Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális dolog 2-3 havi...

Normális dolog 2-3 havi kauciókat elkérni?

Figyelt kérdés

És ezen felül közjegyzői díjat is kifizettetni? Hol élünk komolyan? Egy egy szobás lakásba való beköltözés alaphangon 500 ezer Ft?


Megáll az ész.



2023. nov. 16. 13:45
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
88%
#31: Az fáj neki, hogy soha életében nem lesz bérbeadó, csak bérlő. És ezt egyszerű proli módjára gyűlölettel tele éli meg.
2023. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
22%
Az fáj neki, hogy soha életében nem lesz bérbeadó, csak bérlő. És ezt egyszerű proli módjára gyűlölettel tele éli meg.
2023. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
18%

Ha sokallod a bérleti díjat és kauciót akkor..


Akkor gyűjts össze minimum 10 millió forint önerőt,vegyél fel arra minimum 20 millió forint hitelt.


Akkor lesz 30 millió forintod,na ebből nem fogsz se Budapesten,se Debrecenben,se Győrben lakható állapotú lakást kapni.



Szóval rá kell majd ezek után költened a lakásra


4-6 milliót vagy 8-10 millió forintot( igényektől függően) a felújítására,hogy költözhető állapotban legyen a lakás.



Mindezek után megnézném,milyen lazán kezelnéd a lakásod bérbeadását.

2023. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

#16 Mondj egy random befektetési formát ami likvid és az inflációval megegyező kamatot ad, vagy annál is többen mert azt állítod hogy még keresünk is rajta.

A magyar államkincstárnál vásárolt befektetési állampapírok pillanatnyi kamata:

BMÁP 9,31%

PMÁP 14,75%

MÁP 3,5-6%

Takarékjegy 8%

Ezek egy vagy több éves futamidejűek.

Ha ezt idő előtt feltöröm mert a kedves lakó el szeretne költözni akkor visszaváltásra is vonnak le, pillanatnyilag 1%-ot és a kamat sem annyi lesz mint vártuk. De majd én ki pótolom a bérlőnek mert az infláció magasabb volt? Infláció feletti befektetéseken lehet bukni is, ezt bevállalja a bérlő?

És miért én dolgozzak azért hogy az ő pénze értékénél maradjon? Ettől egyszerűbb ha évente emelem a díjat és a kaució összegét az inflációval.


Mondok egy agyamentebb ötletet és a későbbiekben ezt is hangoztasd különböző fórumokon:

Mivel az ingatlanok ára is emelkedik és sokszor az inflációt meghaladó mértékben, ebből az értéknövekedésből is jár a bérkőnek mivel ő "vigyázott" az én értékemre.

2023. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
17%

Van bérlőm.

Mivel az én lakásomban lakik, mert annyira csóró hogy sajátot nem tud venni, így kihasználom őt és elkérek a lakásom használatáért 300.000 forintot havonta.

Arra is gondolnom kell hogy lelakja a bérlő a lakásomat, így elkértem tőle 3 havi kauciót.

Ez egyáltalán nem sok!

Az én lakásom értéke 55.000.000 forint.

Arra is gondolnom kell, ha pl. lebontja a bérlő.

Szóval erősen gondolkodom, hogy kifizettetem a bérlővel az ingatlan teljes árát,hogy bebiztosítsam magam.

Van a bérlőknek pénzük, nem kell sajnálni őket!

2023. nov. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!