Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Na akkor most mi a különbség?

Na akkor most mi a különbség?

Figyelt kérdés

Egy országban sem szeretik, ha diktatúra van, az általában senkinek sem jó.

Akkor miért vannak olyan sokan elájulva a kereszténységtől (vagy bármelyik más egyistenhívő vallástól). Nem mondom, hogy buddhista vagyok, vagy hasonló, de azok a vallások legalább egy kicsit "demokratikusak". És elvileg itt a földön a nép ezt követeli meg.

Nem gondoljátok, hogy bármilyen egyistenhitű vallásban nevezzük bárhogy is az istenüket, mindegyik önkényes és önző. Kedvére eldönti, ki élhet, és ki nem... egy többistenhitű vallásban (még mindig nem hiszek semmilyen vallásban, csak logikázás) legalább mindenkinek megvan a saját szerepe... van aki egységesen pusztít, van aki egységesen teremt. Nincs kivételezés, mindenkire érvényesül az egyenlő bánásmód.

Akkor miért is majmolják még mindig az egyistenhitet? (vagy bármilyen vallást)


2010. júl. 7. 19:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%

"egy kicsit "demokratikusak".

Mi a demokrácia?

A többség diktatúrája.

2010. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%

igazából nem az egy létező Istennel van a baj, hanem azzal, ahogyan megvilágítják. Emberi tulajdonságokkal ruházzák fel, személyként kezelik, és ebben leledzik a hiba.

Ezáltal kerül rá az önkényesség, a harag és sorolhatnám...

Isten nem haragszik, sőt Isten nem is személy, hanem egy személytelen tudatosság. A személytelenség pedig abban nyilvánul meg, hogy nem érez semmilyen elkülönülést senkitől és semmitől, hiszen minden ő maga. az ő szemszögéből úgymond egyedül van, nincs kivel önzenije, mint nekünk, akik érezzük a különállóságot(pl. Jézus sem és Buddha sem érezte, ők nekik minden EGY volt), ő maga a tiszta önzetlenség...Ami szenvedések pedig történnek a világban azt csak és kizárólag magunknak köszönhetjük, mert még mindig nem vettük észre ezt, amit előbb leírtam, és a mai napig önzőek az emberek, ami maga az eredendő bűn. Ezzel nincs is gond, sőt elejét is lehet venni, csak akarni kell, mindenki fejlődése előre megy. De az alapvető hiba az életszemléletben van, vagyis a világ materiálisnak...anyaginak Gondolásában...és a kulcsszót el is árultam, ami a másik lehetőséget tárja elénk. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%

Eléggé érdekes gondolatmenet...

Legszívesebben azt mondanám, hogy nincs ki a négy...

De mindenesetre vizsgáljuk meg jobban:

Ha hiszel Istenben, akár egyben, akár többen, elismered, hogy fölötted áll. Nos nem tudom, hogy téged boldogít-e, hogy egynél több áll fölötted, de engem különösebben nem. A másik a demokrácia. Ott is van hierarchia, csupán többségi döntéssel döntik el a sorrendet. Szerinted a buddhizmusban az istenségek rendszeresen megszavazzák az aktuális főistent, vagy hogy képzeled? Mert az lenne a demokrácia.

Szóval két olyan dolgot kapcsoltál össze, aminek semmi köze egymáshoz.

A másik a diktatúra vagy demokrácia. Ki mondta hogy, hogy a demokráciát kell isteníteni? Szerintem ha lenne olyan tökéletes vezető, mint maga az Úr, akkor az emberek többsége őt követné, mint demokráciát játszana.

2010. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Felőlem létezhetnek istenek. (nem azt állítom, hogy hiszek bennük) Engem ez semmiben nem befolyásol. Nem állnak fölöttem. Én abban hiszek, hogy mindenki a saját ura. Nem áll felettük, és aki azt várja, hogy majd valaki odaföntről megsegíti, az rég elveszett ember. Most erre jöhetnek a segíts magadon isten is megsegít mondás... de ez is mese. senki nem fog segíteni, bár ez most nem téma

Nem véletlenül használtam a demokratikus szót idézőjelben. És nincs olyan, aki tökéletes lenne. Szerintem mégis csak önkényes az egész.

Bár érdekes (bár egy kicsit talán agymosott) módon adtatok magyarázatot.

2010. júl. 7. 19:52
 5/27 clint ***** válasza:
65%

Sztem inkább te vagy agymosott, gondolkozz....

Azért mert valaki vallásos az agymosott?

2010. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%

A buddhizmus mondjuk pont nem a többistenhitről szól, hanem Buddha tanításairól, gondolom a hinduizmussal keverted össze, de mindegy. :)

A többistenhit-vallásokban (pl. ókori görög) az istenek folytonos harca a téma, szép kis demokrácia... persze ettől a görögök nagy demokraták voltak (a rómaiak meg egyáltalán nem, pedig átvették ugyanazt a vallást).

A modern demokrácia viszont keresztény területen alakult ki, tehát valamit nagyon tudnak. Meg lehet nézni, hol tart a világ többi része.

2010. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%

kedves kérdező.


majd idővel megérted. az ember önkényes, nem a mindenható. és senki sem "agymosott", inkább tévedésben van.:)


üdv

25/F

2010. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Még egyszer mondom, a demokratikust nem véletlenül tettem idézőjelbe. Nyilván nem úgy képzeltem el a dolgot, hogy az istenek leülnek egy asztal mellé, és megbeszélik. A lényeg azon volt, hogy mindenkinek meg van a saját feladata.

Azt mondjátok, hogy nem önkényes. Miért nem önkényes döntés határozni valaki sorsáról?

(nem akarok senkit felhúzni, egyszerűen nem értem a nagyon mélyen vallásos emberek gondolkodásmódját, és kíváncsi vagyok rá, hogy, és miért látjátok úgy a dolgokat, ahogy)

2010. júl. 7. 20:12
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

19:32 vagyok

Ha feletted nem áll senki, akkor gondolom a Isten létét is tagadod ezzel. De nem probléma (legalábbis engem nem izgat).

Az viszont szúrja a szemem, hogy önkényesnek tartod a vallást. Mitől önkényesebb, mint te magad? Nem te mondod, hogy a magad ura vagy?

Egyébként visszatérve az eredeti miért majmolják c. kérdéshez: mert vannak olyan emberek, akik nem másik önfejű ember hülyeségeit akarják vallani, hanem valami transzcendális létbe helyezik a reményüket. És hogy ez pont egy vagy több isten-e, az mindegy. Nem értem ezt a feladatosdit sem, miért jobb, ha ha egy-egy istenség csak egy bizonyos dologban határoz FÖLÖTTED. De hagyjuk.

És félreérted az isteni intervenciót is. Valóban hiba folyton más segítségére hagyatkozni. De az, hogy nem te uralkodsz egyedül magadon, a sorsod fölött, lehetséges.

Ha nem így gondolod, senki sem fog megfeddni érte, s remélem te se becsülöd le az ún. agymosottakat. Mert te is HISZEL valamiben, ami bár nem Isten, hanem saját magad.

2010. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"bár egy kicsit talán agymosott)"

-válaszokat itt is olvashatsz;

Az ateisták hiszékenyek, vagy hivők? A materializmus is dogma, csak tudomámyos dogma. Hinni kell benne, mert empíria útján nem bizonyítható, csak logikai deduktiv úton. Ugyanez a módszer használatos a racionális Istenérvek esetén.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2010. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!