Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bibliai Isten igazságos?...

A bibliai Isten igazságos? /bővebben lennt/

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 18:36
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim válasza:

Nyilván azért nem kaptál választ az "illetékesektől", mert a címed nem e témához kapcsolódik. Isten igazságához a jehova tanúi toborzó stílusának semmi köze! Ők így hívogatnak, ez egy módszer, és kész. Semmivel sem fusztrálóbb, mint bármilyen reklámújság, vagy felhívó jellegű motiváló eszköz. Dönthetsz, hogy foglalkozol-e vele, vagy sem. Nem kell kinyitni a kaput, ha jönnek, és beszélgetned sem kell velük, mint ahogy nem muszáj a reklámozott aktuális mosóport sem megvenned.

Isten igazsága pedig nem mérhető az ember igazságtudatával! Sodoma és Gomora olyan bűnöket halmozott fel (pl:homoszexualitás, gyilkosság, bálványimádás: saját gyermekeiket áldozták fel a bálványistennek!!), amiket Isten nem nézhetett. Többször adott nekik esélyt a megtérésre, de ők rá se hederítettek - szemtelen módon még a küldött Isten Fiakra is rátámadtak (olvass utána!) - inkább isteni "igazságtalanságra", de legalábbis következetlen türelemre utal, hogy nem sújtott rájuk azonnal. A csecsemők büntetése pedig az lett volna inkább, ha ebben a bűnfertőben nőnek fel, de azt, hogy ők a pokolba vagy a mennybe jutottak -e, nem tudhatod. Az viszont mindenképp kegyelem, hogy ez a világ, amiben még most élünk (sokkal bűnösebb, mint Sodoma volt!!), még mindig nem pusztult el. Ezen tessék elgondolkozni!

Aki pedig úgy tudja, hogy a keresztényi Isten szerint az élet "szar", semmit sem ismert meg a bibliából, mely szerint Isten bővölködő életre hívott minket, az más kérdés, hogy a bűn által bejött a világba a baj, betegség és nyomorúság. Persze, most kérdezed, miért engedte meg Isten a bűnt??? Azért, mert igazságos: nem akarta az emberre rátukmálni saját akaratát, az ember választhatott, és az ember a rosszat választotta.

2010. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
48%

Istent két úton lehet megközelíteni: Az egyházak dogmatikus, bürokratikus szemszögéből, illetve a saját szubjektív, de józan szemszögünkből.


Ha az Egyház szemszögéből nézem, tényként elfogadva, amit az állít, akkor egy infantilis és hiperaktív gyerek képét kapom, aki teljességgel hiányában van a józan észnek.


Ha a saját szemszögemből közelítem meg, és összeegyeztetem azzal, amit tapasztalni tudok, akkor végső leegyszerűsítésben Istent, mint a saját lelkiismeretemet kapom meg. Ebben az esetben valóban mindenható, és semmihez sem fogható hatalma van felettem.


A bibliai Isten tehát az Egyház Istene, és mint ilyen a szolgája is. Ne felejtsük el, hogy gyakorlatilag politikai viták sorozata, zsinatok során alakították ki a most ismert Bibliát.


Még soha senki nem tudta megmagyarázni, hogy mi az értelme az eredendő bűnnek. Ha Isten jóságos, és a szeretet a jelszavai akkor hogy lehet a szemében egy újszülött máris bűnös? Még semmit sem csinált, esélye sem volt rá. (Vagy: a Biblia támogatja a reinkarnáció elvét) Ezt magyarázza meg valaki a saját szavaival! (Idézők kíméljenek)

2010. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
Most látom: a bűnök között szerepel a homoszexualitás. Oké, én sem igazán bírom a melegeket, de miért bűn, ha valaki az?
2010. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

Nem az bűn, ha valaki homoszexuális (hajlamokkal bír), hanem az, hogyha aktív homoszexuális életet él, mivel az tisztátatlanság, paráznaság.


Benne van a Bibliában:

Ter 2,18 – „Nem jó, hogy az ember egyedül van.”

Ter 2,18 – „Alkossunk hozzá illő segítőt is!”

Ter 1,27 – „Férfinak és nőnek teremtette őket”.

Ter 1,28 – „azt mondta nekik Isten: Szaporodjatok, sokasodjatok”

Ter 2,24 – „Ezért elhagyja a férfi apját és anyját, a feleségéhez ragaszkodik.”

Lev 18,22 – „Férfival ne hálj asszonnyal való hálás módjára: undokság az!”.

Lev 20,13 – „Ha valaki férfival hál együtt, úgy, ahogy asszonnyal szoktak együtt hálni, ez utálatosság, amelyben mindketten részesek”

Róm 1,27 – A homoszexualitás ocsmányság, eltévelyedés, és természetellenes.

1Kor 6,9 – „férfiakkal paráználkodó férfiak… nem részesülnek Isten országában”.

2010. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim válasza:

Az újszülött ember, aki magában hordozza a bűnre való hajlamot. A között, hogy Isten bűnösnek ítéli az újszülötett vagy bűnre hajlamosnak látja óriási a különbség. A rossz és a jó ismerete teszi az embert megítélhetővé, ilyen értelemben Isten előtt a döntésképtelen, rossz és jó közt választani nem tudó baba ártatlan, és ha meghal, a mennybe kerül. De a bűnre való hajlamot mindannyian hordozzuk - sajnos- ez vitathatatlan, ez a természetünk. Nem a logikáját kell keresni, ez az emberi természet.


Hogy a homoszexualitás miért bűn? Nos a lopás, hazugság, gyilkosság, házasságtörés stb. mind-mind megmagyarázható bűnök, miért is kell belőlük ekkora "gondot" csinálni? De ha csak arra gondolsz, (és ezt Isten tudta), hogy a családok, az emberi faj kihalásához vezet, már nem teszed fel ezt a kérdést. Amúgy az is érdekes, hogy az állatnak eszébe nem jutna a saját nemére gerjedni, csak az ember lépi át a határait.

2010. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
11:07-hez.azt akartam megtudni az illetékesektől,vajon felismerik-e,hogy mit tesznek másokkal,a viselkedésük álltal,vagy konkrétan lesz:rják,kit érdekel? és igazad van múltkor leálltam velük beszélgetni,de következő vasárnap mikor felcsöngettek már nem engedtem be őket,és többet nem is fogom.őket sem érdekelte az én véleményem,most már engem sem az övék."azt tegyétek az emberekkel,amit szeretnétek,hogy veletek tegyék"-úgy látszik ők ezt szerették volna,meg is kapták.
2010. máj. 21. 21:48
 37/53 anonim válasza:

Talán azért nem kapsz, mert a jehovások nem netelnek....

Egyébként is minenk olyan dologról fecsegni, amit még nem is tapasztaltatok?

Ezek olyan dolgok, amikről nem elmélkedni kell. Ha tényleg tudni szeretnéd, hogy milyen: gyakorold a szeretetet embertársaidon és meditálj sokat.

A képlet egyszerű

2010. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
"gyakorold a szeretetet embertársaidon meditálj sokat"igazad van! csak cseszegetni könnyebb őket:-)
2010. máj. 21. 23:33
 39/53 anonim ***** válasza:
43%

"Amúgy az is érdekes, hogy az állatnak eszébe nem jutna a saját nemére gerjedni, csak az ember lépi át a határait."


Kár, hogy ezt leírtad. Olyan jó volt olvasni az elejét, hogy mármár azthittem, elhihetem a szavaid. Tessék utána olvasni, az állatnál is van homoszexualitás, sőt meglehetősen gyakori. Tudósít erről számtalan ismeretterjesztő csatorna, tudományos fórum, és a google is a barátod.

2010. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim válasza:
No, akkor ezt is tudjuk, bár ez számomra új (mámint az állati ösztönökről szóló infó). Viszont akkor ez máris mindent érthetőbben megmagyaráz: az állat csak ösztönlény, az ember több ennél; az ember anya, apa, társ, szülői minta, melyek nélkül az emberiség csak a szimpla ösztönök által irányított faji létre "fejlődne" vissza. Sima ügy: Isten magasabb szerepekre teremtette az embert. Persze, aki elhiszi, hogy a majom volt az őspapája, bátran élhet a homoszexualitás "szabadságával", ettől függetlenül ez bűn, Isten is kimondja, és ha igazán a belső lelkiismeretére figyel az ember, az is alátámaszthatja.
2010. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!