Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi lesz a közjegyzői díj?

Mennyi lesz a közjegyzői díj?

Figyelt kérdés

Albérletet vennénk ki.

A tulajdonos csak így, közjegyzői okirattal adja ki.

Azt nekem kell fizetni vagy közös? Illetve mennyi ennek az összege?

85.000 Ft az albérleti díj havonta


márc. 15. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én legutóbb 40 ezer forint körüli összegről hallottam. Mivel ő kívánja meg (és neki sokkal nagyobb haszna van belőle, mint neked), ezért neki kellene fizetni, de persze, ha nagyon kell az az albérlet, akkor rád verheti, ha hagyod.
márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es írja.

Akkor olcsóbb, ha csak a kiürítési nyilatkozatot záradékolja, nem a szerz. összes pontját, mert az egy 100-as is lehet.

Korralekt lenne, ha ő fizetné, vagy csak a felét terhelné rád. Olyan kikötéssal, ha idő előtt felmondanád (pl 1 éven belül), vagy neked felróható okból kell felmondania, akkor a teljes közjegyzői díjat fizesd meg.

Profi lakáskiadóként írom, hogy ha jó a bérlői profilod (referencia, fél-egy évnél régebbi munkahely stb), és vállalod, hogy állandó utalással fizeted a bérleti díjat és a közös költséget, hónap elején fotózod a mérőket stb., akkor a másik fél is tesz kedvező lépéseket feléd (mivel a kockázatot csökkented).

márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!