Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy párkapcsolatban kinek...

Egy párkapcsolatban kinek kell fizetni az albérletet ?

Figyelt kérdés
máj. 15. 19:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesbe
máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Felesbe.

Mármint az egyik fél fizetheti egészbe.

De akkor a másik pl a rezsit.

Egy közös háztartásba mindenkinek ki kell venni a részét szerintem. 50-50% ba.

máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Fele fele.

De ha mondjuk az egyik keres 1 milliot es a masik meg 200ezret, akkor nehez kerdes.

máj. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy mindkettőnek be kell szállni pénzel.

Mivel mindketten albérletbe vannak azonos anyagi háttérrel vagyis egyiknek sincs saját lakása alap hogy osztoznak a költségen.

Nekem saját lakásom van barátnőm költözött hozzám alap hogy nem kérek bérleti díjat😂 De mivel dolgozik, és közös a többi kiadás ezért fele-fele a többi kiadás.

máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Igazságosan fele-fele mind a bérleti díj, mind a rezsi, de ha nagy az anyagi különbség kettejük között, megegyezés kérdése. Pont az ilyeneket kell tudni nyíltan, tabuk nélkül megbeszélni és nem győzni a másikon, meg elvárni, hogy ugyanazt akarja, hanem olyan megoldást találni, ami mindkettejük szerint rendben van.
máj. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

-Alap felállás az, hogy fele-fele.

-Ha óriási a keresetbeli különbség, akkor azzal arányosan lehet módosítani a fele-fele felállást. Vagy ha az egyik fél diák, a másik dolgozik, akkor is a diák nem fog tudni jelentősen belefizetni.

-Van az a hagyományos felfogás, hogy a férfinak az a dolga, hogy eltartsa a nőt. Ez abban az esetben jogos, ha az életmódotok is hagyományos, tehát a háztartás teljesen a nő dolga, a férfi meg dolgozik. Még ha ez vonzó is lenne valaki számára, a mai átlagos fizetések mellett nehezen elképzelhető.

máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Én voltam a témavezetője a doktori képzésen a későbbi feleségemnek. Én már aktívan dolgoztam, ő meg frissen végzett diák volt. Amikor hozzám költözött, nyilván én vállaltam az anyagi terheket.
máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Utolso, hany evesek voltatok amugy?
máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Nincs erre jogszabály. Ahogyan ti ketten megállapodtok.


Megj.: ha ebben nem tudtok megállapodni, akkor megette a fene a párkapcsolatotokat is. Szóval nem értem, minek írtad ki ezt a kérdést.

máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Felesbe kell
máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!