Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki lehet jönni ennyi pénzből...

Ki lehet jönni ennyi pénzből Pesten vagy marad a mamahotel és a spórolás?

Figyelt kérdés
Van két gyerekem, gyerektartás és autóhitel miatt havi 250 ezer marad. Az autó a gyerek miatt kell, nem tudom eladni. A kérdésem, hogy ennyiből ki lehet jönni valahogy? Van, aki ennyiből megoldja? Ha rezsivel 150-et számolok albérletre, akkor 100 marad kajára, benzinre és minden váratlan plusz kiadásra. Érdemes így belevágni vagy értelmetlen? Az a baj, hogy a "mamahotelt" én is gáznak érzem és kényelmetlen is, hiába tudok spórolni, és hiába magamat látom el, akkor sem érzem magam így önállónak.
2023. febr. 28. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mármint nem nevelsz gyereket és magadra marad havi 250 000?

Vagy még ebből lejön a rezsi?

Nem érdemes albérletet fizetni akkor.

Van megtakarított pénzed, befektetésed, családi ingatlan, nyaraló, stb.?

Esetleg az autót lehet sokkal olcsóbbra cserélni.

2023. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magamra marad 250, ebből kellene megoldani a lakhatást, evést, és minden mást. Lehetetlen? Jó, hogy most így tudok spórolni, meg kényelmesebben élni, de kényelmetlen a "mamahotel", miután majdnem 20 évig éltem külön, családdal. Nincs befektetés vagy ingatlan, akkor nem tettem volna fel a kérdést. Az autó van, de azt nem adnám el, és az is kb 2 milliót érne, de a gyerek biztonsága miatt nem cserélném rosszabbra.
2023. febr. 28. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

"majdnem 20 évig éltem külön, családdal"


Ezek szerint 20+ év alatt semmit nem tettél az önálló lakhatásért, mindent a feleséged és a családja teremtett elő még a házasságkötés előtt?


"Nincs befektetés vagy ingatlan, akkor nem tettem volna fel a kérdést."


Legtöbben el szoktak felejteni dédiházat, ami csak omladozik a pusztában és még némi pénzbe is kerül, hogy van, stb.


"Az autó van, de azt nem adnám el, és az is kb 2 milliót érne, de a gyerek biztonsága miatt nem cserélném rosszabbra."


De hát havonta hitelt fizetsz rá!

Ha 2 millióért el tudod adni, akkor add el és vegyél egyet KP-re 1,5 millióért!

Máris beljebb vagy a hitel összegével.

Csak az autó fenntartására is a hitelen felül kell kalkulálni havi 50-100 000 Ft-ot... taxival nem lehet kiváltani az autózást?

2023. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Havi 100 ezerből autót fenntartani, öltözködni és egészséges kajákkal jól is lakni... Mai árak mellett ez kizárt! És még nem is ért véget ez az eszetlen drágulás!


Szóval úgy tűnik választanod kell, hogy vagy autó, vagy önálló albérlet, vagy esetleg egyik sem, és akkor még többet spórolsz!


A te döntésed, csak ahonnan én látom a dolgokat: Más biciklire szerelhető ülésen szállít gyereket, ezért a gyerek biztonságára való hivatkozással nem értek egyet! Tényleg az lenne a leglogikusabb, hogy az autón kell spórolni. Esküszöm nem vagyok zöld aktivista, de Pesten élve muszáj az autó, ha anyagilag meg vagy szorulva?

2023. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ha gyerektartást fizetsz, akkor a gyerekek nem veled élnek, nem?

Akkor minek az autó a "gyerek miatt" ?

2023. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
100%
Én kezdésnek az autót adnàm el. Máris több pénzed maradna.
2023. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

250ből 150 elmegy mint a huzat albi+rezsire, gondolom benzin megint minimum 20, ha már kocsi van. Marad 80 kajára, mindenre?


Éhenhalás.

2023. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet kijönni.

Minek vállaltál szr fizetésre és csupasz seggre gyereket?

2023. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A gyerek tényleg őrültség volt, mondjuk a nőtől is, hogy ilyen helyzetben szült neked egy gyereket. Semmi alapotok nem volt ehhez, na meg a kapcsolat sem lehetett valami jó, ha már most külön utakon jártok.
2023. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy kettőt is... Szegény gyerekek.
2023. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!