Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződésnél az 1...

Bérleti szerződésnél az 1 hónapos felmondási időt hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Nincs erre külön kitérve a szerződésünkben, csak annyi van írva, hogy bármelyik fél felmondhatja a szerződést 1 hónapos határidővel. Határozatlan idejű amúgy.

Ez az 1 hónap a felmondás pillanatától számítódik, vagy a hónapfordulótól?

Tehát ha mi 20-án költöztünk be, és mindig 20-ától 20-áig fizetjük a lakbért, és holnap felmondjuk az albérletet, akkor december 31-én fog megszűnni a szerződés, és már csak a 20-tól 31-ig tartó időszakra kell egy törthavi lakbért fizetni, vagy majd január 20-tól szűnik meg, és december 20-án fizetni kell pluszba egy teljes hónapot? Remélem érthető a kérdés :D



2022. nov. 30. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más kikötve a szerződésben, akkor 20 án felmondott 30 napra.
2022. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Az aktuális dátumtól 30 napig köteles vagy lakbért fizetni (illetve ő addig nem rakhat ki téged).

Tehát az első változat a helyes.


De érdemes megbeszélni a tulajjal, emberek vagytok mind a ketten

2022. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mikor mit fizetsz, hanem a megállapodás felmondásának napja.


A hónapban megállapított határidő utolsó napja, mindig megfelel a kezdő napnak.

Példa: Ha 29-én mondtad fel a szerződést, akkor a következő hónap 29-én jár le a határidő. Ha 3-án mondtad fel, akkor a következő hónap 3-án. Ha a következő hónapban nincs olyan nap, mint a kezdő dátum napja, akkor szabály szerint a következő hónap utolsó napja lesz az.

Példa: Január 30-án felmondod a szerződést, tehát február 30-án járna le a határidő. Februárban nincs 30-a, tehát szabály szerint az 1 hónap február 28-án jár le.


Ha napban adják meg a határidőt, ebben az esetben napra pontosan le kell számolni, hogy az melyik napra fog esni.


Neked nem napban adták meg, hanem hónapban. A két szabály eltérő.

2022. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Eszerint a határozatlan időre kötött lakásbérleti szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel, azzal, hogy a felek a szerződésükben a törvényi felmondási időnél hosszabb vagy rövidebb felmondási időben is megállapodhatnak, a Ptk.2022. jan. 20."


Két perc kiguglizni.

2022. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 2 perc, de nem ez volt a kérdés. Ők 1 hónap felmondási időben állapodtak meg, tehát hiába jössz a Ptk. rendelkezéseivel, mert az ő megállapodásuk - láthatóan - eltér tőle.
2022. dec. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 "Nincs erre külön kitérve a szerződésünkben, csak annyi van írva, hogy bármelyik fél felmondhatja a szerződést 1 hónapos határidővel."


Amit írtam az a 30 napos felmondás határozatlan idejű szerződés esetén.

2022. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6#

Tudom, azért is írtam azt a 3-as válaszomban, amit írtam. Ilyen esetben a határidő számítása aszerint történik.

Tehát nem mindegy, hogy 1 hónap, vagy 30 nap van írva a szerződésbe.

Egyszer 1 hónapot írsz, egyszer 30 napot. Nem ugyanaz! 1 hónap terjedhet 28 naptól 31 napig. Attól függ, mikor mondod fel a megállapodást. A 30 nap az pontosan 30 nap, nem több, nem kevesebb.

2022. dec. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen a Ptk. rendelkezéseit én is olvastam, de remélem az abban az esetben nem vonatkozik rám, ha a szerződésben ki van kötve az 1 hónapos felmondási idő.

Kicsit nonszensz azért hogy ha nem mondom fel 15-éig, hanem mondjuk csak 16-án akkor még 2,5 hónapig fizetni kell a lakást. Az bárhogy számolom, nem 1 hónapos felmondási idő.

2022. dec. 7. 06:34
 9/10 anonim ***** válasza:

#4-6 vagyok. Ez a törvény mindkét felet védi vagy legalább is ez áll a törvény szellemiségének a hátterében. Mostanában többször olvastam hogy a bérlő feje fölül eladták a lakást és költöznie kellett.

Nem lenne őszinte senki mosolya ha ma közölnék vele hogy január 7-ig költöznie kell.


Nekünk ebben a hónapban két bérlőnk is kiköltözik, és mi rájuk bíztuk mikor adják le a kulcsokat. Mindkettővel meg tudtuk beszélni nekik mikor lenne jó. Szerintem több év után ennyi belefér.

2022. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igen a Ptk. rendelkezéseit én is olvastam, de remélem az abban az esetben nem vonatkozik rám, ha a szerződésben ki van kötve az 1 hónapos felmondási idő."


De vonatkozik, mivel a törvénnyel szembe nem mehetsz, csak akkor, ha külön kitér a tőle való eltérés lehetőségére.

Már mindegy, ha mindegyik félnek megfelel a megállapodás, akkor ezen kár utólag rágódni.

Probléma mindig akkor szokott lenni az ilyesmiből, ha valamelyik fél vitát indít. Ha teljes az egyetértés, akkor később sem lesz probléma belőle, ha a megállapodás szerint jártok el, hiába nincs köszönőviszonyban a szabállyal.


Látod, a 9-es válaszoló is rugalmasan kezelte az ügyeit. Ez is csak akkor tud működni, ha mindkét félnek megfelel.

2022. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!