Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A szomszéd bejöhet csak úgy a...

A szomszéd bejöhet csak úgy a lakásomba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónapja élek a jelenlegi albérletemben és most volt egy kisebb felújítás. Mivel a munkásemberek ki-be járkáltak a házba így nem láttam értelmét becsukni a lakásajtót, nyitva volt egész nap. A nap folyamán kettő lakó is kérdezés nélkül bejött, érdeklődni, hogy mikor végzünk...stb Az egyikük elég minősíthetetlen stílusban, ordítva jött be a lakásba, majd alig akart kimenni. Eléggé felidegesített a dolog, hisz úgy tudom, az engedélyem nélkül még a lakás tulajdonosa se léphet be a lakásba, nem hogy egy számomra teljesen idegen ember. Jogos a felháborodásom?

2022. máj. 4. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Elvileg nem mehet be a lakásba, akit nem engedsz be.

De ha nyitva tartod az ajtót, akkor félig te is hibás vagy.

2022. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

Dehogy mehet be, semmi joga hozzá!

Más dolog, hogy ilyen idegbeteg szomszédokkal is szót kell érteni és érdemes normálisan beszélni vele (akármennyire is nehéz), mert képes rommá tenni az életedet egy ilyen lakásban.

2022. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem mehet be (te sem az övébe). Magántulajdonba csak hatósági személy mehet be indokolt esetben, magánszemély csak akkor ha engedélyt kap rá, vagy más jelentős közérdek azt kívánja (pl. kárt kell elhárítani, vagy sérült embert kihozni stb.).

Az idegbeteg szomszéd szívás. Ne vedd fel a stílusát, megvan a technikája a nehéz emberek leszerelésének. Maradj végig higgadt, megértően hallgasd végig amit mond majd kérd a türelmét és próbáld a te álláspontod megvilágítani neki.

2022. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es: remélem te se gondoltad komolyan, hogy hibás lennék azért mert nyitva hagytam az ajtót! Van csengő az ajtó mellett, ha megnyomja odamegyek az ajtóhoz és végighallgatom amit mondani (ez esetben ordítani) szeretne.


3-as: először próbáltam higgadt maradni, majd miután még egyszer visszajött, szintén ordibálva, akkor már én is kikeltem magamból és felvettem a stílusát. Amíg higgadt és kedves aranyos voltam, és a türelmét kértem, addig sajnos nem értem el semmit, mert beállt az ajtómba és nem ment el amíg ki nem mentem a folyosót összetakarítani. (Hiába mondtam el neki, hogy kb 10 perc és magamtól is mentem volna, nem kell rám parancsolni). Miután észlelte, hogy nem leszek jó vetélytárs, mert nem hagyom magam, utána hirtelen átváltott aranyos stílusba...Egyébként ő nem idegbeteg, csak szeret fontoskodni... Még ma, 2 nappal az eset után is megállított a lépcsőházba és elkezdte mondani, hogy összeveszett egy szomszéddal...stb majd a mondandója felénél kapcsoltam, hogy ja amúgy ez rólam beszél csak rohadtul nem ismer fel! Mondtam is neki, hogy halo én vagyok az akiről beszélni tetszik.. Rögtön lesápadt :D

2022. máj. 4. 19:50
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
#4 a higgadt maradsz, nem azt jelenti hogy megtörsz! Ha az agresszívan fellépővel szemben "hátrálsz" akkor vérszemet kap. Higgadtan is el lehet valakit úgy küldeni búsba hogy fülét-farkát behúzva oson el.
2022. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Ha gondja van, hívja a tulajt.
2022. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Noren1989 ***** válasza:
41%

És a hàzban, vagy a lakàsban van a felújítàs? Csak kérdem. Az én lakàsomba ne màszkàljanak idegenek, mondjuk ezért is zàrom az ajtókat....


Valami műveletet végeznek az àltalad bérelt lakàsban?

2022. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a lakásban volt a felújítás (szigeteles), de 1 nap alatt végeztek vele.

bezárni sajnos nem akartam az ajtót, ki-be jarkaltak a munkasok, egyszerubb volt igy… bár nem gondoltam volna, hogy tobb szomszednak is van pofaja bejonni, nekem ez alap dolog, hogy nem megyek be mas hazaba/lakasaba..

2022. máj. 5. 08:13
 9/11 kovpet ***** válasza:
79%
A felújítás a házirendet betartva történt?
2022. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tulaj elfelejtette kirakni a lepcsohazba a faliujsagra, hogy felujitas lesz… ezt ez a bizonyos nő kozolte is velem es hozza tette, hogy nem az en dolgom lett volna, szoval nem en hibaztam… a port/koszt feltakaritottuk, ugyanolyan tisztasag lett utana mint elotte volt. De ez meg nem jogositja fel arra szerintem hogy ordivalba bejojjon a lakasba es nekem mondja a magaet, foleg hogy o maga is elmondja hogy en nem hibaztam semmibe…
2022. máj. 5. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!