Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most megyek albérletet nézni,...

Most megyek albérletet nézni, életembe nem voltam albérletbe mire figyeljek hogy ne verjenek át?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

hááát...lesz némi tanulópénz. Ha pasi a bérbeadó, csak különös szimpátia esetén vágj bele. Ha nő, gyerekekkel, kutyával, állandó időhiánnyal, az is felejtős..


Ja, nem ártana tudni a nemedet...mert az nagyon nem mindegy..ha egyetemista leszel, (vagy) akkor a fiatal korod vonzó is lehet(alku) de könnyebb behúzni a csőbe...

Azt sem ártana tudni, számlás albérlet szerződéssel, vagy okosba, némi szolgáltatással kiegészítve..

2021. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
26 férfi
2021. aug. 10. 09:25
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

Ne menj egyedül. Legyen valaki, aki elkísér és jobban ért hozzá, mint te. Legyen szerződés. Ne dönts azonnal, gondolt át.

A legjobb egyébként közvetítő cégeken keresztül intézni. Annak, aki keres ingyenes a szolgáltatás. A kiadó fizet.

Ha egyetemista vagy, akkor pedig vannak direkt egyetemistákkal foglalkozó cégek, akik szobatársat is keresnek, nemcsak egész lakásokkal foglalkoznak.

2021. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most ezt találtam nem tudok mit csinálni
2021. aug. 10. 09:40
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Legyen szerződés! A lelépés módja legyen rajta. Mennyi időre kell aláírni? Ez azt jelenti, hogy meddig kell ott laknod úgy, hogy ne tartsa vissza a kauciót. A lakást ês a közüzemi órákat fényképezd le, hogy utólag legyen bizonyítékod, ha probléma lenne. Ezt lakáskiadóként mondom.
2021. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Abból indulj ki, hogy a bérbeadóknak is érdeke, hogy normális bérlőt találjanak, akivel hosszútávon korrektül lehet együttműködni.


Megnézed a lakást és ha megfelel küllemre, tartalomra, árban és te is megfelelsz a bérbeadónak, akkor szerződtök. Ez lehet magánokirat, 2 tanúval, vagy közjegyzői szerződés.

Fontos:

Csak a lakás tulajdonosával szerződj!

Ha ciki elkérned a tulajdoni lapot, akkor a cím birtokában előre nézd meg ügyfélkapun keresztül a tulajdonos nevét és szerződéskor a személyi igazolványát, azt úgyis elő kell venni ilyenkor.


A lakás, berendezés állapotáról és az óraállásokról készíts dátumos fotókat, utóbbiakat a szerződésben rögzítsétek.


A szerződésben legyenek benne, hogy

- a lakás állapotát milyen időközönként ellenőrizheti a tulajdonos

- a rendeltetésszerű használatból eredő meghibásodásokat ki köteles javíttatni (ez a tulajdonos dolga)

- mennyi időre szerződsz (határozott és határozatlan idejű)

- ha határozott idejű, akkor melyik fél milyen indokkal bonthatja azt fel és a felbontás - hacsak nem a te szerződésszegésed miatt történik (pl. nem fizetsz, hangoskodsz, rongálsz), vagy a bérbeadó hibájából (pl. zaklat, nincs fűtés, melegvíz, penész, stb) - milyen szankciókkal jár MINDKÉT irányban.

- határozatlan idejű szerződés felmondási ideje, határozott idejű szerződés indoklása, ideje.

-tisztázd előre, hogy vendégeket fogadhatsz e és azokat mennyi időre (rokon/barát/barátnő/ottalvós)

- rezsi számlák bemutatása neked és csak utána fizetsz (ha lehet, akkor ne átalányos legyél, hanem diktálós!)


Most ebben a bizonytalan covid helyzetben én nem kötnék határozott idejű szerződést, de sok bérbeadó ragaszkodik a minimum 6-12 hónapos szerződéshez, ezt mérlegeld.

Hogy a bérbeadó adózik vagy sem, ez kizárólagos magánügye. Ha te nem tudsz róla, attól még adózhat, így ezt szóba se hozd vitás helyzetekben, mert te húzod a rövidebbet!


Remélem nem felejtettem ki semmit, ha igen, akkor a többiek majd megírják!

2021. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Először nyilván megnézed a lakást. Figyelj a falak állapotára, nézz be a szekrények mögé, van-e vizesedés, penész. Nyiss ki 1-2 ablakot, nézd meg az állapotukat. Figyeld meg, mennyire szimpatikus a bérbeadó, rengeteget jelent egy jó tulaj-bérlő viszony (a fordítottja megkeseríti a mindennapokat). Figyelj a szerződésre, mindent rögzítsetek benne (felmondási idő, apró javítások kérdésköre)! Aláírás előtt nézd meg, kivel szerződsz, nyugodtan kérd el a személyijét. Előtte le tudod kérni a lakás tulajdoni lapját, azon rajta van, hogy kié, csak azzal az emberrel szerződj, senki mással! Pénzt soha ne adj át papír nélkül!

Ha van lehetőséged, a tulaj nélkül is beszélj az elköltözővel, valószínűleg őszintébb lesz, mint bárki (ha nincs lehetőséged, érdeklődhetsz a szomszédoknál is). Látogass el a környékre különböző napszakokban: sokszor derül ki utólag, hogy éjjel nem lehet aludni az állandó zaj miatt.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. aug. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

6-os vagyok és kiegészíteném magam:


Nem kizárólag a tulajdonos adhatja ki a lakást, erre a HASZONÉLVEZŐ (ha van) még jogosultabb.

A szerződésben legyen benne a bérbeadó funkciója: tulajdonos, vagy haszonélvező

2021. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
7-es vagyok. #6-os: igen, igazad van, erre nem gondoltam!
2021. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

#9

Semmi gond, még időben eszünkbe jutott!:)

(még ha a 68%-os kreténnek ez nem is tetszik!)

6-os voltam

2021. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!