Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hova lenne érdemesebb költözni?

Hova lenne érdemesebb költözni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre is menni idővel, de előtte szeretnék egy kisebb vagyont összeszedni és kiélni magam.

Szeged közelebb lenne, de Budapesten ezerszer több lehetőség van.


Nincs olyan szakmám, amivel jó helyen tudnék dolgozni.



2023. ápr. 9. 23:06
A kérdező szavazást indított:
Budapest
Szeged
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szavaztam egyikre sem, mert, mielőtt bármit is fontolgatnál, mérlegelned kéne az albérletek árait (két vagy többhavi bérleti díj mielőtt beköltözöl), a rezsit, az ételt, a közlekedést, és amikor kiszámoltad, hogy mindezek mennyibe kerülnek, akkor utána gondolkodhatnál azon, hogy mennyi fér bele a "kiélni magam" kategóriába. Könnyen elképzelhető, hogy két munkahelyen is dolgoznod kell minimálbérért, hogy egyáltalán legyen fedél a fejed felett és legyen mit enned. És, akkor se pénz a szórakozásra, se idő. (azt irtad, hogy nincs olyan szakmád, amivel jó pénzért tudnál dolgozni). Vagyont szerezni pedig sem Budapesten, sem Szegeden nem fogsz, ha nincs szakmád (de még szakmával sem biztos).

Szóval valahogy másképp kellene nekiindulnod ennek a "vagyont szerzek" és "kiélem magam" kérdésnek.

2023. ápr. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogsz egyetemre menni ha előtte akarod kiélni magad(és még vagyont is szerezni)
2023. ápr. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Általában könnyebb szakokon belefér, hogy szak közben “éled ki magad”. Nagyon max egy évet halasztanék és mondjuk első 1-2 évben kiélném magam egyetem mellett, majd szintén egyetem mellett vagyont szereznék.
2023. ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
100%
Elvileg Budapest, de ha mindent összeadsz lehet, hogy Szegeddel jársz jobban.
2023. ápr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kérdező de amit akarsz az nem fog összejönni. Szakma nélkül kb annyi pénzt fogsz összeszedni amiből épphogy megélsz, lényegtelen h BP vagy Szeged. Szval a vagyon része itt ugrott.


Kiélés dettó ugyan ez, ha nincs pénzed és napi 8 órát dolgozol abból sok "kiélés" nem lesz.

2023. ápr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tervben van az egyetem, egyenesen oda menj. El tudod intézni magadnak szociális alapon a kollégiumot, akkor a lakhatásod olcsón megoldva, plusz vannak szociális ösztöndíjjak, akkor munka nélkül kapsz havi költőpénzt, ami mondjuk elmegy kajára meg utazáshoz bérletre, de akkor kijössz nullára. Persze különböző intenzitással, de tanulnod is kellene, viszont találnál barátokat, társaságot, nem tök egyedül és tök ismeretlenül érkeznél meg a városba. Ha nincs ilyen társaság, elég nehezen menne a "kiélem magamat" dolog egyedül. És egyetem mellett lehet tök jó diákmunkákat, hosstess melókat, részmunkaidős állásokat találni. Egy barátnőm most talált éppen egy adminisztrációs munkát, heti kétszer 8 óra 1800-as órabérért, 25 év alatt nem adózol belőle, így ennyit kézhez is kapsz. Ha a koli, kaja, utazás fedezve van ösztöndíjból, akkor kb 100.000-ezret arra költesz havonta, amire szeretnél és heti két napot dolgozol csak.

Én ezt tudom elképzelni, a többi lehetőség nem túl rózsás. égzettség, szakképzettség nélkül max a Mekibe tudnál menni két műszakba, nem találkoznál veled korú és érdeklődési körű emberekkel és aranyárban tudnál albérletet/szobát kivenni. Hulla fáradt lennél nap végére a fizikai munkától, míg egy lazább egyetemen nem betegednél bele a tanulásba.

2023. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!