Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol a kiút ebből,csak az...

Hol a kiút ebből,csak az utcára tudok menni?

Figyelt kérdés

El szeretnék költözni a jelenlegi páromtól,de anyagi képtelenség. Mások hogy csinálják? Kérlek adjatok tanácsot!

3 éve jöttünk össze,kb azonnal össze is költöztünk az én akkori albérletembe. Mielőtt ez megtörtént én 4 évig egyedül laktam, de akkor még más árak voltak. 60-80 ezer volt rezsivel az első albérletem 7évvel ezelőtt. Egy mini garzon volt,de a célnak megfelelt. Utána átköltöztem egy nagyobb lakásba,ott már 90+rezsit fizettem,örültem mint majom a farkának mert nagy nappalis+2fél szobás lakás volt. Kicsit ki kellett pofozni azert volt ennyi.

Most hogy megromlott a kapcsolatunk a párommal,szeretnék elköltözni,de egyszerűen lehetetlen. Idén újra kezdtem a szakmámban dolgozni egyéni vállalkozóként. A bevételem 300ezer körül van,de ebből lejön a jelenlegi albérlet fele(70ezer),a székbérlet a munkámhoz (45ezer),könyvelő havi 10ezer,előfizetés+készülék részlet havi 20ezer körül,KATA adó 50ezer. És akkor még nem ettem,nem ruházkodtam,semmi. Akárhogy nézem egy szobát nem tudnék kifizetni, de amúgy is annyi cuccom van hogy be sem férnék egy szoba-bérletbe,meg nem is akarok másokkal közösködni. Akármennyire is peremkerületet nézek,mindenhol 110-120+rezsi egy garzon. Aki egyedül él albérletben az hogy csinálja most? Családi segítségem nincs. Nem mondom hogy régebben egyszerűbb volt,de mondhatni könnyen kifizettem az albérletet egyedül is. Most ez nem menne,így maradni kényszerülök az exemmel egy lakásban. Már amíg Ő el nem költözik... De akkor sem tudom mit csináljak egy havi fix 140ezres albérletben. Kizárt hogy ki tudjam fizetni. Semmi lehetőségem. Menjek az utcára? Hülyét kapok ettől a helyzettől.

Normális tanácsokat szívesen fogadnék mert fogalmam nincs hogyan tovább.

Előre is köszönöm!

30/N



2022. máj. 5. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ket lehetőség van:

1. szobát vérelsz, és megszabadulsz a sok felesleges cuccodtól

2. megtalálod a módját annak, hogy több bevételed legyen

2022. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bár tőlem függne a bevétel :( A héten a hétfőn és vasárnapon kívül végig dolgoztam volna,de 3 vendégem is lemondta :/ Szóval kissé beláthatatlan,de eddig a 300 minden hónapban meg volt,bár ugye nem tisztán. A szoba bérlettől nagyon félek,mert ugye idegenekkel költöznék össze és még ha el is adom a cuccaimat sok értékem maradna. De egyébként sem szívesen válok meg a mosógépemtől,hűtőmtől,robotporszívómtól,stb. Örülök hogy jelenleg ezek vannak legalább,nem akarok újakat venni később. Meg a sok tányér,pohár,edények,csecsebecsék mittudom én is fontos mert édesanyámtól van a 90%-a és képtelen vagyok megválni tőlük. Tárolni pedig nem tudom hol. Tudom hogy ez nem jó,de gondolom te sem dobnád ki azt ami nagyon fontos neked.
2022. máj. 5. 12:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, az utcánál csak jobb a szobabérlés!

Sőt, én inkább laknék ezer idegennel, mint az exemmel, pedig normális a viszonyunk.

A nem használatos csetreszeket bedobozolod és olyan albit keresel, ahol van tároló. Vagy valami rokon, barát garázsában lerakod.

A robotporszívódat az utcára sem vihetnéd magaddal, az exszel meg nem élhetsz örökké!

Kapd össze magad, egy szaros mosógépnek, hűtőnek ne tarts már fenn lakást, add el, aztán veszel majd másikat!

Amúgy sem értem, hogyha valakinek nincs lakása, a lakásbérlés is megoldhatatlan, az minek tárol be ennyi ingóságot, utána meg csak gond van vele, ha visszamegy a románc.

2022. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem engedhetsz meg magadnak egy lakást, akkor marad a szobabérlés, ez kényszerhelyzet, sajnos. Amit meg akarsz tartani, de nem fér el, azt dobozold be gondosan, és bérelj tárolót, az még mindig sokkal olcsóbb.
2022. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Áldozatok nélkül nem fog menni, szóval el kell döntened mi a fontosabb. Még ami eszembe jutott az az, hogy akkor költözzön az exed te meg keress magad mellé egy lakótársat abba a lakásba, ahol most is laksz.
2022. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól értelmezem miután levonod a bevételedből a vállalkozásod költségeit marad kb nettó 175000 Ft! Ennyiért nem igen éri meg vállalkozónak lenni... ez konkrétan a minimálbérrel egyenlő!


Menj el fő állásba dolgozni, és valószínűleg jobban jössz ki, ha inkább havi 2 szombaton túlórázol.

2022. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Minden ami van cuccom ahhoz ragaszkodom (kiveve a kanape😅,de az meg jo ha van) mert edesanyamtol van. A raktaras tippeket koszonom,utana nezek!

Egyebkent szerintem kifejezetten jol mutatnek a robotporszimat setaltatva az utcan😂 Viccet felre teve, mas munka nem megoldas. Azert valasztottam ezt a munkat mert megeri,csak ki kell "seggelni". Evekig mast csinaltam,mindenfelet de ott 12-14 oraban kerestem ennyit,vagy eppen marha sok ideg kozepette kicsit tobbet. Elgondolkozom a szobaberleten. De nagyon felek. Koszonom az eddigi kommenteket!

2022. máj. 5. 19:51
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

" Minden ami van cuccom ahhoz ragaszkodom "

Majd leszoksz róla.:( A szükség nagy úr.

Én 50 évesen mondtam le kényszerből szinte mindenemről, túléltem.

2022. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

ne hallgass az itteni okoskodókra, ha kezdő vállalkozóként kitudod termelni a megélhetésedhez valót, már sikeres a vállalkozásod. Másokért nem felelsz.


A saját magad ura vagy, idővel úgyis jobban kiépül az ügyfélköröd.

2022. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

6 vagyok!

Mérlegelni kell alkalmazott ként vagy vállalkozóként keres valaki többet!

Ha 1 év alatt nem pörög fel egy vállalkozás akkor az valószínűleg nem is fog. Bár az írásodból nem derül ki milyen szabad pufferral rendelkezel egy átlag munkanapodon jelenleg. Ha ezért a pénzért dolgozol hétköznap napi 3-4 órát, akkor azt mondom jó, van hova fokozni az ügyfélkört. Ha viszont 7-8 órát dolgozol érte, akkor az nagyon nem jó.

Te nem havi 300000-et keresel, hanem ~175000 körül! Ne számold bele az alap kiadásaidat. Ez olyan mint az aki a bruttó fizetésével arcoskodik, mert az többnek tűnik. Minimálbér bruttó 260000 ebből a nettó 173000!

2022. máj. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!