Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol/kinèl kell jelenteni az...

Hol/kinèl kell jelenteni az albèrlet tulajdonosát ha úgy adta ki a lakást hogy nem adózik?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő:


2 èvet laktam az ingatlanban mint bèrlő. Egy hete költöztem ki mert eladják a lakást. Csak egy sima kèzzel írott szerződès volt. Semmi több. Jegyző sem.

Ma számoltunk el, a kauciómat benyelte, ès kèt havi rezsit számolt fel èrthetetlen módon. (Minden hónapban fizetve volt)

Plusz azzal állt elő hogy mèg èn fizetek a lakótársamnak 18.000 Ft-ot azèrt mert a szoba folyosón egy kis tapèta hiányzott mert a cicám leszedte korábban... Ès miután levonta a kaucióból a kèt havi rezsit mindkettőnknek, úgy gondolja hogy a kettőnk fenn maradt maradèk kauciója ami összesen 28.000 Ft az fedezi nagyjából a tapètát. Neki 18 nekem 8 ezer ft. Ès mivel tőle is benyelte az èn tapètás ügyem miatt, ezèrt èn fizetek a lakótársamnak.

Mivel a tulaj elvette a pènzemet, szeretnèm ha ő is megszívná!

Bocsánat ha kuszán írtam le, nem tudom mennyire èrthető.


2023. ápr. 29. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nem adózik?
2023. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Adóhivatalban.
2023. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Drukkolok, hogy sikerüljön cicával új albit találni! :)
2023. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Te rosszhuszemű vagy. Honnan tudod ,hogy nem adózik?
2023. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

Ti trollok vagytok? A lakást bérbe adók 80%-a nem adózik.


Ezen kívül általában ez valami olyasmi, amiről beszélnek a bérlővel, vagy lehet tudni. Én 4 albérletben laktam és ebből 3-nál a tulaj kezébe adtuk a kp-t. A legutolsó helyen még maga a tulaj mondta, hogy persze, hogy nem adózik, mert akkor nekünk emelne annyival, amennyi az adó lenne és így jár jól mindenki.

2023. ápr. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert kívánok az évekig tartó pereskedéshez. Ennyire hülye legyen valaki, hogy saját magát dobja fel... Nem tudlak sajnálni.
2023. máj. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Semmi értelme. A linken lévő tájékoztató végét is olvasd el.

[link]

A pénzedet viszont vissza lehet szerezni, ha nem írtad alá kiköltözéskor hogy egymással szemben követelésetek nincs.

2023. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem írtam alá semmit kiköltözèskor. Egyébként okirat hamisításèrt is feljelenthetem simán, mivel a családban hárman vannak, hárman intèzik a dolgokat. Akinek a nevèn van a lakás, akinek minden hónapban utáltam, őt sosem làttam mert külföldön èl. Ezèrt a testvère ès az anyja intèzett mindig mindent meghatalmazás nèlkül. Amikor bejelentettem magam a kormányhivatalnál hogy ott lakok (tartózkodási hely), azon rèszeket amiket a tulajnak kellett volna kitöltenie, aláírnia, a testvère tette meg, amit azzal magyarázott hogy egyforma a kèzírásuk.

A szerződèst netről szedtèk ès nyomtatták ki.

A volt lakótársamnak a kaució pènzt nem èn nem adtam vissza, hanem ő. De egyik sem èrti meg. Csesztetnek napok óta hogy a volt lakótársamnak adjam oda a 18.000-et. Èn viszont nem èrzem jogosnak, nem èrzem úgy hogy bármivel is jönnèk neki.

Tavaly nyáron 3 hétig nyaralni voltam, aztán 1 hónapot Balcsin dolgozni. És teljes rezsit fizettem 7 hétre. Ès nem kèrtem semmit tőle, pedig megtehettem volna.

Ráadásul 8 nappal hamarabb kiköltöztem mint ő, lefotóztam minden óra állást, átküldtem a tulajnak, de őt nem èrdekelte. Azt mondta számoljuk ki magunknak a különbözetet. De max 300-1000 Ft-ot kapnék tőle vissza, nem többet. Felesleges elkèrnem..

Elèggè vaj van a füle mögött sztem..

2023. máj. 4. 18:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tedd meg a feljelentést. Alap hangon 5 év bíróságra rohangászásra számíthatsz, mert nem prioritásos ügy. Mivel bonyodalom is van, ezért legelőbb 8-10 év múlva lesz jogerős ítélethozatal, mert biztosan fel fogják lebbezni és akkor végig kell menni a létrán.


Ugyan kapsz felmentést a munkavégzés alól a tárgyalások idejére, de az elhúzódó jogi ügyek okozta munkakiesést a cégek nem szokták tolerálni, így számíts rá, hogy mire eljutsz az ítélethozatalig, addigra már nem lesz munkád. Ha nincs szerencséd, akkor még bőven a bírósági eljárás alatt mondják fel a szerződést, így munkahelyet is elég nehéz lesz találni, mert amint megemlíted, hogy majd időnként felmentést kérsz a bíróságra járás miatt, ott helyben selejteznek ki a jelentkezők közül. Ja, hogy ezt jogilag nem tehetné meg a cég? Akkor tessék feljelenteni, újabb 5-10 év huzavona. Így kell egy egész életre felhalmozni a jogi ügyeket magadnak és bizonygatni az igazadat.


Nyilván pénzben is 4-számjegyű kiadásra számíts, mert ingyen a bíróságon sem dolgoznak. Ha nem a javadra döntenek, akkor ezt nyilván nem kapod vissza. De ha vissza is kapod, akkor sem kamatostul, így mindenképpen buksz legalább 3-számjegyű összeget az elhúzódó ügy és az infláció miatt.

2023. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ui.: Természetesen a számjegyeket úgy értettem, hogy kilóra nézve, tehát 100k - 1000k összegek.
2023. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!