Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mitől ázhat be az alsó szomszé...

Mitől ázhat be az alsó szomszéd lakása?

Figyelt kérdés

Ma hívott a tulaj, hogy a közös képviselő szólt neki, hogy beázott az alsó szomszéd.

Én tegnap este jöttem el a lakásból, akkor semmi nem ázott, csapot sem hagytam nyitva, ablak sem maradt nyitva. Annyi, hogy tegnap reggel femostam a padlót, de az már ott utána felszáradt, nem másnap délben okozna beázást.

Péntek este zuhanyoztam ott utoljára (az volt az első éjszakám ebben a lakásban), akkor sem volt semmi gond. A mosógépet még nem is használtam, szóval az sem okozhatott gondot. Egyedül, ahol víz folyt tegnap az a kézmosó, wc és a konyhai csap volt.

A tulaj most megy megnézni, én vidéken vagyok jelenleg. Azt mondta van biztosítás a lakásra és az épületnek is van, de azért most baromira félek. Ez az elős albérletem és már 2 nap után ilyen történik.



2023. okt. 22. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlen tőled ázott be, lehet pl. csőtörés is. Amíg nincs megállapítva az oka addig nem izgulj rajta.
2023. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene nézni az alsó szomszéd mennyezetét, hogy pontosan hol van a beázást jelző folt. A víz általában a legrövidebb úton "közlekedik", ahol a folt van, közvetlenül fölötte lesz a forrása is. Bár van olyan, hogy a nem teljesen vízszintes padló pl. az egyik sarokba vezeti a vizet és így a beázás is egy kicsivel odébb mutatja meg magát.

Ha nagyon nincs meg a folyás eredete, a kád/zuhanytálca alatt lévő szifonok, vagy a wc hátsó részébe bekötött öblítőcső és szennyvízelvezető cső esetleges szivárgását is érdemes megvizsgálni, ezek nincsenek annyira szem előtt. Ha bő vízzel mos fel az ember, előfordulhat, hogy a falon kívül vezetett fűtési-, gázcsövek mellett is leszivárog valamennyi, mert a födém nem hermetikusan veszi körbe a vezetékeket a két emelet között. És persze az is lehet, hogy ezek a csövek lyukadtak ki, a födémben, de ez elég ritka.

2023. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csőtörés vagy valami nem illeszkedik jól, pl. kád lefolyója.

Sajnos ezeket fölülről kell bontani.

2023. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte teljesen biztos, hogy nem neked felróható okból történt a beázás, vagyis senki előtt sem kell mentegetőznöd. Ne feledd, ha a javítás ideje alatt csak korlátozottan tudod használni a lakást (pl. nem szabadna zuhanyoznod), azt a tulajdonosnak kompenzálnia kell, amire a bérleti díj csökkentése vagy időarányos részének elengedése lehet a kézenfekvő megoldás.

Ahogy a 2-es is írja, a vezetékek, szifonok falon belüli sérülése is okozhatja a beázást, ezek javítása sajnos csak bontással oldható meg.

2023. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk minket áztatott el a felső szomszéd háromszor. Egyszer a fürdőben úgy, hogy eleinte huplis lett a mennyezet, majd megjelentek az egyre nagyobb foltok. Kiderül, hogy a kádba közvetlenül vezeti a mosógépből a vizet és véletlenül félrecsúszott a cső, ami elöntötte a fürdőjét. Nagynehezen talált festőt, várni kellett pár hetet, míg kiszárad a beázás. Azon a héten mikor jött volna a festő arra értem haza, hogy újra eláztatott ugyanúgy, de már folyt a víz a plafonról több helyen, mintha esne az eső. Ezenkívül egyszer a wc-jénél cseréltek valamit, akkor meg a wc felett áztatott el.

Ezt azért írtam le, hogyha közvetlenül a te hibádból adódna, azt észrevennéd. Egy felmosás normál esetben nem okoz beázást, kivéve ha hosszabb ideig áll nagyobb mennyiségű víz adott helyen. Ha ilyen nem történt, akkor nem te vagy a hibás, lehet csőtörés, rosszul elhelyezett illesztés, stb.

2023. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi lett? Lesz bontás?
2023. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nem, ott víz sem folyt. Az alsónál viszont kellett, mert ott valami vezeték át lett alakítva és egy hajlatból csöpögött.
2023. okt. 28. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös, mennyi idő múlva látszódtak a foltok és a beázás helyétől mekkora távolságra? Csak a mennyezeten látszódott?
jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!