Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérelnék külföldön egy lakást,...

Bérelnék külföldön egy lakást, de nem engedik, hogy bárki ott maradjon estére, ti kivennétek a helyet? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szóval fél évre kimegyek külföldre és találtam egy okés helyet viszont senkinek nem engedik, hogy estére ott tartózkodjon. Mondta a tulaj, hogy édesanyám talán maradhatna ott 5 napot, de ha testvér jönne akkor fizetnie kéne esténként 10 eurot, illetve a párom egyáltalán át sem jöhetne.


Mit gondoltok erről?


2023. máj. 7. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Kérdés, hogy fél éves távlatra találsz e más helyet.
2023. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ne vedd ki. Az ilyen helyen lesz más "kritérium" is mikor már leszerződtél velük.
2023. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha a Lakás amúgy klassz, az ára is elfogadható, akkor majd te mész át a párodhoz, anyukád ingyen lehet ott és gond megoldva. Sehol nem divat a világon, hogy ingyen laknak a látogatók bérleményben, csak nálunk.
2023. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

#3

Vagy ha igen, akkor az olyan is!

(Tapasztalat)

2023. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem azt akarnám, hogy ott lakjon csak, hogy néha ritkán átjöhessen
2023. máj. 7. 22:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4:

Így van, vagy qrva drága és abba belefér.

2023. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Ilyet eddig még nem hallottam, pedig nekem is él kint sok országban több közeli rokonom és barátom is. Még sehol nem volt olyan, hogy a bérlakásba ne mehetett volna az akit a bérlő akart. A testvéremnél fél évig lakott a másik tesóm amikor kint járt nyelviskolába a németeknél, ahogy Portugáliában rokonom a párjával lakott egy lakásban másfél évet és rendszeresen mentek ki hozzájuk barátaik. Bécsben ismerősöm gyereke lakik bérelt lakásban a családjával és minden második hónapban a szülők kint laknak náluk pár napot hogy együtt legyenek az unokáikkal.Biztos van ilyen is hogy megszabja a tulajdonos ki mehet a lakásba, de ne mondjátok, hogy ez a természetes.
2023. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen én is ezért kérdezem, mert még nem hallottam ilyet. Több ismerősöm volt kint akár erasmuson, akár tanulni, akár dolgozni és ők sem találkoztak ezzel a jelenséggel
2023. máj. 7. 23:00
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

#8 Akkor mérlegelj!

EZ a tulajdonos ezt várja el a bérleti díjért, kérdés, hogy neked megéri-e vagy keresel egy olyat ahol nincs ilyen elvárás.

Ha tényleg tetszik akkor vedd ki, de a szerződésben legyen lehetőséged hamarabb is elköltözni (pl. 1 hónappal előbb kell jelezned és akkor büntetlenül kiköltözhetsz stb.) és ha közben meggondolod magad vagy találsz másikat akkor átmész oda.

2023. máj. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Esténként oda jár majd ellenőrizni, vagy reggelente, hogy egyedül vagy?
2023. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!