Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 1hete aláirt bérleti szerződés...

1hete aláirt bérleti szerződés után a bérlő jelezte, hogy elállna a szerződéstől. Jún 1től szólt a szerződés.1ejjelt ott aludtak, mert a szülők másik régi albit festik. Megnézték a szülők és szerintük sok a probléma. Kauciót visszaadnátok?

Figyelt kérdés
máj. 18. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Mi van erre vonatkozóan a szerződésben?


Egyébként igen, visszaadnám, mert a kaució arra szolgál, hogy az ingatlanban keletkezett károkat (ha van) fedezze kiköltözés után.

máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen. Csak 3 alberlot utasítottunk vissza miattuk, akik szintén szerették volna kibérelni.

Őket választottuk. Plusz vállaltuk a festés költségeit és új lámpákat a nappaliba.

máj. 18. 21:33
 3/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg nincs sok probléma. Állítólag folyik a wc. (Sosem folyt nekünk). Jóhiszeműen meg ingyen használták is a lakást, mert a szülők a régi albiban voltak
máj. 18. 21:34
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Én megmondanám nekik, hogy még 11 hónapnyi bérleti díjjal tartoznak. Ha nem fizetnének akkor a biróság nagy valószínűséggel megítélné neked az összeget.
máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

A kauciót akkor is vissza kell adnod, ha nincs benne a szerződésben, hogy elállás esetén bukja a bérlő.

Fizettesd ki velük azt az időt, amikor benne laktak.


A lakáskiadás ilyen. Ha korábban ennyi jelentkező volt, akkor nem lesz gond másik bérlőt találni.

máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
En 3 het után mondtam vissza egy albimat és kozolte a tulaj, buktam a kauciót.nagyon sajnálja. Nem cirkuszoltam, mert tudtam mit vállaltam
máj. 18. 22:02
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Mire írtad alá a szerződést? Ha egy évre akkor 11 hónappal tartoznak. A teljes 1 év letelte után ha minden jó állapotban maradt akkor visszaadod a kauciót.


Esetleg lehetsz te az extrajófej hogy megmondod h csak 3 hónapot kell kifizetni. De mindent adjatok írásba.


Ők meg megtanulják hogy ne írjanak alá szerződést ha nem gondolják komolyan

(És mindezt bérlőként mondom)

máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés de visszaadnám a kauciót,ha tényleg azt mondtad hogy hármat vissza is mondtál akkor könnyen kapsz új bérlőt.
máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem adnám vissza a kauciót. Itt tényleg okoztak kárt: később tudod kiadni a lakast, kiesik jövedelem. Es megint kezdhetsz berlőket keresni. 1 havi kauciót én biztos visszafognék a kiesett jövedelem miatt.
máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Deff ***** válasza:
A 11 hónap követelése lehet jogos lenne de gerinctelenség, te kb. egy hónapnyi bevételt buktál max , mert úgyis lesz gyorsan új albérlő.
máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!