Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hajlandó lennél ebbe belemenni...

Hajlandó lennél ebbe belemenni, hogy gyermekeiddel albérletet találj?

Figyelt kérdés
Lenne egy albérlet,ami jó helyen van és közel mindenhez. Viszont azt mondta a főbérlő, hogy egy gyerekkel 170 ezer és ahogy kiderült hogy 5en vagyunk 3 gyerekkel már 200 ezer. És így plusszban 3 havi kaucióért hajlandó kiadni. (3+1 agglomerációban) Bútorozott és gépesített az ingatlan. Annyira bizalmatlan, hogy közjegyző előtt akar aláírni, ha nem fizetünk vagy rongàlunk azonnal kitehessen bennünket. Először örültem, de nem tudom mit gondoljak.
2023. jan. 20. 23:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

A bérbeadó józan gondolkodású.

Én 200 ezerért, három havi kaucióért és közjegyző bevonásával sem adnám ki a lakásom gyerekesnek. Pláne nem olyannak, akinek három is van.

Kábé erre lehet számítani, ha normális lakást szeretnél kibérelni.

2023. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem teljesen érthető a bérbeadó aggódása. Gyerekeknél jelentősen megnő a rongálás valószínűsége és a bútorzat is hamarabb tönkre megy. Ha nem is szándékosan csinálják a gyerekek a kért akkor is az lesz a kimenet, hogy bútort kell cserélni. Sajnos rengeted példa van rá hogy gyerekes szülők elkezdenek nem fizetni vagy az okozott károkat nem akarják megtéríteni. Nyilván senki se szeretne anyagi veszteséget és érthető hogy próbálja magát be biztosítani.
2023. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs jobb ajánlat akkor érdemes belemenni. A tulajdonosok nem szeretik kiadni gyermekes családnak az ingatlanjukat, a legtöbben meg ki sem adnák ha három gyermeke van.
2023. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekesként mondom, hogy ez teljesen rendben van. Mi is laktunk albérletben rövid ideig, közjegyzőnél írtuk alá mi is, de mivel fel se merült hogy nem fizetünk, nem zavart. Sőt, örültem, hogy a tulaj ilyen precíz.

A gyerekek meg rongálnak, ezzel számol ő is.

2023. jan. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
83%

Gyerekesnek csak olyan lakást adnék ki, ahol vasbútorok vannak csavarokkal rögzítve és a falakon csak vakolat van, festék nincs.

Bár ha jobban belegondolok, azt sem.

2023. jan. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
12%

Ha 200.000 forintrol van szo akkor inkabb kellene sajat lakast venned. Megtudod uszni ugy hogy a torleszto ne legyen tobb 200nal es akkor nem kell masok szabalyaihoz alkalmazkodni.


Eleg szarok a berlesi feltetelek Magyarorszagon. USAban nem is lehet legalisan elkerni 1 havi kaucional tobbet es nem hallottam olyat hogy gyerekes csaladoknak ne adnanak ki lakast. Sot meg kutyat es macskat is lehet vinni. Egyik sem butorozott, de azert igy is megvan az eselye hogy a konyhabutort tonkrevagjak, ajtok megserulnek, stb.

Amugy meg nem minden gyerek rongal. En nem alberletben nottem fel de semmi hatalmas kart nem okoztam a hazban mikor gyerek voltam. Annyi hogy kalyhaval tuzeltunk es valamit csinaltam ami miatt a parazs kiegette a szonyeget.

Ha meg a gyerekek tizenevesek akkor foleg nem allja meg ilyen indok a helyet.


A mi gyerekunk sem okozott nagy kart otthon csak a butorokat harapdalta meg osszefogdossa a lakkozott butorokat ami igy maszatos de amugy nem tort el semmit, nem ontotte le a falat sem.

2023. jan. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%
Felhívnám a tulajdonost, nem a főbérlő el tárgyalnak hanem kapásból vele.
2023. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

#7 a kettő a legtöbb esetben ugyan az.


Szerintem érthető mert nagyobb a kockázat arra hogy valami megrongálódik. Főleg egy nagyobb albérletben 400 ezer ft kaució gyorsan elmegy, egy festés jön ki ebből az összegből max.

Közjegyzőzés megint csak érthető mivel nélküle nagyon nehéz kitenni embereket a lakásból, én egyedül bérelek albit és én is aláírtam a kiköltözésit.


De ugyan ez a kutyára is igaz. Elég ha egy kutya megkaparja a fa ajtót, vagy nem teljesen szobatiszta és lepisili a laminált padlót vagy nincs levágva épp a körme és összekaristolja azt.

2023. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, kétgyerekes anyukaként mondom, hogy érthetőek a feltételei. Mi szerencsére sajátban lakunk, és esküszöm nem vadállatok a gyerekeim, de a frissen festett fal fél év múlva már kb mindenhol foltos volt, mert úgy közeledik a gyerek, hogy húzza végig rajta a kezét, illetve a kicsi másfél éves volt csak, úgy állt fel, hogy tenyere a falon. Ha nem is koszos a keze, ez akkor is nyomot hagy, de ha nem figyeltem egy pillanatra, és evés után nem ment el egyből kezet mosni, hát... Plusz, szintén a kicsi, két alkalommal rajzolt is rá. A nappaliban a dohányzóasztalra kifolyt a ragasztó, mikor a nagy kézműveskedett, lehetetlen leszedni. Leszarom, mert egy 5000 forintos ikeas asztal (ja, nem véletlenül van olcsó ikeas), vettem másikat, de na. A szőnyeget véletlenül leönti, az ágya oldalát kimatricázza, valamit eldob, neki a falnak, lyukat üt a glettbe stb., sorolhatnám. Tudom, minden albérlőnek szentek a gyerekei és csak ülnek a sarokban, de ezek akkor is mindennapos dolgok, ha a gyerekek nem őrjöngő típusok. Az enyémek se azok, de egy kicsi még tanulja a viselkedési szabályokat, és a nagyobbak néha azért feszegetik a határokat.

Szóval ez saját lakásban is bosszantó olykor, de egy tulajnak, aki kiadja csak a lakást, pláne, mert jóval többet költhet rá gyerekesek után, hogy normális állapotba hozza a következőnek. Így jogosnak gondolom a magasabb kauciót.

2023. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
28%
Ha parázik az okozott károkon, miért nem köttet felelősségbiztosítást a bérlővel, ír olyan szerződést, hogy a bérlő teljes kártételért felel, vagy biztosítja az ingóságait megfelelően, amire ezer más lehetőség van, mint a kaució címszóval történő fosztogatás? Vagy adja ki a lakást bútorozatlanul?
2023. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!