Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy van pofájuk a tulajdonoso...

Hogy van pofájuk a tulajdonosoknak elkérni 100-120 ezer Ft-ot elkérni egy egyedülálló embertől? Az átlagbérek pedig 150 ezer Ft körül mozognak.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 12. 16:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%
Minden drágul
2023. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%
Már jó régen voltam huszonéves pályakezdő, (az Antall-kormány idején) de fel sem merült, hogy egyedül fizessek albérletet a kezdő tanári fizetésemből. Ketten vettünk ki egy szobát (nem lakást), hogy megfizethető legyen. Nem csak a csóróság miatt, a szobatársam könyvvizsgáló cégnél volt pályakezdő közgazdász. Egyszerűen a szemlélet miatt, hogy takarékoskodni kell hogy vigyük valamire, kitörjünk az albérletes létből. (Ami sikerült.)
2023. ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
95%
a pénztárosnak is kárálsz, hogy te egyedülálló vagy, amikor megveszed a 700 Ft-os tejet?
2023. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
96%

Én amúgy mernöki fizetésből társberletben laktam évekig, eszembe nem jutott egyedül lakást bérelni.

nettó 200-at kerestem és így 45-ből megvolt a lakhatásom.


Mikor már nettó 350-et kerestem, akkor már flancoltam, és kibéreltem egy lakást 65 ezer + rezsiért.

2023. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
93%

Egyes albérlőknek igen komoly gond van a fejében.

Azt képzelik, hogy emberek azért vásárolnak a megtakarításaikból 40-50 milliókért lakásokat, hogy nekik olcsón kiadják majd szociális alapon.

Nem is volna akkora a baj, ha csak 1 hülye lenne, de kétnaponta feltesznek hasonló kérdéseket ide.

2023. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
65%
Meg fogsz lepődni kérdező, de nekünk van 2 szerény lakásunk kiadva nyugat mo-i nagyvárosban, 50 ezer körül, szegényebb családoknak, már baráti alapon, valamint ingyen! használ egy harmadikat egy "albérlő" aki cserében a 3 lakás ügyeit intézi. Szóval van esélyed, csak nem tudsz ilyenek között válogatni. Ja és van egy ismerősöm, akinek szintén van hasonlóan kiadva lakása, nem én vagyok az egyedüli.
2023. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

ápr. 13. 10:39


Csak, hogy ezeket a lakásokat többnyire sokkal olcsóbban vették a mai piaci áruknál. Azóta a fizetések nem nőttek, az ingatlan és albérlet árak viszont sokszorosára nőttek. Ma akinek 40-50 millió értékű lakása van, nem kereste meg az árát, de nyerészkedni akar. Én sem mondom, hogy ingyen kéne adni az albérletet, de ezek a mai árak nincsenek összhangban az átlagos fizetésekkel. Ami nem annyi, amennyit a KSH és a Gyakori kérdéseken irogatók közölnek

2023. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
*nem nőttek annyit a fizetések. Amennyit nőttek, az az inflációt sem fedezi.
2023. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Azért mert elkel ilyen áron is. Anyu, apu össz fizetése egymillió akkor nem nagy pénz az.
2023. máj. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Amúgy megnéztem és kinn lengyelországban tényleg olcsóbb a meki XD
2023. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!