Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akkor is kell szén-monoxid...

Akkor is kell szén-monoxid mérő a lakásba, ha gázról jön a melegvíz és a fűtés, de házközponti fűtés van?

Figyelt kérdés

Újépítésű.


Régi lakásokban értem, ahol nyílt égésterű van. De ha nincs a lakásban kazán, bojler akkor is kell? Mert elvileg, ha gázzal fűtesz, kell.


Mondjuk mellé én elképzelni sem tudom, hogy megy a nyílt égésterű bojler és fürdenek, nem nyit ablakot a párában, meg napokig nem nyitnak ablakot, mert megy a klíma. A szellőzetetés akkor is alap... De baj megtörténeht bármikor.


Az érdekel, hogy ilyen esetben is kell-e.


2021. júl. 7. 10:09
 1/10 anonim válasza:
100%
Gázról jön a melegvíz, és a fűtés, de központi fűtés van. Ez a kettő üti egymást.
2021. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy kazán van a házban és arról jön minden, én úgy tudom.


Azt is "központi fűtésnek" hívják, mikor nálunk van a pincében egy fa tüzelésű kazán és arról megy a radiátorokba.

2021. júl. 7. 10:18
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

" én úgy tudom."


És ha mégsem úgy van??

Nem ér meg 10ezret az életed?!

2021. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De ezért kérdezem, esetleg, aki értene hozzá, az válaszoljon!!


Amúgy anno az iskolában is gáz kazán volt, azzal fűtötték az egész épületet, sehol nem volt szén-monoxid mérő.


Elvileg csak a nyílt égésterűre vonatkozik, ahol ilyen a bojler stb. Ez csak nagyon régi lakásokban van már...


Nem igazán értem. Ha gázzal fűtesz, de nincs nyílt láng, nem kell?


Valaki magyarázza el, köszi!

2021. júl. 7. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol van gázkazán oda kell co mérő. Ha a pincében van a gázkazán, akkor is.
2021. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis, társasházi lakásban laksz, ahol a lakásban nincs kazán, csak radiátor? Értelemszerűen akkor nem kell co mérő.
2021. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt szokás a CO-mérő, azért nem volt a suliban. Ma sincs minden háztartásban, nem kötelező, csak erősen ajánlott, és sajnos halnak is meg emberek a hiánya miatt. A használati melegvíz előállítására szolgáló készülék is okozhat CO-mérgezést sajnos, szóval akkor is ajánlott, ha a fűtés nem arról megy.
2021. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Miért van olyan lakás, ahol azon belül van gázkazán?? Be sem költöznék ilyen helyre... Ahogy oda sem, ahol elavult nyíltégésterű gázbojler van. Egyből tudtam, mikor hallottam, milyen "modern budapesti lakás" lesz... Sajnos...


Szóval, akkor ilyen helyre nem kell??

2021. júl. 7. 11:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8: "Miért van olyan lakás, ahol azon belül van gázkazán??"


Nekem itt van a konyhában a falon.

2021. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

#8, sok helyen a fürdőszobában, pincében van, esetleg a konyhában.


Ha nálad a lakáson belül nincs nyílt égésterű készülék, akkor nyilván nincs szükséged szénmonoxidmérőre. Ha te teszemazt a harmadikon laksz és a pincében van a készülék, és onnan csövön jön a melegvíz (fűtés és használati), akkor nem kell aggódnod. Esetleg ha a földszinten laksz és a lépcsőházon keresztül a pincéből följöhet a gáz szerencsétlen esetben (a CO száll fölfelé is meg mindenfelé, kb. azonos a sűrűsége a levegőével), és nagyon paranoiás vagy, akkor vehetsz egyet, ártani nem fog, legfeljebb fölösleges kiadás.

2021. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!