Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdvözlet! Mennyire normális...

Üdvözlet! Mennyire normális 200.000 sőt annál feljebb áron kiadni egy lakást? Az ország fizetéséhez mérten..+ még az albérlő fizeti a közjegyzői szerződést is

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 09:10
 81/101 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező úr/hölgy!

Ön mivel foglalkozik? Mennyit keres? Mennyit költ ebből lakhatásra, bérlésre, hiteltörlesztésre?

2023. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 A kérdező kommentje:
Mégis mi köze van hozzá, hogy mennyit keresek és mennyit költök ebből másra?
2023. febr. 3. 18:04
 83/101 anonim ***** válasza:
100%

Legalább annyi, mint Önnek ahhoz, hogy más mennyiért adja ki a lakását?

Szóval?

2023. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 A kérdező kommentje:

Szóval semmi köze hozzá, mint ahogy írtam korábban.

Ha már diplomával rendelkezik, nem lehet nehéz megérteni ;)

2023. febr. 3. 18:20
 85/101 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs diplomám.

Ön mivel foglalkozik? Mennyit keres? Mennyit költ ebből lakhatásra, bérlésre, hiteltörlesztésre?

2023. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:
100%

39-es vagyok.

Kérdező, lássa azért a másik oldalt is. Pár évvel ezelőtt vettem egy lakást, ami akkor csak egy ráncfelvarráson esett át. Csak bejárati ajtó csere és tisztasági festés volt, mert az előző tulaj gyereke kérte, hogy ne kelljen kiköltöznie és visszabérelhesse a lakást addig, amíg be nem fejezi az egyetemet. Tavaly kiköltözött, én pedig elvégeztettem el teljes körű felújítást. Nyílászárók és gépészet cseréjével, fűtéskorszerűsítéssel, mindennel.

Tízmillió forintba került. Csak a felújítás megtérülése havi 200 ezer forinttal számolva (és akkor az adót és a vételárat hagyjuk is...) kábé 5 év, feltételezve, hogy ezalatt az idő alatt semmit nem kell rákölteni, és akkor még nincs rajta haszon.

2023. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 A kérdező kommentje:

39-es

Ahogy korábban ön válaszolt nekem, "nem szociális intézmény" az albérlet

Így én is írhatom azt, hogy a másik oldalt nem érdekli ön mennyi idő alatt termel hasznot

Az hogy ön megcsináltatja a lakását..még szép..jó, hogy nem az albérlőtől várja el, hogy fessen ki vagy újítva fel a saját pénzén:D

2023. febr. 3. 22:27
 88/101 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor másként fogalmazok. Bérelhető lakás addig lesz a piacon, amíg a bérbeadó normálisan profitálhat belőle. De ha azt mondja, hogy jó lesz az üresen is, mert így is érték (ráadásul az elmúlt tíz évben üresen állva is szépen növekedett az értéke), akkor a bérlői oldal mehet a híd alá. Vagy ahova akar. Mert kibérelhető lakás nem lesz.
2023. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 A kérdező kommentje:

Mert ön a nagy szakértő, így tudja mi lesz a jövőben:)

El kell szomorítanom, nem valószínű hogy bárki is a híd alá fog szorulni

2023. febr. 4. 09:10
 90/101 anonim ***** válasza:
100%
Már elég sokan vannak ott a híd alatt.
2023. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!