Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingatlan bérlésnél mire kell...

Ingatlan bérlésnél mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Két haverommal jövő nyáron fel szeretnénk költözni Pestre egyetem miatt, de teljesen amatőrök vagyunk. Azt szeretném kérdezni, hogy az ingatlan hirdetéseknél mire kell figyelni? Mi az, ami miatt azonnal dobni kell egyet? A válaszokat előre is köszönöm!

2023. jan. 20. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Ne olyantól vegyél ki, aki semmi pénzt nem akar belerakni a lakásba, csak kivenni akar belőle. Laktam olyan tulajnál, aki számára nagyon jelentős bevételi forrás volt a tőlünk kapott albérleti díj az egyetlen kiadott lakása után és ezért húzta a száját mindenre, még akkor is ha tízezer forintért kellett villanykapcsolót szereltetni vagy a redőny elszakadt madzagját csináltatni. Egyszerűen hiába volt egy marha drága lakása, maga az ember csóró volt és nem akart pénzt beletenni.


Meg laktam olyan tulajnál is, akinek 3 kiadni való lakása is volt és mellé jól kereső vállalkozó is volt. Na ő nem a mi kis bérleti díjkánkból élt meg hónapról hónapra, ezért nem is sajnált pénzt költeni a lakásra. Két lakó között (a mi érkezésünk előtt) három napig volt üresen a lakás, az idő alatt csináltatott egy tisztasági festést, tőlünk megkérdezte van-e még szükségünk valamilyen bútorra és vegyen-e a lakásba (vett még egy jó állapotú íróasztalt, amikor kértem), vigyen-e el valamilyen bútort a lakásból (elvitt egy női tükrös sminkasztalt, amire senkinek volt szüksége), amikor a mosógép elromlott még aznap jött és elvitte szervízbe, amikor 2 héttel később elromlott még egyszer, akkor szó nélkül kidobta és vett egy másik jó minőségű márkásat a lakásba. Ezek csak példák voltak, de jó tulaj volt. Na valami ilyesmi embert keress, akin ez a fajta hozzáállás látszik.

2023. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 DeMoR válasza:
100%

Hello! ^^/


Mindenképp érdemes figyelni, hogy részletes és rendezett legyen a megfogalmazás (ne csak 3-4 sejtelmes mondat), legyen mindenről kép (hogy egyáltalán tudd, szánd-e az időt a megtekintésre..), Ha a weboldal biztosítani tudja az ingatlan tulajdonságainak megadását külön táblázatban, akkor az is legyen szépen nagyrészt kitöltve.. Mikor felhívod a tulajt/ingatlanost, az legyen normális, kedves, dinamikus, de nem túl tolakodó és ismerje az ingatlant, amit bérbe akar adni.


Az előzővel egyetértek. :D


Arra is figyeljetek majd, hogy egy határozatlan idejű szerződésnek vannak nem várt eredményei, kockázatai, szóval érdemesebb mind a kettő fél érdekében részletes és írásos határozott! idejű bérleti szerződést kötni. Hisz, akkor mindenképp ott lesz a papír, feketén-fehéren, nem kell filozofálni, nah most miképpen legyőn.. stb.


Szép dolog a bizalom, de a jog nem különösebben ismeri ezt a fogalmat, nem véletlen. :)


Ajánlom figyelmedbe ezeket a cikkeket mindenképpen ;D


[link]

[link]

2023. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nézzd meg milyen a szomszédság, mennyire ápolt a környezete az épületnek.


A lakás maga nem baj ha nem a leg újabb dolgokkal van felszerelve, de ha gányolt dolgokkal találkozol akkor menekülj (hiányzó lámpabúrák, kilátszó vezetékek, erősen foltozgatott javítások, rossz wc ülőke stb)


Lehetőleg ne polgári lakást béreljetek, mert nagyon drága kifűteni és állandó probléma a penészedés.


Főút/villamoshoz közel figyeljetek mert vannak épületek amikbe nagyon erősen lehet hallani és sokszor érezni az elhaladó villamosokat.


Papírt mindenről. Ha van bútor akkor leltár és fotó róla.


Főbérlővel beszélgessetek el, sokszor már az alapján kiderül hogy smucig fsz aki 6 hónapig cseszik kicserélni a nem működő sütőt vagy bármiben segít ha gond van a lakásban

2023. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Foldszinten levo lakast ne vegyel ki,mert mind vizesedik peneszedik.


A 4/6 villamos vonlan kivuli reszek (lasd terkep) 6 ,7,8,9 ker egyre leusztultabb es egyre fobb a cigany minell tavolabb mesz a koruttol.


Ejszaka csk a 4/6 villamos jar es nehany ejszakai busz a korut menten ( nyugatinal mindegyik jar!!) es onnan agaznak el . Atoria,Kalvin terre pl csak gyalog jutsz el vagy a fel orankent jaro busszal.


Jo kozlekedes van a Jaszai Mari ter, Nyugati ter villamosmegallo kornyezeteben.


A metrok ,hev csak 23.00ig jarnak kb!!!!!

2023. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

A berleti szerzodes napjan/azaz bekoltozeskor csinalj jo minosegu fotokat a lakasrol akar videot is. Kesobbi vitak elkerulese miatt!!


Maganszemelytol vegyel berbe,mert az ingatlanos nem ismeri a lkast es regiek a kepei. Amortizaciot nem mutastajK.


Tulajdoni lapot kerjel a tulajtol es szemelyt es i lakcimkartyat.


Ne vagjon at az ingatlanos vagy mar ottlako berlo.


Kulfolditol ne vegyel berbe,mert nincs ott problema eseten.

2023. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

Először tanulj meg egy lakást üzemelni, mert az albérlet azt jelenti, hogy úgy üzemelteted a lakást, mintha sajátod volna.

Aki nem ért ehhez, annak inkább hostelba vagy szállodába vagy koliba érdemes mennie.

Én például egy családi házat nem tudnék üzemeltetni, mert nem laktam még benne, fogalmam sincs, miket kell vele csinálni.

2023. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezd meg, hogy számlaképes-e, illetve átküldené-e a szerződéstervezetet (áll-e szándékában írott szerződést kötni), mert ha nem, akkor nem akar normálisan szolgáltatni és nem is ért hozzá és biztosan lesznek viták.

Ha rendezett a lakás a fotókon és a ház is rendezett, akkor is csak úgy vedd ki, ha már ismered a környéket, és számodra semmi olyan zavaró dolog nincs, ami miatt kiesik.

Teljesen ismeretlen helyre semmiképp ne költözz, mert lehet, hogy 1 hónapon belül megőrülsz, de aláírtál 1 évet...

2023. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

#6 Nem a bérlő dolga "üzemeltetni". A bérlő dolga az hogy megóvja az állagot amennyire tudja.

Az elhasználódásból eredő károk a bérbeadó költsége. Elég fura lenne ha nekem kéne saját pénzből kicserélnem egy sütőt ha azt én 2 hónapig használtam de előttem 15 évig mások használták.

2023. jan. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

"Kérdezd meg, hogy számlaképes-e, illetve átküldené-e a szerződéstervezetet (áll-e szándékában írott szerződést kötni), mert ha nem, akkor nem akar normálisan szolgáltatni és nem is ért hozzá és biztosan lesznek viták."

Az, hogy számlaképes-e, totál lényegtelen. A lakást bérbeadók többsége magánszemélyként adja ki a lakást, így biztosan nem számlaképes. Nem is kell, hogy számlaképes legyen ahhoz, hogy hivatalosan, jó szerződéssel adja ki a lakást, és adózzon is utána.

2023. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

8: Üzemeltetni: fűtést ki-bekapcsolni, redőnyt felhúzni, leengedni, izzókat kicserélni, gázórát felismerni, vízórát felismerni, leolvasni, ajtót bezárni, mosógépet használni, sütőt használni.

Fürdőszobát, konyhát takarítani, függönyt kimosni.

Felmosni, porszívózni.

Hűtőt kimosni, leolvasztani, hőfokot állítani, előfizetéseket intázni (TV, internet, telefon, biztosítás), stb.

A legtöbb gólya úgy kerül egy lakásba, hogy ezeket nem tudja, és a bérbeadót hívja naponta háromszor, hogy kapcsolja ki a kávéfőzőt, vagy mittomén.

Ez is oké, de akkor ennek a havidíja nem 130 000, hanem 650 000 Ft.

De szerintem ez a szülő dolga.

2023. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!