Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények ha találkoznak...

A keresztények ha találkoznak egy logikátlan megmagyarázhatatlan dologgal akkor azzal jönnek hogy "isten útjai kifürkészhetetlen" ahelyett hogy egy logikus magyarázatot találnának rá?

Figyelt kérdés

Legjobb pelda erre talán az hogy egy csecsemő miért születik betegnek amikor még semmi rosszat nem tett. Ilyenre olyan válaszok jönnek hogy isten útjai....

Pedig ezt meg lehetne magyarázni azzal hogy esetleg lélekvándorlás van és ez a lélek előző életben rossz volt és ezért született úgy hogy szenvedni fog


2019. febr. 18. 07:37
1 2 3
 1/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez igy magaban nem magyarazna meg eznmeg csak nagyon kicsi szelso resze


De meg lehet magyarazni lvandorlas nelkulnis legfeljebb ateista vagy lvandorlas hivo szamara nem lesz megfelelo

2019. febr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

Mivel a tudományos magyarázat egyenlőre nincs, az ember akár 100 féle magyarázatot is találni fog, hogy megnyugvást találjon egy ilyen szörnyű esettel kapcsolatban. Így vagyunk beállítva, agyunk mindent meg akar fejteni és találni fog racionális, vagy irracionális megoldást.

A sok féle lehetőség miatt mondjuk, hogy isten útjai kifürkészhetetlenek, ami annyit jelent: Nem tudom!

2019. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Ezzel arra utalsz, hogy a reinkarnációt vallod?

Vagy legalábbis szimpatikus a számodra.

Ezzel nincs is semmi gond.

Viszont szerintem meglepődnél ha keresztény emberektől ilyeneket hallanál, hogy:


- A karmád máshova szólít!

- Meditálj napi 2 órát kezdetnek!

- Ürítsd ki az elméd!


Ezt úgy mondom hogy engem mélyebben megérintett a buddhizmus mint sok más vallás együttvéve.

2019. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%

Akik ilyen magyarázatot adnak, azok sem Istent nem ismerik, sem a történések miértjét.

Nincs lélekvándorlás, ezért ez sem magyarázat.

S nem logikátlan, sem nem megmagyarázhatatlan.


S nem kell találgatni, Isten mindent elmond az embernek, mi miért történik úgy ahogy van, és azt is, hogy van, és lesz is megoldása.

Az emberiség világának nagy része ezért van "sötétségben", ezen dolgok fell, és így nem is az ismeretnek megfelelően élnek.


"semmi rosszat nem tett"

bizonyos értelemben nem tett semmi olyat, ez tény.

Viszont akik ismerik a történteket azok, ahogy Dávid is elmondta, nincsenek magyarázatok nélkül, sem logkátlanságban:

(Zsoltárok 51:5)  5 Íme, vétekben születtem, úgy vajúdtak velem, És bűnben fogant engem anyám.

(Róma 5:12) 12 Ezért van, hogy amiképpen e g y ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek . . .

Ádám nem élt előtte sehol, ahogy Éva sem, hanem Isten első teremtése voltak a földi életformának. Tökéletesek voltak, és ha nem hibáznak, tökéletességet, egészséget adtak volna át a gyermekeiknek.

Ádámék sem, és senki nem jött sem az égből, sem máshonnan, hanem egyszer és akkor születik.

A gyermekek nem születnek tökéletességben, mivel már a szüleik sem azok, és ezért fordul elő, hogy némely gyermek a hibás gének, vagy a szülő helytelen életmódja miatt, betegen jön a világra, vagy meghal.

2019. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem azzal jönnek, soha senkitől még ilyet nem hallottam.

Mindenki tudja, hogy az embernél a racionális az irracionálissal egészül ki, és nincs mindenre - sőt semmire sem- csak racionális magyarázat.

A megmagyarázhatatlan szenvedésekről eddig a legszebb és legelfogadhatóbb kijelentést egy paptól hallottam. "Nem tudjuk miért van a szenvedés, de azt tudjuk, hogy Isten velünk van, és velünk szenved." Ha szenvedést okoz egyik ember a másiknak, a benne élő Istennek okozza, ha gyógyítja, a benne élő Istent gyógyítja.

A "lélekvándorlás" azért nem elfogadható erre a kérdésben szereplő példára, mert ha nincs tudat-folytonosság, akkor ez nem csak nem bizonyítható, hanem tanító ereje sincs - tehát az ember szempontjából ugyanúgy egy nem logikus magyarázat.

2019. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%

Nem, ne beszélj hülyeséget. Ha egy csecsemő betegnek születik, annak legtöbbször jól ismert oka van. Például a szülő dohányzott terhesség alatt, vagy a szülőt olyan ütés érte, ami hatott a magzatra is, például leesett egy lépcsőn, sok rendellenességért a szülői gének felelősek, stb.... még nagyon sok tényező szerepet játszik ebben.


"Pedig ezt meg lehetne magyarázni azzal hogy esetleg lélekvándorlás van és ez a lélek előző életben rossz volt és ezért született úgy hogy szenvedni fog"

Ilyesmit csak valami nagyon rosszindulatú ember gondolna.


Egy hívő keresztény.

2019. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

6 "annak legtöbbször" - néha meg NEM TUDHATÓ!!! - és ez pont elég, hogy feltegyük a megválaszolhatatlan kérdést: miért?

(sok probléma a drogtól van, ami géntörést okozHAT - és az utód betegségét -de nem ezekre a szomorú dolgokra kérdezett a kérdező, hanem mikor nem tudható az ok)

2019. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mansour ***** válasza:

"A "lélekvándorlás" azért nem elfogadható erre a kérdésben szereplő példára, mert ha nincs tudat-folytonosság, akkor ez nem csak nem bizonyítható, hanem tanító ereje sincs - tehát az ember szempontjából ugyanúgy egy nem logikus magyarázat."

Persze, ilyen értelemben nincs "lélekvándorlás", hiszen nem tapasztalunk tudat-folytonosságot. De a reinkarnáció nem erről szól, és nem is keverendő a "lélekvándorlás" kifejezéssel. A buddhizmus például a "lélek" létezését is tagadja, nem taníthat tehát lélekvándorlást. A reinkarnáció lényege, hogy az élőlények cselekedeteinek karmikus következményeként mindig újabb létesülések, újjászületések történnek, míg tudatosan nem sikerül kiszabadulni a születés és halál forgatagából.

2019. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

"néha meg NEM TUDHATÓ!!!"

Értem én, nem kell kiabálni. Attól, hogy valami jelen pillanatban nem tudható, nem azt jelenti, hogy például minden körülmény ismerete esetén ne lenne tudható. De azt se jelenti, hogy néhány évtized múlva ne lenne tudható.

2019. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
bocsánat a kiabálásért - csak nagyon sok szomorú példát ismerek, ahol nagy szeretetben várják, fogadják a gyermeket és mégis baj van, és nem mondanám, hogy előző inkarnálódások miatt - ez nagyon cinikus lenne. Isten velünk van a szenvedésben, velünk szenved.
2019. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!