Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy katolikus nő és egy...

Ha egy katolikus nő és egy evangélikus vagy református lelkipásztor egymásba szeretnének abból a kapcsolatból lehetne-e valami ha a nő nem karana vallást cserélni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 23. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
2018. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem attól függ, hogy az érzelmeknek vagy a kötöttségeknek engednek.


Ha az normális, hogy Izraelben egy zsidó férfi és egy palesztin nő egymásba szeret, akkor nem hiszem, hogy ez akadály lenne.


Az akadály pedig csak az ember fejében létezik.

2018. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert úgy tudom a lelkipásztornak csak a saját vallásából lehet felesége,de lehet nem jól tudom.Elgondolkodtatott a dolog.Van egy riporternő ismerősöm aki szakmájából kifolyólag sok egyházi személyiséggel találkozik.Ő mondta egyszer,hogy az egyik református lelkész elég sűrűn kereste,nem lett volna ellenvetésére,hogy jobban megismerje a hölgyet,aki egyébként katolikus.De ő nem volt érdekelt,nem a vallása miatt,hanem egyszerűen idegesítette,hogy a lelkész úr nyomult volna.Meg nem is volt számára szimpatikus a személyiseége.Ezen úgy elgondolkodtam,hogy bárki kerülhet ilyen helyzetbe és mi van akkor ha meg van közöttük a szikra,kölcsönös szimpátia és szépen egymásra találnak.
2018. jan. 23. 17:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetne, gyakorlatilag nem. Nem különösebben szeretik a vegyes házasságot, pléne nem akkor, ha egy lelkésznek lenne más felekezetű (ráadásul katolikus) párja. Ha reformátusnak lenne evangélikus párja, azt jobban elfogadnák.
2018. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
Nekem erről az a véleményem, hogy ezeket a szabályokat az emberek hozták meg, hogy melyik felekezet kivel házasodhat. De még akkor is élhetnek együtt és lehetnek gyerekeik, ha csak polgári esküvő van, vagy ha az se.
2018. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5: Ha vallásos, hívő emberekről van szó, akkor a csak polgári házasság vagy élettársi kapcsolat szóba sem jöhet.

Katolikus részről nincs akadály. Lehet, hogy a másik részről van, és eltávolítják a lelkészségből az illetőt.

2018. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus részről nincs akadály, létezik vegyesházasság, ökumenikus formában is meg lehet kötni, amit mindkét felekezet elismer. A Katolikus Egyház szemében mindegy, hogy a protestáns fél éppenséggel lelkész...

Viszont mivel a református egyház (az evangélikusat nem tudom pontosan) szabályozza, hogy lelkésznek csak református vagy esetleg evangélikus házastársa lehet. Tehát ha egy ref. lelkész elvesz egy katolikus nőt, akkor nem lehet tovább lelkész. Kérdés, hogy mi neki a fontosabb.

2018. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7:Igen, én is úgy tudom,hogy a lelkésznek nem lehet a felesége más vallású.Azt már nem tudom,hogy akkor lehet-e ha a nő áttér a leendő férje vallására.Bizonyára kontradikció lenne,hogy pont a lelkész felesége legyen más vallású,mert még ha mindenben támogatná is a férjét,eljárna az Istentiszteletekre,gyülekezeti alkalmakra közben meg a saját vallását is gyakorolná az megosztottsághoz vezetne.Valószinúleg egy lelkipásztor mellett annyi mindenre nem is lenne ideje,hgy két egyházban is helytálljon.Meg ott van a gyerekek kérdése is,ha mondjuk református lesz a gyerek,mivel az apja a lelkipásztor,ha anyai részről lát egy más példát az se biztos,hogy jól venné ki magát.Ha civil emberekről van szó akkor tudom,hogy engedélyezett a házasság.Mindegy melyik templomban esküdnek meg.Ha katolikus egyházban esküdnek akkor talán ők kérik,hogy a gyerekeket ott kereszteljék meg.De biztos van átmeneti út,meg ki tilthatja meg,hogy máshol kereszteljék.A volt töri tanárom felesége volt református.Tudtommal eljártak mindkét templomba.Az egyik fiukat katolikus,a másikat református templomban keresztelték meg.
2018. jan. 23. 22:36
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

Akkor tegyük helyre a dolgokat:

nem azt tiltja a Biblia, hogy egy reformátusnak ne legyen katolikus párja, hanem azt javasolja, hogy hívő ember hívővel kösse össze az életét. Ha a katolikus hívő ember, akkor semmi akadálya annak, hogy református lelkész legyen a férje.

Ha csak babakorában meg lett locsolva a feje, attól ő még nem hívő, maximum látszat katolikus, de nem keresztény.

Attól, mert más felekezethez tartozik valaki, de Istennel élő kapcsolata van, az nem baj. A baj ott kezdődik, hogy egy babakorban lelocsolt ember rámászna egy hívő lelkészre, mert viszket neki és vinné bele a bűnbe a hívőt. Na az nem méltó egy lelkészhez és ebben az esetben el lesz távolítva a posztjáról, hisz bűnben él és nem is akarja abbahagyni. Ez a következménye a hívő és világi párkapcsoaltnak, mert az egyik hiába akar várni a szexualitással a házasságig, a másik a világi látásmódja miatt ezt nem fogja elfogadni, mert nem bír magával. él, hogy meggörbül a gerince, ha nem szexelhet...

2018. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem ösztönelméleti szempontból gondoltam a kérdést...Úgy gondoltam ha hívő mindkettő,de nem egy a vallásuk.
2018. jan. 24. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!