Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez az albérleti szerződés...

Ez az albérleti szerződés érvénytelen-e így? Ellentmond önmagának.

Figyelt kérdés

Van két pontja, ami ellentmond egymásnak.


1: ha előbb kiköltözik a bérlő, mint a bérleti szerződés lejárta, köteles a hátralevő díjat megfizetni, illetve ha a kaució elég rá, abból levonásra kerül.


2: A bérleti szerződést a felek 2 hónapos határidővel bármikor felmondhatják. Ha a bérlő ez idő alatt nem képes maga helyett elfogadható személyű másik bérlőt találni, a 2 hónapra jutó bérleti díjat akkor is köteles megfizetni, ha előbb kiköltözik.


Az első pont konkrétan azt jelenti, hogy ha én egy hónap után felmondom pl. az egyéves szerződést, akkor a többi 11 hónapot is köteles vagyok kifizetni(!). Azt gondolom, ilyet nem szabadna beelírni, ellentmond a jó erkölcsnek. De a 2-ik pont ugye már 2 hónap felmondási időről beszél.

Mi az igazság?


2020. márc. 27. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Önmagában mindkettő megállja a helyét, azonban együtt értelmetlen.
2020. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

"Az első pont konkrétan azt jelenti, hogy ha én egy hónap után felmondom pl. az egyéves szerződést, akkor a többi 11 hónapot is köteles vagyok kifizetni(!). Azt gondolom, ilyet nem szabadna beelírni, ellentmond a jó erkölcsnek."


Azt nem értem, miért mondana ellen a "Jó erkölcsnek"???? Aláírtad, hogy egy évig béreled a lakást, azaz ezt vállaltad. A "jó erkölcs" azt jelentené, hogy minden gondolkodás nélkül teljesíted a szerzödésben lévö kötelességedet!


Mellesleg a két pont sem mond ellent egymásnak, az ELSÖ arra vonatkozik, ha a bérlönem akar ott lakni a szerzödésben vállalt idö végéig, a MÁSODIK meg az az eset, amikor megegyeztek egymással, a tuladjonos is beleegyezik a rövidebb bérleti idöbe, ezért nem kéri a szerzödésben vállalt egész összeg kifizetését, hanem annak egy részét önként elengedi.

2020. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy szerződésen belul van? Valami botcsinálta jogász írta? Az 1. Határozott idejű szerződésnél van, a 2. Meg határozatla időre kötöttnél.
2020. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az ügyvéd (vagy aki írta) egy határozatlan idejű szerződést vett alapul, és annak alapján átírta határozott idejűre. Csak éppen bent felejtette ezt a bekezdést.
2020. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2: magyarul tehát szerinted van az a bíróság, aki megítélne mondjuk egy lakás esetében 11 hónapra 1,5 millió forintot a tulajnak úgy, hogy nem szolgátatott ellenben semmit. Életszerű, tényleg.
2020. márc. 27. 14:36
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
5: ha aláírtad, akkor igen! Aláírás előtt el kéne olvasni, és módosítást kérni, ha valami nem tetszik!
2020. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tehát ha aláírom a saját halálos ítéletemet, akkor bárki szabadon megölhet, értem.
2020. márc. 27. 14:58
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha vagy olyan hülye, hogy bármit aláírsz elolvasás nélkül...…


Egyébként hülye hasonlat, de csak hülyítsd magadat!


Komolyan ennyire tele van ez az oldal funkcionális analfabétákkal?????


Miért írsz alá bármit, amit nem olvastál el, és nem értettél meg????

2020. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Így van.

A határozott idejű bérleti szerződést csak akkor lehet felmondani ha a szerződés erre kitér.

Ha nincs benne ilyen felmondási opció, akkor csak úgy allhatsz el a szerződéstől, ha kifizeted a hátralévő bérleti díjat a szerződés végéig.

Ha bíróságra menne ez esetben a tulaj, akkor megnyerné a pert.

A te esetben szerencséd van hogy egy balfék írta a szerződést, a két mondat üti egymást.

2020. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9: magyarul nem nyerne pert, de én sem, gondolom. Kvázi, ha nem teljesen hülye, akkor nem megy vele bíróságra.
2020. márc. 27. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!