Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges Budapesten 60-70-80...

Lehetséges Budapesten 60-70-80 ezer forintért stúdió lakást, szoba-fürdőszobát bérelni?

Figyelt kérdés

Talán még egy féléve tettem ki egy kérdést egy IX. kerületi lakásról, hogy milyen a bérleti díj a válaszolók szerint.

Kis lakás volt, de bútorozott, modern, gépesített…

Mindenki kiakadt, hogy havi 120 ezerért nagyon nézek lakást (ennyibe került), azt mondták hogy ez a IX. kerületben nagyon durván magas ár. Elég sokan nekem esetek és lehülyéztek… Mondták, hogy 60-70 ezerért lehet ott lakást bérelni.


Aztán úgy alakult, hogy nem költöztem. Így nem foglalkoztam a kérdéssel…


Most megint felmerült a költözés.


Lehet a IX. kerületben, vagy bárhol Budapesten, azért nem a legnagyobb gettókban az említett árakon stúdió lakást, kis lakást, vagy szoba-fürdőszobát (nem akkora baj ha konyha nincs) bérelni?


Mert én most nézelődtem és nem nagyon találtam ilyen jó árban lakásokat.


Azt leszögezném, hogy SEM LAKÓTÁRSAS M MEGOLDÁS, SEM PEDIG OLYAN NEM ÉRDEKEL HOGY EGY LALOTT LAKÁSBAN EGY SZOBA KIADÓ!

Önálló tér kell, a mérete szinte mindegy!

Legyen egy zárható ajtó, férjen be egy matrac és egy íróasztal, legyen legalább egy zuhanyzó… Ezekből semmiképpen nem engedek!


Én ilyeneket találtam:


[link]


Elég érdekes a hirdetés, mert azt írja a címben hogy “ár havonta 70.000 Ft”.


Közben meg a leírásban az van, hogy “Heti (HETI!) 42. 500 Ft fizetendő + rezsi/ mérőórák felszerelve,fogyasztás után de általánydíj

is megbeszélhető”


Ami abszolút irreális kategória, ez a 35m2, ennyiért szerintem tényleg drága!


Láttam még ilyet azok közül ami NEM ÉRDEKEL: [link]


Itt tulajdonképpen egy lakott lakás 1 szobájának bérléséért 50.000 forintot kérnek.


De volt olyan is ami munkás vagy diákszálló, a zuhanyzó külön van, nem a lakásban és 1db szoba, 3db ággyal, 3 embernek kiadó fejenként 60.000 forintért.


Ez szerintem is irreális.


Tehát akkor jól gondolom és normális alvós, zuhanyzós lakásocska ahol EGYEDÜL lakhatok, Budapesten ennyiért nincs… Igaz?


Vagyis teljesen feleslegesen hurrogtak le az előző kérdésemnél, nem?



2022. febr. 16. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
bármilyen kicsi lakás a fővárosban 100-nál kezdődik.
2022. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Itt a 12 évesektől a zsákfaluban élőkig barki valaszolhat. Nyilvánvalóan közük se volt a témahoz azoknak, akik lehurrogtak.

A 9. Kerben a 120 ezer is baráti ár egy garzonra. Az a reális ár, amit a hirdetésekben látsz, nem a semmiért adják föl a hirdetéseket. Nem is tudom, hány éve lehetett lakást bérelni 60 ez

2022. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
.. ezerért. Talán léteznek kis tárolókból kialakított lakások,10-12 nmesek, talán ilyet ki lehet fogni ennyiért. De amúgy egy szoba is normálisabb lakásban/ környéken 70 plusz rezsi körül indul.
2022. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A 9. kerületben nem lesz ennyiért. Vannak olyan részei a fővárosnak ahol lehet találni ennyiért, de csak a kínálat legaljából.
2022. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
2022. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5.


Ha jól értem a leírást, akkor ezt nem pénzért adják ki, hanem gépészeti és kerti munkáért cserébe…


Egyébként én a III. kerületben dolgozom, bizonyos szempontból a IX., X. kerületek lennének előnyösek, de ha akadnak jó albi olcsón a III. kerületben az lehet még jobb lenne.


Most szinte vidéken lakom és naponta 4 (!) órám megy el a közlekedésre…


Viszont 250.000-285.000 nettót keresek olyan havi 168-200 óra vállalással (van hogy 4 szombatot is bevállalok egyhuzamban)…


Emellett még csak részmunkaidős másodállást sem tudnék vállalni.


Nekem az lenne a cél hogy nagyon durván kijöjjön a lakhatás ilyen havi 140,000 forintból, de úgy hogy ebbe rezsi, szemétszállítás meg minden számla benne legyen.

Internetre még költők havi 12.500 forintot, a maradék kb. 100.000 meg kell kajára, ruházkodásra, kerékpár-karbantartásra (amennyiben a városba költözöm azzal járnék télen-nyáron)… És ha esetleg marad valami, akkor azt félreteszem.

Szórakozni már nem is szórakozom…

2022. febr. 16. 18:01
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt, hogy mennyire mese ez a 60-70-80/hó dolog.
2022. febr. 16. 18:02
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

A 3 legforgalmasabb hirdetési oldal:

ingatlan.com, jofogas.hu, Marketplace. Fellapozod, és találsz, igen.

Még alberlet.hu esetlegg.

2022. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
7: Milyen MESE? Ki mesél neked ? Mért nem a hirdetéseket nézed?...
2022. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha havi 140 et elköltenél lakhatásra a 250 es fizudból, félrerakni nem tudsz,akkor miért nem maradsz inkabb otthon és keresel egy 150 ezeret fizető munkát?semmi értelme így dolgoznod, mert csak az önfenntartasra megy el min penzed és
2022. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!