Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik a rosszabb, a vallási...

Melyik a rosszabb, a vallási fanatikus vagy a sátánisták?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem kedvelem egyik szélsőséget se, de a sátánisták nem akarják rámtukmálni az ő meggyőződéseiket, míg a vallási fanatikusok kategotikusan jelentgetnek ki dolgokat és gyűlölettel vannak azok iránt akik nem vallásosak.


De ez az én véleményem.


2018. szept. 19. 12:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem igazi hívő sátánista igencsak kevés van. Sokaknál ez csak egy szerep, meg lázadás a konzervativizmus ellen. Szóval no para, nagyon kevés hívő sátánista van.


Viszont vallásosakból meg sok, és félelmetes, hogy mennyi bugyutaságot gondolnak full komolyan. Egy fél óra gyakorizás itt ebben a kategóriában, és komolyan félek kimenni az utcára. :D

2018. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én tapasztalom ezt.😂
2018. szept. 19. 13:02
 3/36 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell félni, a valóságban a legtöbben nem úgy nyílvánulnak meg mint online. A kérdés jogos, bár én azt tapasztalom, hogy aki tényleges hívő azt is fanatikusnak gondolják. Ezt azokra értem aki tényleges meggyôződésből hisz. A fanatikus számomra az aki hiszékeny és olyan dolgokra veszik rá Isten nevében amit adott esetben soha nem is kérne.
2018. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Aki térít erőszakosan, meg ítélkezik azok felett akik nem olyanok vagy nem azt vallják mint ő.Számomra ez a vallási fanatizmus
2018. szept. 19. 14:19
 5/36 anonim ***** válasza:
73%

Előlző:)

Hát, mit bizonyítsunk? Arra ott vannak a tudósok, de az evolúció lényegén nincs mit bizonyítani,hiszen már a genetika alátmásztotta igaz voltát.


Az ősrobbanás (inkáb tágulásnak írom,mert gyakorlatilag az) is alátámasztható feltevés, a csillagászatban megfigyelhető.


Viszont a vallással az a baj, hogy nem olyan, mint a csillagászat vagy biológia, nem , nem elégszik meg azzal, hogy egy területen válaszoljon, mindenre akar válaszolni, még amiről fogalma sincs azt is le akarja írni, hogy az egyszerű ember is el tudja képzelni, dehát van amit bizony nem lehet egyszerűen elmagyarázni vagy leírni.


Persze ezért tetszhet is embereknek , mert el tudják képzelni, csak amikor a valóság szembe jön.. akkor bizony probléma van, és hát erre is ki kellett találni mindenféle dolgokat, minthogy ilyen a sors,meg a gonosz. Pedig ha ismernénk az okát, az jobb lenne (bár lehet nehéz megemészteni) , dehát régen még firtatni se lehetett, mert az már önmagában is sértette a vallást.

2018. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Nem halnék bele ha kihalnának a keresztény vallások.Eddig mi jó származott belőlük?
2018. szept. 19. 14:50
 7/36 Metionin ***** válasza:
93%
A sátánizmus is vallás, ott is lehetnek fanatikusok. De tény hogy a fanatizmus semmilyen vallás esetében sem jó dolog. Szerintem mindenkinek magánügye hogy miben hisz, én sem tukmálom a sajátomat másra és boldog lennék ha más sem tukmálna engem, ettől függetlenül bizonyos emberek mindig megtalálnak és kötelességüknek érzik, hogy tájékoztassanak arról hogy miként fogok elkárhozni. Tökmindegy hogy milyen vallást akar tukmálni az illető, a fanatizmus gáz.
2018. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

Minden vallásban vannak szép számmal fanatikusok, findamentalisták. És mind egyformán káros: a vallásokra nézve, és magukra meg a környezetükre is.


Én szánom őket, nyomorult emberek.

2018. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
22%

"Nem halnék bele ha kihalnának a keresztény vallások.Eddig mi jó származott belőlük?"

Vicces, hogy a vallási fanatikusokkal kapcsolatban, mert erre irányult a kérdés, egyből a keresztényekkel jössz. Mert aztán egy muszlim, vagy valamelyik keleti vallás fanatikusával amúgy nincs gond. Ők biztosan csak békésen meditálnak, nincs is köztük fanatikus, aha...

2018. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
10%

"Nem halnék bele ha kihalnának a keresztény vallások.Eddig mi jó származott belőlük?"


Sajnálom, hogy általánosítod, a tapasztalataidat.

Persze megnyugtatlak, magának Istennek sem tetszik az amit némely magukat "keresztényeknek vallók" tesznek. S a többi vallások sem.

Ő nem hozott létre vallásokat, és a fia Jézus sem.

Jézus inkább helyre állította azt az imádatot, amit a valamikori választott nép, kiforgatott.

Talán újdonság lehet neked, hogy maga Jézus is beszélt arról, hogy sokan fognak hivatkozni Ő rá, mi szerint Jézus nevében hatalmas dolgokat tettek, vagy tesznek.

De ezek nem egyeznek az Atyja akaratával, így ezeket Törvényszegőknek hívja.


S végül de nem utolsó sorban említem, hogy Isten ítélete az lesz minden vallásaal kapcsolatban így a kereszténységgel is, hogy megszünteti ezeket. Nem is akárhogy. A most még nagyon együtt működő politikai szeretőik fogják ezt megtenni, mert ez Isten szándéka.

2018. szept. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!