Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szokás alkudni albérlet...

Szokás alkudni albérlet bérleti díjából?

Figyelt kérdés
Mostanában keresgélek albérletet szeptemberre és hát kiváncsiság által vezérelve már május eleje óta nézegetem őket. Rengeteg olyan van, hogy még mindig fent van (igen, lehet hogy csak elfelejtette leszedni, de nagyrészét magánszemély hirdeti és náluk azért ez ritkább mint ingatlanközvetítőnél), és azért benne van a pakliban, hogy nem kapkodnak érte főleg most, hogy az egekben az árak és mindenki megbecsül minden egyes forintot. Kérdés az, hogy megéri-e megprobálni alkudni vagy az ilyen az teljesen off ha albérletről van szó? Eladó ingatlannál tudom, hogy mindenképpen megér egy próbát az alkudozás, bérlésnél nem vagyok annyira járatos a dologban. Pl valami olyasmi alku lenne terítéken hogy 220-at lehúzni 200-ra stb, ilyesmik.

2023. jún. 21. 12:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

20: es az a lakás kiadók hibája?

Amiért neked nincs annyi félre tett pénzed, hogy ki tudj fizetni egyben 3 hónapnak megfelelő összeget, azért egy bérbeadó rizikózzon, és adjon ki neked egy lakást kaució és mindenféle biztosíték nélkül?

Ugyan már!

2023. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezért mondjuk azt, hogy a magasabb bérleti díj szűrő is. Nem szeretném kiadni a lakásokat 150ért ha kiadhatom 200ért is, mert az alacsony ár azokat is bevonzza, akik nem tudnak fizetni. Nekem meg mindegy, hogy ki veszi ki, így nyilván azt preferálom aki könnyedén kifizeti, nem alkudozgat és nem részletekben kaparja össze a kauciót. Ez is egy biztosíték számomra.
2023. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Hát pont ezért mondom mindig, hogy az állam dolga lenne bérlakások építése. Hogy az is tudjon lakhatást fizetni, akinek a pénzzel kitömött ügyeskedők nem szívesen adják ki.

Nekünk szerencsénk volt, mert örököltünk. Máskülönben még mindig másokat hízlalnánk.

2023. jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"akinek a pénzzel kitömött ügyeskedők nem szívesen adják ki."


😂😂

Ügyeskedő vagyok, mert lehetőleg megbízható, fizetőképes emberrel szeretnék szerződni. Értem.


Esetleg a nevedre ne irassuk a lakást, hogy ne gondolj minket szemétládának, amiért fizetned kell, hogy használd a több 10 milliót érő ingatlant?

2023. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerencsének mondani az öröklést, backi... nem ám hogy mi megdolgoztunk érte, szerencsénk volt mert szorgalmasak vagyunk meg teszünk az előrelépésért, nem. Szerencsénk volt, mert örököltünk, amúgy esélyünk sem lenne, de azért bacca meg az összes tulaj aki ki meri pénzért adni a lakását.
2023. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

23: ügyeskedő amiért megdolgoztam érte?

Én nem voltam olyan “szerencsés” hogy örököljek…


Állami bérlakások? Az szerinted kinek a zsebét tömné?

2023. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: az esetek 99%-ában nem szokás, mert ha piaci áron vagy alatta van az ingatlan, akkor mi alapján alkudnál? Ha meg felette van, akkor meg sem nézed.

Egyetlen esetben látnék ebben némi rációt: amikor a többi hirdetés alapján egyértelműen túlárazott a meghirdetett áron, de neked valamiért pont tökéletes lenne a lakás. Ilyenkor be lehet próbálkozni azzal, hogy beszélsz a tulajdonossal.

No meg még akkor lehet/érdemes alkudozni, amikor a bérlés évfordulóin a bérlő emelni akar. Mostanában volt is egy ismerősöm, ahol a bérbeadó az átlagos inflációra hivatkozva 20%-ot akart emelni azon a lakbéren, ami így is szerintem már piaci szinten volt. Természetesen nem fogadták el és legjobb tudomásom szerint ki sem tudta adni utána annyiért, csökkentenie kellett a hirdetésben az árat. Bukott ezzel egy megbízható bérlőt...

2023. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!