Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy lehetne normálisan, ész...

Hogy lehetne normálisan, ész érvekkel meggyőzni a főbérlőmet, hogy alkalmazkodjunk a piac változásaihoz, miközben tudja, hogy van pénzem?

Figyelt kérdés

Tehát tudja, hogy egy stabil hátterű külföldi fejlesztő cégnek dolgozom, nem sokára külföldre (Svájcba) is költözöm 1-2 éven belül, szó sincs munkahely elvesztésről. Így a szánalommal nem tudok operálni, maradnak az ész érvek.

Jelenleg Bp.-n 135 ezerért bérelek egy új építésű kis lakást egyedül, ezt szeretném lealkudni 100 ezer alá. 70-80 ezret éreznék most reálisnak. Mivel rengeteg ismerősöm van, 100 ezerért már könyörögnének a bérbeadók, hogy őket válasszam.

Konfliktus nincs köztünk, emberileg meg van elégedve velem. Nagyon rendben tartom a lakását, mindig időben fizetek, mindenbe korrekt vagyok, csak akkor legyen ő is korrekt és most válságban - függetlenül az anyagi helyzetemtől - alkalmazkodni kéne a piac változásaihoz. Külföldieknek úgysem tudja már kiadni, se diákoknak, és ez még szerintem pár évig eltarthat.

Ezt hogy tolmácsoljam neki? Titeket meg lehetne észérvekkel győzni?


2020. ápr. 18. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy , buta vagy , menj át ahol olcsóbb .
2020. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos engem sem lehetne. Mint írták, menj olcsóbba.
2020. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül egy eszközöd van, ha ultimátumot adsz neki, hogy csökkentsetek az áron vagy kiköltözöl. Viszont ez ugye azzal jár, hogy "nem" esetén költözöl.
2020. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Hát, ha én lennék a bérbeadód, engem nem tudnál meggyőzni. 70-80ezerért elvétve lehet garzont kapni Budapesteb, különösen nem jóállapotút. Ha akarsz alkudni, próbáld meg. De benne van a pakliban, hogy a bérbeadód megválik tőled.
2020. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom melyik tv csatornád nézed, de nincs válság
2020. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

- Szia Lajos! Ne haragudj, hogy most hívlak, zavarhatlak?

- Szevasz Tibikém, mondjad!

- Arról szerettem volna veled beszélni, hogy most a korona meg a válság miatt eléggé lementek a bérleti díjak, az ismerősi körből megkerestek egy lakással, kivehetném elég korrekt áron. Mivel úgy érzem, hogy jó volt a kapcsolatunk eddig, arra gondoltam, hogy először beszélek veled is, mielőtt döntenék. Ha a jövőben maradhatnék itt havi X ezer forintért, az eddigi 135 helyett, akkor én nem szeretnék elmenni, de tudod nekem is számít a pénz, az a lakás meg jobb/olcsóbb/kékebb/mittoménebb mint ez.

- Értem Tibikém, rendes tőled hogy szólsz.

- Még következő hónapig gondold át te is, aztán ha nem akarsz változtatni a bérleti díjon, akkor felmondanék. Lelaknám még a szerződés szerinti kötelező időt (1-2 hónap?), aztán átmennék.

- Jól van Tibikém, alszok rá párat, aztán hívlak.

- Cső Lajosom!

2020. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Ja még annyit: normális garzont hosszú távra még mindig nem igazán lehet kapni 100 alatt. 135-ért egy újépítésű lakás elég jónak tűnik még most is szerintem.
2020. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
100 ezerért ilyen lakásba azonnal átköltözhetnék, tele van velük a piac. Rengetegen fizetésképtelenné váltak most teljesen. A hosszú távot meg még várjuk meg, elvileg nagyot fognak zuhanni még az árak, ez még csak a kezdet valószínűleg.
2020. ápr. 18. 20:11
 9/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Miért nem költözöl? Fentebb leírták a pontos válasz. Szólsz a tulajnak 100 ért vannak most ilyen lakások. Inkább költöznél. Majd lép rá valamit
2020. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésedben mi áll és meddig tart? Ha hamarosan lejár a szerződésed akkor próbálj meg váltani. Az albérletpiacon mincs olyan arányú csökkenesés amit te szeretnél. Természetesen ha te találsz olcsóbb albérletet hasonló paraméterekkel mint amiben most laksz, akkor válts.
2020. ápr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!