Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiskorú gyerekkel mennyi a...

Kiskorú gyerekkel mennyi a felmondási idő?

Figyelt kérdés
Tulaj vagyok és szeretném a jelenlegi 30 napot felmondani?
márc. 7. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi a szerződésben van.
márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben megállapodtatok szerződéskötéskor.
márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek semmi köze a felmondási időhöz.
márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ennek a gyerekhez?
márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
Valami köze biztos van ,mert gyerekes bérlőt sokkal nehezebb elküldeni jogilag is .
márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
5. Ez nem így van. Sokkal inkább az, hogy a nem fizető gyerekes bérlők hiszik azt, hogy a gyerekre tekintettel nem lehet kitenni őket.
márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát egyértelműbben is kiírhattad volna a kérdésed.


Tehát ingatlant adsz bérbe gyerekes családnak. Az erre vonatkozó szerződést szeretnéd most felmondani.


Nyilván annyi a felmondási idő, amennyi a szerződésben ki lett kötve. Ha nem lett kikötve, akkor a Ptk. szabályai az irányadóak. Ez akkor is így van, ha nem gyerekes a család és akkor is, ha gyerekes.


A felmondási időtől akkor szabadulsz, ha azonnali hatállyal vagy kénytelen felmondani a bérleti szerződést.


Mikor teheted ezt meg? ->


A lakásbérleti jogviszonyt a bérbeadó a bérlő előzetes felszólítását követően, legalább 15 napos felmondási idővel, a felmondást követő hónap utolsó napjára felmondhatja, ha a bérlő vagy a vele együttlakó személy a bérbeadóval vagy a szomszédokkal szemben az együttélés követelményeivel kirívóan ellentétes magatartást tanúsít, vagy a lakást vagy a közös használatra szolgáló területet nem rendeltetésszerűen vagy nem szerződésszerűen használja.


A felmondást nem kell előzetes felszólításnak megelőznie, ha a kifogásolt magatartás olyan súlyos, hogy a bérbeadótól a szerződés fenntartását nem lehet elvárni. A felmondást a tudomásszerzéstől számított 8 napon belül kell közölni.


Mikor számít súlyosnak a magatartás?

Ha a bérlő a lakást, annak felszerelési/berendezési tárgyait rongálja, nem rendeltetésszerűen vagy nem szerződésszerűen használja (például gázkazánnál fennáll a robbanás veszélye), vagy egyébként fennáll annak a veszélye, hogy a lakást a bérlő nem fogja épségben visszaadni.

márc. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor most már sejtem, többek között miért nem adnak ki szívesen gyerekeseknek lakást! A tudatlanság miatt...2024 Magyarország, csodálatos.
márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Akkor most már sejtem, többek között miért nem adnak ki szívesen gyerekeseknek lakást!"


Én a magam részéről azért nem adok ki szívesen kisgyerekeseknek lakást, mert véleményem szerint nagyon kevés az olyan gyerek, aki megfelelő neveltetést kapott. Ez nagyrészt abból adódik, hogy vírusként terjedt az emberek között az egoizmus, ennek megfelelő szülői példát lát a gyerek és azt viszi tovább.


Ha csak azt megnézem, hogyan viselkednek maguk a felnőttek, a többségnek fogalma nincs az illemről, hogy illik köszönni, ha bemész valahova, létezik olyan szó, hogy köszönöm/kérem, hogy nem ülünk le idegen lakásban, ha nem kínálnak hellyel, stb.


Amikor eljönnek megnézni a lakást, a gyerek pedig rohangál körülöttünk, mint egy mérgezett egér és a szülő még csak rá sem szól, az már mindent elmond. Annak a gyereknek kezet fognak csókolni, ha kitöri az ablaküveget, vagy zsírkrétával átfesti a falakat. Ezt borítékolom...


Találkoztam kivétellel is, de az nagyon ritka. Sajnos ők nagyobb lakást kerestek, így nem kötöttünk szerződést.


Akinek nem inge, ne vegye magára a kritikámat. :)

márc. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én meg kutyásnak nem adok ki lakást, hasonló okokból... 10 éve volt nálunk kutyás pár 1 évig, nagyon megbántam, összekaparászta a fa beltéri ajtót, konkrétan a teraszajtó üvegét is összekaparta, mivel gondolom ki akart menni. Volt több adag kutyapisi a laminált lapon hálószobában, ami felpuhította a padlót és borzalmasan nézett ki utána. Beszóltak az állandó ugatás miatt, mivel napközbenre ugye otthon hagyták a kutyát bezárva.


Gyerekesekkel semmi gondom nem volt még. Lehet, hogy csak Pesten van ennyi egoista? Nem tudom. Főleg a fővárosból hallom, hogy a bérbeadók utálják a gyerekeket, cserébe kutyapártiak.

márc. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!