Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egy lakást túl sokáig...

Ha egy lakást túl sokáig hirdetnek, az gyanús kell, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Egy ideje nézegetem a 13. és 14. kerület új építésű lakóparkjait, az átlagosnál kicsit drágább, 180-200 ezres kategóriában gondolkodom és azt látom, hogy sok lakást akár 1-2 hónapig is hirdetnek, mire eltűnik az ingatlan.com-ról.


Ez csak szimplán amiatt van, hogy ezekre már nincs akkora kereslet, mert albérletnek mindenki az olcsót keresi és sajátra szeretne gyűjteni? Esetleg ezekre már ilyen hosszasan válogatják a megfelelő bérlőt? Remélem, ez utóbbival nagy nevű multinál dolgozó fejlesztőmérnökként nem lenne problémám.


Vagy van rá esély, hogy ezek esetleg valamiféle lehúzásról szólnak? Érdekes, hogy a vírus óta az albérletek nagy részét is ingatlanosok hirdetik, ha jól emlékszem, korábban egyáltalán nem foglalkoztak vele, mert nem volt jó biznisz. Őszintén szólva nyáron felhívtam már egy ilyet, ami tetszett volna, de nem volt túl biztató, hogy az ingatlanos szerint a tulaj nem budapesti és a fia mutogatja a lakást, illetve foglalót kértek volna, pedig én azonnal ki tudtam volna venni, és azt is már hetek óta hirdették.


De lehet, hogy csak én gondolom túl, várom a tapasztalatokat. Ha rendben van így is, akkor az jó lenne, mert nem szeretnék már dögmeleg, légkondi nélküli panelt és nincs kedvem egyetemistákkal versenyezni az olcsó lakásokért, belefér a magasabb árszínvonal is.



2021. nov. 1. 18:49
 1/9 grafno ***** válasza:
100%

Odamesz es megnezed. Megkerdezed mit kell tudni az ingatlanrol, mi van az arban mi nincs, mi mennyibe kerül, mi megy szerzödesbe. Becsöngetsz a szomszedhoz es meg kerdezed mi a helyzet itt. Ennyi szerintem.

Szerintem mindegy ki hirdeti az ingatlant csak a haszonbol kap,pl vagy videken laknak a tulajdonosok es nincs idejuk minden 2.nap 200km utazni lutrira. Az egyeb extrakat mar celszerü a keresöben beallitani ha pl klima kell.

2021. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Te gondolod túl.
2021. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy valaki drágának tartja (ezért nem is érdeklődik iránta - fennmarad a hirdetés) és van, hogy sokan megnézik, de valami oknál fogva lemondanak róla (rossz az szobák elrendezése, ijesztő a környék lakossága...). Aztán jön egy valaki, aki megveszi így is (vagy lecsökkentik az árat és így kel el, de olyan gyorsan megveszik, hogy nem is veszed észre az árcsökkentést és azt hiszed, hogy a régi áron kelt el).

Ezek után kérdés, hogy Neked mi tűnik gyanúsnak, hisz bármi miatt lehet Neked gyanús, de másnak nem az.

2021. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod 1-2 hónap nem sok az ingatlanpiacon.

Pláne új építésűnél, sokszor már akkor hirdetik amikor csak kezdik az építkezést, vagy éppen fenthagyják az ingatlanosok a hirdetést, hogy így húzzanak be újabb vevőket ("Pont az elkelt, de tudok mutatni mást") stb stb. Nincs benne semmi gyanús, ami miatt magával a lakással szemben kellene fenntartásod legyen

2021. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mi vettünk ki így lakást, ráfáztunk. Magam is kételkedtem, hisz látszólag minden rendben volt, aztán kiderült, hogy annyira mégsem, több sebből vérzett. Ezt mások jobban láthatták előre. 3 hónapja jöttünk el, a tulaj 4 hónapja hirdeti több felületen, nem vették ki.

Persze biztos van egy két kivétel, de összességében oka van, hogy egy lakást nem vesznek ki sokáig.

2021. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Újépítésűvel az a baj, hogy nálad fognak kijönni a kivitelezési hibák. Ez akkor is nyűg, ha jó fej a tulaj, mert hosszú amíg mindent kijavítgatnak, ha meg nem jó fej, akkor élhetsz ezekkel együtt.

Lakóparkossal meg az a baj, hogy simán lehet 40-80.000 a közös költség, mert biztonsági őr, recepciós, kertész stb. A nagy házközponti fűtésrendszerek meg tudnak tekintélyes fűtési átalányt generálni.

De örömmel látom, hogy ez most drágábbnak számít, öt éve ez volt a középár...

2021. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Off topic: A Boschnál dolgozol?
2021. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Végülis valószínűleg nem kockázatosabb mint a többi. Olyan lakásokat nézek, amik már nem csak a tervezőasztalon léteznek, illetve a közös költség is csak 15 ezer körüli, így azzal nem lenne gond. A kivitelezési hiba mondjuk tényleg gond lehet, az panelnál nincs, de megoldás lehet egy olyan, ami nem vadonatúj, hanem korábbi "új építésű". De végülis egy modernebb, légkondis panel sincs ellenemre, csak az ritka és azt tényleg hamar elviszik. Ami előfordulhat még, az tényleg a kinthagyott, "ez már elkelt, de van pont ugyanolyan" dolog.


Az 5-ös történetére azért kíváncsi lennék privátban.


7-es: Nem Bosch, de hasonló kaliber. Mi a kérdés oka?

2021. nov. 2. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
2 hónap teljesen normális.
2021. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!