Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt megteheti a tulaj? Jogos...

Ezt megteheti a tulaj? Jogos a felháborodásom??

Figyelt kérdés

Pontosabban nem a tulaj hanem annak a felesége.

Ő szokott átjönni.

Mielött ide költöztünk többször is megkérdeztük a tulajtól, hogy akkor macska hozható e.

Azt mondta persze nyugodtan őt nem zavarja már voltak itt olyanok is akiknek több kutyája is volt stb stb.


Na mikor ide költöztünk meg jöttünk megnézni a lakást már akkor láttuk lesz mit takarítani de nem zavart.


Majd miután ide költöztünk. Hát úgy 2 napig takarítottam csak a fürdőt mire minden mocskot ki tudtunk takarítani, plusz a lefolyót kitisztítani mert borotva penge volt benne meg kaja maradék meg valami undorító összeállt fekete szutyok. Kép is van róla ha esetleg a nyanya majd nem hiszi el...


6x súroltuk le a csempèt a falon mire már oda jutottunk hogy oké már annyira nem folyik róla a kosz. 2 árnyalattal lett világosabb mint volt.


Még nem vagyunk teljesen kipakolva a konyhapultokat már letakarítottam meg minden hát belűl a szekrényhez még nem volt gusztusom.


Na most azt tudni kell, hogy az egész konyha nappali az egyben van, és le van csempézve.

Ami hamar koszolódik.


A tulaj drága felesége, jött nekem be se mutatkozott hanem csak a barátomnak. Elmondta, hogy ő fog jönni a pénzèrt majd hétvégén. És mondtuk neki ha már itt van akkor oda adjuk most és ezzel is előrébb vagyunk.

Na most az ajtót persze nyitva hagyta maga után én meg a kezembe fogtam addig a macskát, hogy nehogy elszökjön.


Majd be szól, hogy a férje tud e a macskáról meg miért van itt macska.

Mondtam neki, hogy mi megbeszéltük a párjával azt mondta nyugottan jöhet.

Erre közli velünk, hogy oké de be kéne zárni addig a hordozójába nem??

Hát én alapbol nyugodt embernek mondanám magam de akkor azt hittem megfolytom.

Aztan a barátom szolt közbe hogy semmi értelme bezárni csak megijed. És azért is be szólt hogy rajtam miért nincs zokni miért csak papucsba vagyok és miért nincs elég meleg a lakásba....mondtam neki mert nekem igy jo...


Na oda adtuk neki a pénzt kaptunk egy papirt hogy átvette stb és elment.


Majd par nap mulva vissza jött nem köszönt már egyböl jött volna be a lakásba.

Csak jön megnézni mi a helyzet.

Es az első mondata az volt hogy itt miért nincs rend. És hogy szerintem az úgy jó ahogy itt felvan mosva???


Mondtam neki bocsánat késő este főztünk azért van még rendetlenség a konyhába és hogy igen ma még nem mostam fel.


Es hozzám baszta hogy milyen igénytelenek vagyunk meg szerinte ez így nekünk se jó.


Itt megint felkaptam a vizet és mondtam neki hogy oké értem nem nekünk se jó de mikor mi ide költöztünk a lakás retkesen volt átadva és hogy majdnem 2 napig csak a fürdőt takarítottuk mert folyt a csempéről a kosz szóval bocsánat hogy most épp nincsen felmosva mert nincs kedvem a vegyszert szívni es a forró víz nem szedi fel rendesen.


Erre csak annyit mondott, hogy jó legyen rend mert ez így nem lesz jó.

Utána fogta magát és elment.


Már amugy azon gondolkodtam, hogy felhívom a férjét hogy tegye helyre az drága feleségét...


Kifizettünk 3 havi kauciót még a bérleti díjat is hamarabb fizettük mint kellett volna erre ezt kapjuk???


Minden nap felvan mosva, épp akkor még nem volt...ez akkora bűn??? Meg a beáztatott mosatlan? Hát ő hogy a picsába mosogat? Addig kaparja az odaszáradt kajamaradékot amíg le nem jön?


Azon is gondolkodtunk biztos az a bajuk hogy fiatalok vagyunk de akkor minek adták ki nekünk a lakást.

Azt beszéltük barátommal ha mégegyszer ilyennel be szól akkor vissza kérjük a kauciót és el is költözünk innen...


Mostmar attol félek mikor akar megint beállítani anélkül hogy előtte szólna...


Azert kiváncsi vagyok náluk hogy néz ki a ház...ott vajon minden órában felvan mosva vagy mi a fax



jan. 18. 16:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Jogos.
jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleve miért jön pár naponként oda?

Ha havonta egyszer odamegy a pénzt beszedni, akkor ellenőrizheti a lakás állapotát. Egyébként meg hagyjon titeket békén.

Miért költöztetek be egy ilyen retkes lakásba? Én akkor és ott telefonáltam volna nekik, hogy először hozzák normális állapotba a lakást, utána lehet szó arról, hogy mi itt lakjunk és fizessünk érte.

Bérleti szerződés van? Ilyenkor lenne nagyon jó, ha lenne. Ui. abban pl. le lehetne írni, hogy macskát tarthattok-e vagy pl. hogy ő milyen gyakran jogosult ellenőrizni a lakás állapotát.


Eleve ne engedd be őt, ha csak random odaállít. Hívjon fel előtte, egyeztessetek időpontot, és akkor majd rend lesz a konyhában a jövetelekor.


Elég bunkó ez a nő, ne hagyd magad.

jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben nem vagyok szakértő, de néhány dolog eszembe jutott.

1. Nem kellett volna a laskást koszosan átvenni, ki kellet volna takaríttatni az új lakó beköltözése előtt.

2. Mi van a szerződésben, mikor mehet ellenőrizni a lakás állapotát?

3. Mosatlan edény és felmosás dolgába nem hinném, hogy beleszólhat, az rendeltetésszerű használat közben keletkezik, a padló koszolódik.

4. Lehetséges, hogy az a célja, hogy miután kivakartátok a koszból, önként távozzatok /a kaució marad náluk/ és az immár tiszta lakásba jöhet a következő lakó+az újabb kaució stb.

jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tulajnak szóljál hogy ez így nem okés. Én is adok ki lakásokat, de havi egyszer ellenőrzök csak mert ennyi azért muszáj. Nekem nem lenne pofám pár naponta odatolni a képem más otthonába, főleg előzetes egyeztetés nélkül. Családtaggal is vesztem már össze ezen, mert azt gondolta hogy az én lakásom átjáróház, aztán amikor erre járt akkor fel akart mindig szaladni. Úgyhogy maximálisan egyetértek veled, a kiakadásod jogos. A macskához meg semmi köze, ha a tulaj megengedte. Én nem engedek semmi állatot a lakásaimba, de ha a ti főbérlőtök kiadta nektek így is, akkor maradjon csöndben az asszony, kollektálja a lóvét havonta aztán tűnjön onnan amilyen gyorsan csak tud.
jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Azonnal beszélnék a tulajjal, hogy jogom van az albérlet kifizetése után a saját lakóhelyemként az ingatlanra tekinteni, amibe nem fér bele, hogy a privát szférámat nem tartja tiszteletben valaki és zaklat. A szerződésben foglaltak szerint ragaszkodjatok hozzá, hogy a tulajjal szeretnétek csak érintkezni és ragaszkodjatok hozzá, hogy nem a meghatalmazottal, egyeztetett időpontban. Ha nem tartják be a megállapodát, simán levideóznám a jövetelét és annak tükrében lépném meg, hogy elmegyek onnan és akár jogi útra terelem az ügyet. Ha fizetem rendesen a díját, az az én lakásomnak tekinthető abban a hónapban és pont.
jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Erről van szó. A saját lakásunkban sincs mindig akkora rend, hogy bármikor vendéget fogadhassunk. Ha valaki jönni akar, akkor egyeztessünk időpontot és akkorra rendet csinálunk.
jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos. Volt ilyesmi foberlom, menekultem.

Semmi koze nincs ahhoz hkgy rens van e. Ahhoz ye hogy foztok e. Es onnan hogy megengedte a macskat ahhoz se hogy miben van.

Megtekinteni meg johet ha idopontot egyeztettek elore. Csoda ha ez nincs benne a szerzodesben.en megkerdeznem a tulajtol kozvetlsnul telefonban vagy emailben hogy ki lezs a kapcsolattarto es kinek a szava mérvadó.

A szerződést meg alaposan át kell nézni és minden ami hiányzik abbol tanulni hogy legkozelebb beleirasd.

Es abbol is tanulj hogy a tulajt irasban kellett volna megkerdezni a macskarol

jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem vettem volna ki retkes lakást. Szerintem az már önmagában sokat mond, hogy valaki úgy adja ki.
jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

3. Stimmel, ezeket gondolom.


Lehet, nincsen egyetértés a családban a lakáskiadásról.

Nem valószínű, hogy ez a viselkedés nektek/rólatok szól!


NEM JÖHET ODA, amikor eszébe jut!

Csak előzetes egyeztetés után!

jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez így egyáltalán nem oké. Költözzetek el. Az én szeődésemben az van, hogy 3 havonta jöhet a tullajdonos előre egyeztetett időpnotban. De annyit sem jön, mert én Szegeden bérlem a lakást ő meg budapesti. Mident intézünk online. Macska is van, benne van a szerződésben. Én is kiadom a budapesti lakásomat (munka miatt költöztem Szegedre egyenőre 3 évre) én sem járkálok oda, még akkor sem amikor amúgy budapesten vagyok, ha nem muszáj valami miatt.
jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!