okozunk.

A migráció is ezért van, hallatlan ütemben szaporodik az emberiség, betelik a Föld. Ez még csak a kezdet, ha majd rövidesen százmilliók, vagy milliárdok akarnak máshol élni, mint ahová születtek, akkor lesz igazán baj.

Sajnos muszáj nekik elvándorolni, mert nem tudnak megélni ott, ahová születtek.

Ókori eszmékkel nem segíthetünk, a vallások nem oldják meg az emberiség gondjait, pedig sürgős és drasztikus megoldásokra lenne szükség.

Inkább a pusztulás eszközei a vallások, mert megosztják a világunkat, lehetetlenné teszik az egységes fellépést.

Szerintem már nem csak a nemzetállamok kora járt le, de rövidesen az ilyen nagyszerű újdonságok, mint a közös Európa is túlhaladottá válnak, hiszen már most is egy egységes világkormányra lenne szükség a

hatékony megoldások keresésére, életbe léptetésére. Az ENSZ kevés.

Az egységet a vallások, az eltérő ideológiák azonban lehetetlenné teszik. Még kereszténnyel sem fér meg a keresztény, ha más felekezetű, a muszlimmmal különösen nem, vagy azok velünk, vagy a hindukkal, stb...

Azért reménykedem, hogy lesznek gyökeres változások és rövidesen észre tér az emberiség.

Ha csak a múlt századot nézzük, mondjuk hazánkban, szinte évtizedről évtizedre változott a politikai, gazdasági kép, senki nem tudta előre, mit hoz a jövő.

Voltunk királyság, demokrácia, kormányzóság, voltunk fasiszták, kommunisták, volt válság, háborúk és konszolidáció.

Most sem sejthetjük előre, mit hoz majd ez az évszázad, bár úgy tűnik, nagyon késésben vagyunk.

Öngyilkos lépés a vallások terjesztése, inkább visszaszorításuk lenne indokolt.

A migráció kezelésével sem értek egyet, ez is idetartozik és itt is a vallás tetőzi a gondokat.

Az világos, hogy ellenőrizetlenül nem kell senkit beengedni, de például ateista, vagy legalább is nem szélsőséges, mérsékelt vallású kínait, arabot, perzsát, négert azért befogadhatnánk, főleg, ha nem éhenkórász csavargó, hiszen ezeket talán rá lehetne hangolni a mi értékrendszerünkre és később a magyar érzelmű kínaira, négerre, arabra támaszkodva megőrizhetnénk kultúránk alapjait.

Az biztos, hogy úgyis jönni fognak, egyre többen, akár az áradat. Nekem sem tetszik ez, de az sajnos csak egy vágyálom, hogy a kerítés sokáig feltartja őket.

Ha megoldódik esetleg a Föld problémája, akkor hosszú távon az emberiség úgyis összekeveredik, ami történhet békésen, vagy erőszakosan és ezt nem lehet megakadályozni, csak legfeljebb késleltetni.

Csakhogy ahhoz túl kell élni ezt az évszázadot és ehhez sarkalatos módon változnunk kell, az egész emberiségnek, elhagyva több évezred beidegződését, felnőve a modern kor kihívásaihoz.

Mindenképpen változnunk kell nekünk is, még akkor is, ha talán a világ dolgai nem nálunk dőlnek is majd el.

Ha csodával határos módon sikerülne is feltartóztatni a más vallású áradatot, amit kötve hiszek, akkor sem maradhatnánk meg egy elpusztult bolygón.



2016. dec. 6. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen
2016. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Igen, kell! A fejlődés szükséges velejárója. "Isten vágyik rá, hogy valóra váltsa az ígéreteit. Például már nagyon várja, hogy feltámassza a halottakat (Jób 14:14, 15). Ez teljesen elmebeteg elképzelés!! Egy halottat nem lehet feltmasztani. Majd a temetőkből kirajzás lesz? Hogy lehet manapság ilyen butaságot elhinni? Mi lenne a kiválasztási elv? Ha lenne ilyen, 2100-ra akár lehetne 20-25 milliárd ember a Földön. Akkor aztán a vízért, élelemért gyilkolnák egymást. Isten pedig újra feltámasztaná ezeket a szerencsétleneket? Teljesen értelmetlen felvetés, mint ahogy a biblia is értelmetlen iromány!! A tudatlanságot (hit) felváltja a tudás (tudomány). Ez a fejlődés menete...
2016. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A Teremtő Isten, a Fián keresztül bevezetett egy ilyen oktató programot, hogy rávilágítsanak arra, mi az igazság ebben az ügyben.
2016. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A fejlődésre mindig is szükség volt és van, Ezt elismerem, de ez a mondat azért nem állja meg a helyét"Öngyilkos lépés a vallások terjesztése, inkább visszaszorításuk lenne indokolt. " Nem indokolt, mert az emberek akkor is lázadnának egymás iránt elvennék a másét, pont a vallások azok amelyek féken tartják valamennyire az embert márha a vallás azt írja elő. Megjelent az ateizmus, mivé fejlődött? Kommunizmussá liberalizmussá stb. Kellett ez nekünk? Nem. Fontos hogy megőrizzük a kereszténységet mind hazánkban és mind Európában azt a vallást amely mindennek a gyökere. Nagyon tisztelem azokat a nem keresztény vallási vezetőkt akik a jó ügy érdekében, a béke érdekében hajlandóak felvenni a kesztyűt a keresztényekkel, és nem a terror eszközével fordulnak más vallások felé. Ez a párbeszéd a következő korokat tekintve nagyon fontos.
2016. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A Föld méretéhez képest nem is vagyunk sokan, parányiak, inkább az a baj, h 70% csak a víz, rengeteg a hegy, tundra, sivatag... Tehát csak pár százalékon élünk. Így igazából a Föld üres, csak kevés helyen vagyunk. Aztán jön az, ugye, h az özönvíz előtt az eredeti Föld szuper volt, zöld, kevesebb óceannal...

A bevándorlásról, hogy azért nem jó, mert olyanok, mint a romák, abban az értelembem, h megvan a hagyomány, kultúra... tehát nem olvadnak be. Én nem szeretném, h rámerőltessék a butaságaikat. Mert könnyen felizgulnak a kendőtlenekre, disznó hús tilos, néha robbantanak, és, h napi hányszor jön rájuk az ima... De nekik Németország, Anglia... segélyesek

2016. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ez teljesen elmebeteg elképzelés!! Egy halottat nem lehet feltmasztani. Majd a temetőkből kirajzás lesz? Hogy lehet manapság ilyen butaságot elhinni? Mi lenne a kiválasztási elv? Ha lenne ilyen, 2100-ra akár lehetne 20-25 milliárd ember a Földön. Akkor aztán a vízért, élelemért gyilkolnák egymást. Isten pedig újra feltámasztaná ezeket a szerencsétleneket? "


Mielőtt kritizálunk valamit, meg kell ismerni, hogy kritizáljuk. A hívő új testet kap, írja a Biblia. A Föld újjá lesz teremtve, írja a Biblia. A szárazföld/víz arány az özönvíz előtt nem ilyen volt, feltételezhetően jóval nagyobb volt a szárazföld aránya, ezen azért jóval több ember elfér. Ráadásul sajnos nem mindenki hisz, így a nagy többség nem fog feltámadni -->túlnépesedés kérdés kilőve.

Gyilkolás, bűn, halál hiány nem lesz, írja a Biblia.

Halottat Isten fel tud támasztani, különben nem lenne Isten-->logikai következtetés, hogy a Teremtő felette áll a természeti törvényeknek, ráadásul a semmiből alkot anyagot, életet.

De hogy lesz-e szaporodás az új Földön azt nem tudni, nincs kinyilatkoztatva. Nem tudom mi Isten terve az örökkévalóságban, de bízom benne. Tuti nem fogunk unatkozni mi hívők az öröklétben. Tanulni biztos fogunk. Hát kb. így tartjuk mi

2016. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

*Gyilkolás, bűn, halál, hiány nem lesz, írja a Biblia.

(Javítva)

2016. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Azért reménykedem, hogy lesznek gyökeres változások és rövidesen észre tér az emberiség"

Ebben ne reménykedj. Vagy tudsz nekem mutatni egyetlen percet a történelemben, amikor béke volt a földön? Amikor éppen nem ölte egymást két nép?

2016. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6-os! Minden ember tulajdonképpen hívő! Mindenki hisz valamit. Miféle elmebeteg Isten az, aki/ami kivételezne bármelyik teremtményével? A keresztény vallás egy bűntető Istenben hisz, a Teremtő viszont pártatlan. Az új test létezik, ezt nevezik reinkarnációnak. Buta, tudatlan emberek vagytok, ti "hívők"!
2016. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"#6-os! Minden ember tulajdonképpen hívő! Mindenki hisz valamit. Miféle elmebeteg Isten az, aki/ami kivételezne bármelyik teremtményével? A keresztény vallás egy bűntető Istenben hisz, a Teremtő viszont pártatlan. Az új test létezik, ezt nevezik reinkarnációnak. Buta, tudatlan emberek vagytok, ti "hívők"!"


így van, mindenki hisz valamiban!


Nincs kivételezés, bárki hihet az Úr Jézusban, de természetesen ez nem kötelező. Ha meg van írva, hogy aki hisz élni fog, aki nem az elkárhozik, akkor ez innentől nem igazságtalanság, hanem törvény. Én ezt választottam, te nem, én ezt el tudom fogadni. Krisztusért hülyézni engem az tisztesség nekem. Isten nem elmebeteg, hanem a bűnt engedi a végtelenségig létezni. Aki ebből meg szeretne térni van kiút, az Úr Jézus. Most már nem mondhatod, hogy nem hallottál erről. Innentől a Te szabad akaratod, hogy merre haladsz, merre vizsgálódsz, hogy valóban a Tőled független igazságot keresed-e, vagy a saját kívánságaid szerint keresel tanításokat.


"A keresztény vallás egy bűntető Istenben hisz"-->én egy kegyelmes Istenben hiszek, aki önfeláldozóan megmentett engem a kárhozatból. Ingyen kaptam a bűnt (és soha senki nem kényszerített gonosz dolgok cselekvésére, mégis cselekedtem, mindig megvolt a lehetőségem jót cselekedni, de nem mindig éltem vele). Ingyen kaptam a megigazulást, ezért mérhetetlenül hálás vagyok Istennek.

Röviden ennyi. Kegyelem Veletek!

2016. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!