Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mostanában a tulajdonosok kb....

Mostanában a tulajdonosok kb. hány százaléka adja ki a lakását így?

Figyelt kérdés

Úgyhogy közjegyzői szerződést köt.

Van aki csak simán szerződést ír, van aki közjegyzőhöz is fordul.

Van olyan is, aki ingatlanos segítségét kéri, hogy hirdesse kiadásra a házát, és ha bérlőt talál a szerződéskötéskor ott van az ingatlanos is.

Viszont közjegyzőhöz sokan fordulnak?


Majdnem kivettem egy albérletet, ki is adta volna a tulaj, de mikor bejelentette, hogy közjegyzőnél kötné a szerződést, hát kössz nem...



2023. jún. 28. 21:55
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
Mi a baj a közjegyzői szerződéssel? Tényleg kíváncsi vagyok kezdő albérlőként hogy mikre kell figyelnem
2023. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
22%
Mert ez nem ingyenes.Valakinek itt is fizetni kell.
2023. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
95%

"Mi a baj a közjegyzői szerződéssel?"

Ez csak egy plusz biztosíták a bérbedó részéről, ami a becsületes bérlőre nézve az égvilágon semmi hátrányt nem jelent. Ha egy bérlőjelölt ódzkodik tőle, az nem véletlenül van.

2023. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
95%
Egyre jobban terjed a közjegyzői szerződés. Lakáskiürítési eljárás során megspórolhat vele a bérbeadó egy peres eljárást. Normális bérlőknek nem jelent gondot. (Többnyire csak azt vitatják, ki viselje a költségét). Neked miért jelentett gondot? Simlis vagy?
2023. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim válasza:
97%

Nem tudom emlékszel e kb fél évvel ezelőtti cikkre ahol a nem fizető bérlőt már 3 éve akarja kirakni a tulaj de csak nem megy. És ez nem egy elszigetelt eset.


Tehát akinek bármit is számít a saját ingatlana, az közjegyzőhöz megy a szerződéssel. Egyre többen. Hozzá kell szoknod.

2023. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
96%
Illegális dolgokat akarsz csinálni? Nem akarsz fizetni a jövőben? Vagy mi bajod pontosan?
2023. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
5%
Viszont ilyenkor a kaució szimpla rablás, mert a poros bútorok miatt is vissza fogja tartani a tulaj
2023. jún. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Mert pl, ha köröz a rendőrség valakit, otthon a lakcímén nem élhet, mert ott megtalálják, ha mennek ellenőrízni a rendőrök. Akit köröznek, az nem tartózkodik otthon. Inkább elköltözik albérletbe. Ha elmennék közjegyzőhöz, ott lebukik, hogy körözik. Ha nem foglalkozik a tulaj közjegyzővel akkor nem derül ki. Ha ingatlanos hirdette, és ingatlanos jelenlétében írják a szerződést, akkor se derül ki.
2023. jún. 29. 00:43
 9/47 A kérdező kommentje:

Engem nem köröznek, én csupán csak azért nem akarok közjegyzői játékot, mert én fizetném tuti.


Node van ismerősöm, akit köröz a rendőrség és otthon nem lakhat, ott megtalálják a rendőrök és albérletet keres, de ha közjegyzős játékot hall, köszöni nem kéri. Ott kiderülne, mert a közjegyzőnél minden dolgot kidob a rendszer az emberekről.

2023. jún. 29. 00:46
 10/47 A kérdező kommentje:
*elmennek
2023. jún. 29. 00:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!