Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A konvektor őrlángja sárga...

A konvektor őrlángja sárga magasabb fokozaton, minden rendben?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk albérletbe, életemben először élek konvektorral, szóval új a dolog. Október 24-én lett bekapcsolva, kijöttek szerelők, ki lett tisztítva és adtak pár instrukciót.

4-es fokozaton minden rendben van, kék lánggal ég, időnként picit sárgás, de "kis lángon" van.

Viszont ha felrakom 5-ös fokozatra, akkor kb 2x nagyobb lánggal ég, teljesen sárga színnel. Olvastam én már mindent portól kezdve rossz arányokig, de nem vagyok benne biztos.

Néhány infó:

-Kb 100 éves társasház

-2x2 méteres ablak alatt van közvetlenül, nem szigetel rosszul, de annyira azért nem is jól, öreg

Ötletek?



2022. nov. 21. 07:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, kieg.: Nézzétek el tudatlanságom, de jobb félni, mint megijedni. Az is lehet, hogy minden rendben van, mint mondtam, nem értek hozzá.
2022. nov. 21. 07:23
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Jobb lenne szerelőt hívni hozzá.

Ha sárga lánggal ég kormoz.

2022. nov. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, csak az bosszant, hogy 25e forint volt az az 5-10 perces takarítás és beindítás, ami aztán mint kiderült, nem ért semmit. De ez Magyarország, köszönöm a választ!
2022. nov. 21. 08:33
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg az égvilágon semmi baja sincsen.

Csak teljesen ideális körülmények között kék a láng. Ha intenzívebben lángol, akkor el tud égetni olyan koszokat is amit kis lángnál nem tudna. A kosz meg megszínezi.

2022. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Eeleve a gázban lévő szennyező anyag is színez, illetve ha nem jó a gáz levegő arány.

Nálunk tök a konvektor hol ilyen, hol olyan lánggal ég. A gázos vízmelegítő sem stabilan kék. Nyáron az volt, most narancssárgás.

A kisebbek, mint az őrlángok és a tűzhely rózsái kékek most is.

Bajod nem lesz tőle, várj egy 3&4 hetet hátha változik.

2022. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor várok, köszi

De ettől függetlenül elég ijesztő látvány, tényleg attól félek, hogy mikor robban be.

A bojler csak akkor sárga és kék, amikor folyik a melegvíz, de azért az csak más.

2022. nov. 21. 15:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Már miért robbanna be???

Ne foglalkozzál vele.

2022. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Más hatékonysággal ég, nem kell miatta aggódni.

Szerelő ha átnézte biztos nem fog robbanni.

Ha nyugodtabban szeretnél aludni vegyél füst és szénmonoxid érzékelőt.

2022. nov. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amig ég, addig nem tud mi robbanni!
2022. nov. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi baj nem lesz ettől.

Egyébként ami magasabb fokozaton van, az nem őrláng. Őrláng akkor van, mikor a legkisebbre letekered, de nem kapcsolod ki.

2022. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!