Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy 17 évesnek milyen szállás...

Egy 17 évesnek milyen szállás helye lehet? Nagyon sokat dolgozom igy az anyagiakal nincs is problemam. Viszont 17 evesen nem sok opciom van.

Figyelt kérdés

Nagyon rossz otthon a helyzet es ne jöjjön senki se azzal hogy mar csak 1 evet kellene kibirnom mert en ugy erzem eleget tűrtem.

A gyermekotthon tudom hogy egy opció de nem s legjobb.

Esetleg magán kolégiunot ,diákszálót ki adnának nekem ? Vagy csak a gyermekotthon opció letezik?


máj. 15. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyagiakkal tényleg nincs problémád, akkor esetleg nincs olyan nagykorú barátod aki összeköltözne veled?

Vagy talán a másik lehetőség az, hogy szobát bérelsz. Nálunk pl. nagyon sokan keresnek lakótársakat. Ott ha elmondod nekik, hogy az otthoni szar helyzet miatt akarsz szabadulni és stabil munkahelyed van akkor nem hinném, hogy problémáznának.


De az, hogy egyedül bérelj egy lakást szerintem nem megoldható, mivel nem vagy még 18 ezért korlátozottan cselekvőképes vagy.

máj. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Rokon vagy ismerős, akiben megbízol.
máj. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valaki nagykorúval tudsz összeköltözni. Hogy most ez barát, rokon, aki befogad (a nagymamától a kebelbarátnő osztálytársig) vagy bérelsz egy szobát diákokkal... Utóbbinál facebook csoportokat lehet esetleg keresni a lakhelyed szerint. Kérdés, a szüleid engedik-e. (A sulit viszont semmiképp nem érdemes abbahagyni, mert nagyon kényszerpályán leszel, mindig csak a látástól mikulásig dolgozás marad, ami elmegy majd albira és kajára.)
máj. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, csak megóvni egy krízishelyzet kialakulásától.


Nem akarlak megsérteni, de gondold jól át ezt az "anyagiakkal nincs probléma" részt.


100% biztos ez? Mert amíg nem éltél még a magad lábán, minden összekuporgatott pénz soknak érződik. De aztán jön a sokk, van egy csomó dolog, amire nem gondoltál, és nem is feltétlen említett egy felnőtt sem az életedben.


Különösen ha nincs rendszeres bevételed, nagyon gyorsan megy a pénz.

Lesznek váratlanul nagy költségek. Telefonja pl az embernek mindig a legrosszabb időben krapál meg.



Az az anyagi biztonság a szüleiddel kapcsolatos? Ha ott borul a dolog, megvonhatják az anyagi támogatást?



Dolgozol? Kb mennyit viszel haza egy hónapban? Van megtakarításod?



Úgy nézem most érettségizel majd. Munka mellett fogsz tudni tanulni?

máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem , en dolgozom 15 eves korom óta. Jelenleg 17 eves vagyok. Van havi fix bevetelem es 2 munka helyen dolgozom.

Nem most eretsegizem mivel meg 9 . Es vagyok.

280 körul keresek. Nem a legtöbb tudom de igyekszem

máj. 16. 09:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagykoru olyan ismerösöm rokonom nincsen akivel össze tudnek költözni ezert kerdeztem hogyha az alberlet offos. Akor milyen mas lehetösegeim lennének.
máj. 16. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz szét albérlet hírdetések közt. Vannak ilyen facebookos csoportok, hogy albit keres/lakótársat keres.



Én is vagy 4 helyen laktam albiban és a lakótársak nagy részét nem ismertem korábbról.

máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szobát bérelj. Igaz, idegenekkel kell laknod, de jobb, mint otthon.
máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért vigyázz magadra, mert 17 évesen bele lehet futni tisztességtelen tulajokba vagy lakótársakba is.
máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!