Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szakma/Végzettség nélkül van...

Szakma/Végzettség nélkül van esélyem Budapestre költözni albérletbe? Vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Tanulási nehézségek miatt nemtudtam befejezni a középiskolát, folyton megbuktam hiába jártam pénzért korrepetálásokra, sehogy sem sikerült még egy kettest sem összeszedni matekból, fizikából és még németből sem, 10.ben kibuktam és utána elmentem fizikai munkákat csinálni, fát rakni stb. De ez nem az én világom én ezt nem bírom így, nagyon kivagyok idegileg nehéz az életem. Van ebből valami ki út érettségi nélkül?
2022. dec. 14. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Gyárba elmehtsz dolgozni, van ahol még szállást is adnak.
2022. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Azt leírtad hogy mihez nem értesz, mit nem szeretnél csinálni, de azt hogy mit tudsz elképzelni meg nem.


Budapesten 120 körül van az alja a legkisebb legolcsóbb albérletnek is rezsivel együtt. 250-300-at fizikai munkával is meg lehet keresni amihez nem kell végzettség, ellenben kitartás, komolyság meg nem árt.

De így kb. semmi pénzt nem bírnál félre rakni, ha már mindenáron Budapest akkor szerintem ne egyedül akarj bérelni lakást.


Ugyanakkor miért pont Budapest? Számtalan cég van Nyugat-Magyarországon akik lakhatást is adnak és ha nem is szuper de mégis van időd kicsit anyagilag összekapni magad.

2022. dec. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Van kiut. Egy munkaado nem azert fizet mert van erettsegid, hanem mert tudsz valamit csinalni, ami profitot is termel.

Nemzetkozi multinal dolgozok erettsegi nelkul, es nem az eredeti szakmamban.


Szoval tudjuk hogy mit nem akarsz/tudsz. Na de mi van a forditottjaval?

2022. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak egy egyszerűbb könnyű munkára lenne szükségem ami mellett van időm is, nem csak annyi hogy hazaérek hulla fáradtan befekszek az ágyba másnap pedig kelek, mert eddig így volt sajnos. Gyárban nem bírnám ki, puhány vagyok. De ahogy itt látom kb semmi esélyem felköltözni.
2022. dec. 14. 20:15
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
Sok gyár ad szállást. Samsung Göd jól fizető. Vagy Sk Komárom 370 nettó plusz juttatások plusz ingyen szálló. Ilyenek én gondolkodj. Sokan nem szakmânkban dolgozunk mégse halunk éhen.
2022. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Igy nem felköltözni nincs esélyed hanem sehol életben maradni. Gyárba nők is dolgoznak nem értem miért nem bírnád. Illetve hogy mit szeretnél csinálni nem a kifogás kell jogsid van ? Ahhoz nem kell fizika, akkor mehetsz futárnak na mondjuk az se egyszerű meló…
2022. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
65%
Na most olvasom amit írtál. Se tanulni se dolgozni nem akarsz vagy bírsz. Na ez így nem megy. 60+ êves nagymamák nyomják gyárban. Te semmire nem vagy hajlandó de albérlet kellene Budapesten. Így nem megy.
2022. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"Se tanulni se dolgozni nem akarsz vagy nem bírsz." Olvasd el mit írtam a kérdésben, évekig próbálkoztam az erettsegivel, korrepetálásokra jártam de nem sikerült sehogyan sem... Szeretnék dolgozni, dolgoztam is csak ezeket az embertelen gyári munkákat én nem bírom, az hogy hazajovok a munkából és befekszek az ágyba az nem élet. Én olyan 400-500 000ftra gondoltam keresztre de úgy hogy nem hajszolom magam halálra, ennyi pénz kell egy normális élethez. A diplomás értelmiségi emberek meg nemtudom miért nézik le azokat, akiknek nincs vegzettsege valamilyen oknál fogva, semmivel sem több egy diplomás egy 8 osztályosnál.
2022. dec. 14. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Most vagy hülye vagy, vagy troll, én a másodikra tippelnék. Nettó 400-500 ezerért még nyugaton is dolgozni kell, annyit nem adnak csak úgy.


Ugyanakkor ha az ember nem szeret, akar keményen dolgozni akkor lehetséges út az is ha az elvárásaidból adsz lejjebb és minimálbért környékét könnyű melókkal is lehet keresni, ahol egész nap csak "lógatod" a lábad.

2022. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hogy jön ide hogy ki kit néz le? Az amit te szeretnél vagyis könnyű fizikai munkával képzettség nélkül 500 at keresni ilyen nem igen van. Olyan van hogy kevesebb munkával keveset keresni. Ilyen létezik. Én is dolgozom éjjel nappal. Szerinted én szeretem? Nem. De ez van.
2022. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!