Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók vagy bérlők, jártato...

Bérbeadók vagy bérlők, jártatok már úgy, hogy a lakáskiadás/lakásbérlés a bérleti szerződés aláirása miatt (illetve alá nem írása miatt) hiúsult meg?

Figyelt kérdés
Elsősorban bérbeadókhoz szól a kérdésem, de bérlők véleményére/tapasztalatára is kíváncsi lennék. Volt már olyan, hogy a bérlőjelölt szimpatikus volt, szóban meg is egyeztetek, mégis, amikor a bérleti szerződés aláírására került volna sor, vmelyik fél visszalépett? Egy lakást adnék ki, találtam egy szimpatikus bérlőjelöltet, tetszik neki is a lakás, mondta, kiveszi. 2 napja kérem tőle az adatokat a szerződés megfogalmazasához (egy ingatlanos ügyvéd segítségét kértem hozzá) és aláírásához, megígéri, hogy küldi, aztán csak nem érkezik meg. Már ott tartok, hogy harmadjára nem fogom kérni, inkább keresek másik bérlőt. Kicsit el is vesztettem a bizalmamat. Volt bárkinek hasonló esete? Illetve bérlőként: jártál-e már úgy,hogy tetszett a lakás is, a tulaj is, először igent mondtál, aztán inkább visszaléptél bármi miatt a bérleti szerződéstől az utolsó pillanatban?

2021. szept. 3. 05:23
A kérdező szavazást indított:
Bérbeadó vagyok, volt már ilyen többször is
Bérbeadó vagyok, egyszer/néha előfordult
Bérbeadó vagyok, még nem jártam így
Bérlő vagyok, léptem már vissza szerződéstől
Bérlő vagyok, meg soha nem léptem visdza szerződéstől
12 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha a történetet is röviden leírnátok, ha jártatok hasonlóan. Hátha tanulok belőle.
2021. szept. 3. 05:42
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Én olyat csináltam csak, hogy megmondtam, hogy tetszik a lakás, de alszok rá egyet. Másnap találtam jobbat, de nekem van annyi becsületem, hogy felhívtam az előzőt és közöltem vele, hogy tárgytalan (sok ember nem jelez vissza).

Nálad sok eset lehetséges:

- nem akart szerződést

- talált másikat

- váratlan, nagy dolog történt, ami miatt nem foglalkozik most a lakhatással

- link alak, szerencsére időben kiderült


Keress másik bérlőt, ne várj rá!

2021. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Katona Dius ***** válasza:
87%
Szerintem se várj rá. Ha az adatok megadásával is késik, anélkül, hogy szólna, hogy miért, nem lepődnék meg, ha a bérleti díjal is késne majd bármi féle indok nélkül. Gondolom megvan neki a számod. Bármi bármikor közbe jöhet, de a mai világban nem tart semeddig megejteni egy telefonhívást, hogy figyelj ne haragudj, valami közbe jött, mégsem kell a lakás/tudnál váni még pár napot, mert épp összecsaptak a hullámok a fejem felett.
2021. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az fordult meg a fejemben, hogy elsőre tetszett neki a lakás, de még keresgél. Csak közbe foglalja az enyémet is, hátha nem talál jobbat. De lehet, hogy csak én érzem igy, és símán csak link alak. Vqgy egy hivatalos, ügyvéd előtt aláirandó szerződéstől ijedt meg? Nem tudom... De sokat már nem akarok rá várni, az tény.
2021. szept. 3. 07:39
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
A helyedben írnék neki, hogy még X napig vársz rá, utána kiadod másnak.
2021. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Nekem már nem lenne hozzá bizalmam, az pedig fontos!

Írj neki, hogy a késlekedése miatt részedről tágytalan és keress másik bérlőt!

2021. szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 xswerdy ***** válasza:
97%
nekem volt olyan, akinek mindig közbejött valami, és húzta, halasztotta az aláírást. Aztán a tervezett beköltözés előtt pár nappal írt, hogy mégse szerződik. Gondolom, volt egy másik opciója is, vagy egyszerűen tovább keresgélt, de ezt addig is foglalni akarta. Sajnos van ilyen.
2021. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
9%

Bérlőként írom.

Sajnos sok bérbeadónak nincsenek meg a jogi alapismeretei, illetve nem tud rendesen szerződést kötni; simlis,buta, rosszarcú ügyvédekkel dolgoztatnak(vajon miért?).

Érdemes meggyőződni arról, hogy az adott ügyvéd szerepel-e az ügyvédi kamarában, aktív státusza van-e. Fontos az is, hogy ne válóperes ügyvéddel akarjunk ingatlan bérbedási szerződést iratni.


[link]


Hallottam már, olyanról, hogy szerződés aláírása előtt akarták !beszkenneltetni! a bérlő személyi igazolványát, lakcím igazolványát :D Vicc.

2021. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Igen, volt. Fiatal pár, határozott időre kellett volna nekik a lakás (2 évre). Akkor visszakoztak, amikor megmondtam, hogy közjegyző előtt tett kiköltözési nyilatkozatot kérek tőlük. A közjegyzőt intéztem volna, a költségeket feleztük volna. Először visszakérdeztek, miért van erre szükség. Talán nem bízom bennük? Mondtam, hogy számomra kvázi ismeretlenek, természetes, hogy bebiztosítom magam arra az esetre, ha esetleg valamiért megszűnne a szerződés és ők úgy döntenének, hogy ennek ellenére nem költöznek. Mivel így nem akarták aláírni a szerződést, megváltunk egymástól. A szomszéd társasházban ellenben találtak egy lakást. Ma is ott vannak. Költözés után pár hónappal egy gyermekkel bővülve....

Kérdező, gyorsan felejtsd el őket. Ha már most ennyire együttműködő, képzeld, mi lesz később.

2021. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%

Személyes adatokat csak szerződés aláírásakor adunk meg(jogi alapismeretek), fizetni csak szerződés aláírása után fizetünk.(hivatalosan így kell szerződést kötni, sokan nem tudják).

Szerződés tervezetet(szerződés csak az aláírása után lesz) emailben egyezteti a két (vagy több) szerződő fél, hogy mindenkinek megfelelő-e, alá fogják-e írni.

Én pl.: bármilyen szerződés aláírása előtt, min. egyet alszok rá, illetve, ha szükséges(túl zavaros,jogi csűrcsavaros nyelven van írva(nem jó előjel) saját ügyvéddel is átnézettetem. Bár egy egyszerű, jól megírt ingatlan bérleti szerződést egy átlag ember is tud értelmezni.

Terjedelmét tekintve 1, max. 2 oldal, szerződés mellékletek (pl.: fotók) nélkül.


Még a végére: munkaszerződéshez a bérbeadónak, tulajnak semmi köze. Munkaszerződést (és alapvetően bármilyen szerződést) a szerződő feleken kívül másnak nem mutatunk meg, nem adunk oda.(kivétel a szerződő felek jogi képviselői)

Ez ugyanis büntetőjogi kategória -->> bűncselekmény. Szerződéseket, szerződő felek személyes adatait bizalmasan, jogszabályoknak megfelelően kell kezelni. -->> személyes adattal való visszaélés, GDPR, illetve lehet pénzügyi kártérítés is a vége

2021. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!