Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Életemben először megyek...

Életemben először megyek albérletbe,mi az hogy közjegyző előtt kell a bérleti szerződést hitelesíteni, illetve mire kell figyelni nekem ez miért jó, illetve ha felmondanam a szerződést, akkor is fizetnem kéne a bérleti díjat ha már nem lakok ott?

Figyelt kérdés

2021. szept. 4. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A közjegyző által hitelesített szerződés téged is véd és a bérbeadót is védi. A bérbeadók azért szeretik, mert ha nem fizetsz vagy más módon megsérted a szerződést, akkor könnyebben, gyorsabban ki tud tenni a lakásból - de ugye úgyis fizetsz, és betartod a szerződést, úgyhogy nincs miért félned tőle.

Ha határozott idejű a szerződés, akkor annak lejártáig mindenképp fizetned kell. Sokszor 1 évig határozott idejű, utána határozatlan. A felmondás szabályai és a felmondási idő le van írva a szerződésben.

A közjegyző aláírás előtt egyszerűen megfogalmazva is elmondja, mit írsz alá, de ha van kérdésed, ne habozz feltenni!

2021. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Kicsit más tanács.

Óvakodj a fontoskodó,majd én megmondom tulajdonosoktól.

Sajnos mindegyik pénzéhes lett és még egy, sajnos, hogy a kormány nem néz a körmükre.

2021. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Jó tanács:


A szerződés a két fél egybehangzó akaratát kell, h tükrözze, és nem lehet ellentétes jogszabályokkal.


Szóval nyugodtan bele lehet írni neked is, nem csak a bérbeadót védő és téged kiszolgaltató szerződést aláirni minden áron.


Pl:

Nyugodtan bele lehet írni, hogy amennyiben az ingatlanban olyan változás áll be, ami a rendeltetés szerinti használatot ellehetetleniti, jogod van azonnali felmondással elkoltozni.

Nem kell nagy dologra gondolni: elromlik a fűtés télen, és a tulaj nem igyekszik megjavittatni...

2021. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Figyelj oda a lehúzós tulajokra!

Mindegyik egy, F.SZ!

2021. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Bérlőként tanácsért fordulnék a csoporthoz. Szeretném, ha anonimként kerülne ki a posztom, mert sok az ismerős és nem akarom, hogy tudjanak róla, hogy milyen méltatlan helyzetbe kerültünk. Január 22-én költöztünk egy családi ház felső szintjére, ahol az alsó szinten ott lakik a házinéni. Eleinte minden rendben ment,próbáltunk neki megfelelni, pedig mindenért szólt, söpörjem a lépcsőt, szóljak a gyerekre, mert hangos, dübögve sétálunk, hangosan nézzük a tévét, stb. stb. szóval mindenért szólt, de mi igyekeztünk együttműködőek lenni. Aztán már feljárt, mikor otthon voltam, feltartott az online oktatásban ( elsős gyerekemet tanítottam) meg a home office munkámban, kértem, hogy most ne jöjjön, mert nem alkalmas. De míg feljárt, körbenézett a házban, de mindezt úgy, hogy benézett a hűtőbe, mikróba, sütőbe, a fürdőszobát megnézte és szóvá tette, ha valami nem volt tökéletesen tiszta. Én mondtam neki, hogy igyekszem, de ennyi tennivaló mellett örülök, ha főzni van időm, nem még azon izgulni, hogy a kültéri lépcső mindig legyen felmosva meg lesöpörve... aztán úgy május körül, mikor épp az volt porondon, hogy az udvaron parkolva kijárjuk a füvet, miért ide állsz, aztán máshova parkolva miért oda állsz, akkor kiborult a bili és megmondtam neki, hogy jó lenne, ha lekattanna végre rólunk, mert így nem lehet élni, hogy mindig mindent szóvá tesz, hangos a porszívó, mikor porszívózom, hangos a gyerekem, mikor énekel, stb.stb... tényleg élni nem hagyott minket. Ekkor megromlott a viszony és akkor kezdett feljárni hozzánk, mikor nem voltunk itthon. Hazugságokat talált ki, hogy csak azért jött fel, mert jött a vihar és nyitva hagytunk egy ablakot és lapátolnia kellett a jeget a nappaliban, ami fizikai képtelenség volt, mivel az erkélyen lévő dolgainknak semmi baja nem lett, csont száraz maradt minden. Most szeptember 20-val végre sajátba költözünk, és a szerződésünk szerint előtte 30 nappal, tehát mai nappal levittem neki az írásbeli lakásbérleti szerződés felmondást, amit nem írt alá és a szerződésre is azt mondta, hogy nem is írtunk szerződést, és biztos valahonnan megszereztük az adatait és aláhamisítottuk az aláírását. Tehát még a szerződést is letagadja, amit január 22-én, ideköltözésünk napján közösen kitöltöttünk és aláírtunk....
2021. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
5: Menjél, ahogy eltervezted, minden rendben van ezzel.
2021. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
A lakásaikat kiadók azt hiszik magukról, hogy mekkora királyok, holott a bérlő tartja, el a tulajdonost!
2021. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
7: A kiflit árulók azt hiszik, mekkora királyok, pedig a vevők tartják el a kifliárusokat!
2021. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
7, nem, a lakáskiadók Jézusnak képzelik magukat. Nemsokára költözök sajátba, alig várom.
2021. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!