Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőnek joga van ahhoz,...

Vastesó kérdése:

A főbérlőnek joga van ahhoz, hogy bármikor kénye kedve szerint nagyobb felújításba kezdjen mikor az ingatlanban lakunk? Erre hivatkozva felmondhatjuk a bérleti szerződést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly augusztusban béreltük ki az albérletet, mely vályog épület. Rajtunk kívűl lakik az udvarban egy idős hölgy és azóta a tulaj az anyját is ideköltöztette egy külön épületbe. Mindenkinek van külön almérője mennyi áramot fogyasztottunk. Írtunk szerződést is azonban a tulaj nem töltötte ki a személyi ig. számot mondván arra nincs szükség, de mi töltsük ki. Később kiderült nincs is bejelentve az albérlet, nem hivatalos.


Az első három hetet követően kerül minket, három havi telefonálás után volt hajlandó eljönni és átvenni az albérlet és a rezsi pénzt mikor közöltem vele három hónapot még igen de négy hónapot nem tudunk egyben kifizetni. ( persze ez csak ösztönzés volt számára ) Most kettő hónap után érkezett meg. Közösen felhívtuk az MVM-et ahol közölték hogy minusz 90ezer ft a tartozása. Ekkor elmondták a hivatalos tarifákat is (ezeket a pénzcentrum oldalán is megtaláltam). Ezek alpján mindig kiszámolom mennyi rezsit kell fizetnünk. Azonban mindig közli hogy nem stimmel a főóra az almérőkkel és ő nem fog többet fizetni így majd eldönti, hogy jól számoltam e mert azt a különbséget ő nem fizeti ki és nekünk kell. Számlát nem mutat. Az idős néni aki mellettünk lakik többször sírva mesélte el, hogy jelenleg 5 hónapja fizeti a rezsit de nem tudja mire, mert nem ad neki sem számlát.


Most közölte a tulaj, hogy teljes körű tetőfelújítás és egyéb beruházások lesznek, de nyugodjunk meg a járólapot nem fogják felverni a konyhában. Mindezt kész tényként közölte nincs beleszólásunk, mert ezt támogatásból fogja rendezni. Két havi kauciót kapott, úgy látjuk, hogy ezt nem valószínű, hogy viszont látjuk, akkor sem, ha lejár a szerződés.


Köszönöm, hogy elolvastad.



2023. jan. 7. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Miért vagytok még ott? Keressetek másik helyet.
2023. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Én már az első hetekben elkoltoztem volna…
2023. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A főbérlő minek újítja fel? Ennyire jófej a tulajdonossal? Vagy ők barátok, testvérek?
2023. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 qkker1 ***** válasza:
90%

#3


Nálad a pont!

2023. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elég fogalmatlan vagy.


1. Nem főbérlő, hanem tulajdonos, és nem albérlet, hanem bérelt ingatlan.

2.Milyen szerződést kötöttetek, amiben nincsenek benne a két szerződő fél adatai?! Mit tartalmaz egyáltalán? mindent tartalmaznia kellene, amiket itt kérdezel!

3.Nincs bejelentve az "albérlet". Nem is kell, hogy be legyen jelentve, nincs ilyen, hogy bejelentés, ez is egy tévképzet, ami sokak fejében él az albérlettel, főbérlővel együtt. Az adóbevallásban kell bevallani az ingatlankiadásból származó jövedelmet, és ennyi.

4.A bérleti díjat fizetheted neki utalással is, ezt elutalod minden hónapban ő meg csinál vele amit akar. Vagy ha ragaszkodtok a készpénzhez, minden hónapban elrakod neki egy borítékba, fiókba, vagy bankszámlára stb. és ha csak fél év múlva jön érte akkor sem lesz probléma, hogy több hónapot kell egyben fizetni.

5.Ha -, azaz minusz 90 ezer forint az egyenlege, az nem tartozás hanem többlet, túlfizetése van. Ezt jelenti a minusz ebben az esetben.

6.Minden hónapban ugyanazon a napon leolvasod az óraállást, így tudni fogod, mennyi volt a fogyasztásod, és az erre a fogyasztásra szóló számlát fizeted csak ki, amit természetesen a tulaj mindig bemutat neked.

7.Felújítást nem végezhet, amíg te bérled az ingatlant. Mivel te bérlőként élsz ott, az ingatlan teljeskörű használata téged illet, ő be sem mehet. Két eset van ami ez alól kivétel, az egyik, ha mondjuk elromlik a fűtés, kilyukad a bojler, beázik a tető stb. tehát ami a normális lakhatáshoz szükséges javításba tartozik, ezeket tűrnöd kell, de csakis úgy, hogy előre egyeztettek. A másik kategória a közvetlen veszély, tehát például csőtörés van, szivárog a gáz stb. ezeket azonnal elháríthatja, akkor is ha te nem vagy jelen, bemehet, hogy nagyobb baj ne legyen. Egyébként nem vagy köteles beengedni. A szerződésbe általában havi egy megtekintést szoktak rögzíteni, de ez szigorúan csak a bérlő jelenlétében, előre egyeztetett időpontban történhet. Ezen kívül nem vagy köteles beengedni. Indokoltanlanul nem háborgathat, pláne ilyen nincs, hogy gondol egyet és nekiáll felújítani, hát ez az egész egy vicc. Majd ha kiköltöztél, nekiállhat. Rendőrt is hívhatsz rá, ha pampog.

Mondjuk sajnos gyanítom az írásod alapján, hogy érvénytelen a szerződésetek, nyoma nincs sehol, hogy havonta fizettél neki bérleti díjat, szóval nem sok jót jósolok. Tényleg mi van a szerződésben?

2023. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


5/5 igen igazad van.

1. Tulajdonosról van szó és bérelt ingatlan.

2. Az adatok benne vannak a szerződésben állandó lakcím stb... engem csak az zavar, hogy a hivatalos okirat részt amivel igazolja magát nem volt hajlandó kitölteni ( személyi igazolvány oda van írva és ennyi. ) Nem tudom ez számít e.

3. Pontatlanul fogalmaztam, szóval igen erre gondoltam, hogy nem valja be adóbevallásnál.

4. A bérleti díjat készpénzben fizetjük, mert ragaszkodik hozzá. Azért volt lényeges mikor fizetjük ki, mert a villanyszámlával próbál trükközni. Nem veszi figyelembe hogy 210kw-ig kedvezményes az áram. Ezt már sikerült annyiban tisztázni, hogy legalább 3 "albérlet" esetén legalább 70kw-ot azzal számoljon. A fűtés éjszakai áramról megy.

5. Ez jó hír, mert azt gondoltuk ez hátralék és bármikor kikapcsolhatják az áramot.

6. Igen ez így működik. Minden hónapban leolvasom lefényképezem és elküldöm neki az almérőket és a főórát is. Azonban számlát nem hajlandó mutatni és mindig azzal jön, hogy nem ér rá most erre de neki máshogy jön ki és keveset fizettünk.

7. Igen pont erre voltam kíváncsi amit leírtál. Most vett fel hitelt és most van pénze amiből megcsináltatja és állami támogatást kér ezért sürgős neki.


U.I.: A szerződésben az áll, hogy minden hónap 15.éig kell fizetnünk. Amennyiben bármi hiba keletkezik az ingatlanban azt a kaucióból állja és ha elfogy ismét ki kell fizetnünk. Illetve minden hibát 3 napon belül kötelesek vagyunk neki bejelenteni.

Egy helyen van csak nyoma, hogy mi fizetünk neki pénzt. Minden pénz átadáskor addig nem adok a kezébe semmit amíg alá nem írta, hogy mit mire adok oda neki. Természetesen ez sosem tetszik neki, első alkalommal előttem átszámolta és eléggé ideges lett közben. A végén közölte, hogy jól számoltam csak én túl bonyolultan számolok.

2023. jan. 8. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!