Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az iszlám a béke vallása...

Ha az iszlám a béke vallása akkor miért gyilkolnak ártatlanokat az ISIS, Al-Kaida, Talibán, Hamász és a hasonló csoportok?

Figyelt kérdés

2019. jún. 29. 18:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, mert csak nevükben vallásosak, szívükben nem?
2019. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Mert az iszlám nem a béke vallása. Nem tudom, hogy ezt ki találta ki.
2019. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem értek ehhez de azt tudom hogy az iszlámnak több féle iránya van, van erőszakos és békés féle is
2019. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
Mert mindenhol vannak elmebetegek. Lásd keresztény pedofil papok.
2019. jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
95%
Tudtommal ők máshogy veszik a Dzsihádot, a szent háborút. A gyilkolászók úgy veszik, hogy erőszakkal kell a vallást erősíteni a többi vallást gyengíteni, eltűntetni, a másik fele meg a belső hibáira érti a Dzsihádot és saját maguk belsőjével küzdenek. Nem 100% információ azért.
2019. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%

"Nagy" államférfiak, hadvezérek keresztények voltak.

A keresztes lovagok pláne.

Mégis millió-számra gyilkoltatták az embereket.

A kereszténység a szeretet vallása.

2019. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
29%

Akik bizonyítatlan dolgokban hisznek, azok valójában elmebetegek, én a hitet betegségnek tartom, de nem csak én, az orvostudomány is a téveszmék között tartja számon a vallásos hívőket, hiteket.

Elmebetegektől meg minden kitelik, ha nem ma, akkor holnap, valójában a stádium a lényeges, hogy mennyire van bekattanva a hívő és hogy milyen irányban befolyásolják a vallási vezetői.

Akik ma jószívű, jámbor emberek, azok holnapra gyilkos fenevaddá válhatnak, ha arra buzdítják őket és a hitükért, az Istenükért mindenre képesek lehetnek.

Kivétel nélkül.

2019. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt az iszlám közel sem a béke vallása, ezt szerintem elég sok vers cáfolja a Koránból. Másrészt a terrorszervezetek tagjait azért nem gondolnám az iszlám leghitelesebb képviselőinek. Szóval ez alapján nem ítélném meg az iszlámot.
2019. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

"Ha az iszlám a béke vallása akkor miért gyilkolnak ártatlanokat az ISIS, Al-Kaida, Talibán, Hamász és a hasonló csoportok?"

Komolyan sosem hallottál olyanról, hogy valaki nevében elkövetnek valamit, akihez valójában semmi közük? Komolyan nehéz ezt elképzelni is? A cselekedetek mutatják meg a hited, hogy hová tartozol. Például a kereszténység nevében is sok galádságot elkövettek, az elkövetők pedig nem voltak keresztények, hiába mondták azt magukról. Gyümölcséről ismerszik meg a fa.

Ez tényleg ennyire nehéz volna?

2019. jún. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
87%

Úgy, ahogy létezik, keresztény, hindu, buddhista, ateista terrorizmus is :)


Ezek egy része valójában politikai és csak ürügyként használják a vallást, egy része félreértelmezésből/szándékos agymosásból adódik. Az öngyilkos merénylők pl. valóban hiszik, hogy helyesen cselekednek, sokakat gyerekkoruktól kezdve eleve így nevelnek.

2019. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!