Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tanácsolnál olyanoknak,...

Mit tanácsolnál olyanoknak, akiknek sürgősen albérletet/másik albérletet kell találniuk?

Figyelt kérdés
Jöhet akármi amire figyelni kell ilyenkor.

máj. 19. 01:00
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

pl.: -zár csere az alap, ezt nem tilthatja meg a bérbeadó(ha ez van a szerződésben az érvénytelen, kulcsot nem kell adnod neki)



-szerződést csak alapos átolvasás után írj alá



-bérleti díj fizetés banki átutalással legyen, hogy lehessen bizonyítani



- áramhálózat rendben legyen, fí relé legyen, jogszabályok szerint kötelező a bérbeadónak érintésvédelmi felülvizsgálatot végeztetnie(van kivétel)



- lakóhely/tartózkodási helynek bejelentkezhetsz ezt megtiltani nem lehet



- szerződésbe írjátok bele, hogy a megszűnése esetén a bérbeadónak hány napja van visszautalni az óvadékot/kauciót



-jogszabályok szerint a bérbeadó évente 1x ellenőrizheti az ingatlant, előzetes egyeztetés után



-rezsi fizetés csak átutalással és csak azután, hogy a bérbeadó elküldte a fogyasztásról a hivatalos papírt

máj. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

első szépeket ír, csak full röhejes.

persze pampoghatsz, emberkedhetsz, csak a lőtéri kutya nem fog neked kiadni így semmit. nincs az az elmebeteg tulaj, akinek ne lenne kulcsa a saját házához. jó hogy nem már írassa rád egyből a házát....komolyan mikben vannak egyesek.

máj. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ahol tudsz, állíts be gordetesfigyelot, ahol nem, ott naponta 2-3 alkalommal nézd az új hirdetéseket. Ha látsz megfelelőnek tűnőt, rögtön jelentkezz, és gyorsan nézd meg. Ha tetszik, dönts gyorsan. Szerződést írjatok! Pénzt csak ellenőrizhetően adj at! A kérdéseidet és kéréseidet írd össze előre, hogy ne felejts el semmit!
máj. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is bújjátok a netet naponta többször (pl. ingatlan.com, facebook/marketplace). Ha mentek megnézni, vigyétek a kérdéseket felírva (rezsi mennyi, mi van benne, pl. szolgáltatók, közös költség, hány hónapra fix, mennyi a felmondási idő, kaució, kik a szomszédok...). Legyen rendes szerződés, és lehessen átutalással fizetni. Ha kiveszitek, mindent fotózzatok le dátummal.

Hogy a tulaj ne tudjon bemenni, én is túlzásnak tartom (hisz olyan kérdés is volt itt már, hogy bérlő tűnt el, vagy elutazott és csőtörés van... stb.), ugyanakkor az előző akárhány lakónak is lehet kulcsa, szóval nem hülyeség a zárcsere, meg egy belső retesz.

máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lilluci27 ***** válasza:
75%
Nézd a hirdetéseket folyamatosan
máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Környéki facebook csoportokba jelentkezz be és ird bele, hogy sürgősen albérletet keresel, milyen összeghatárig, mekkorát,van-e kutya, macska, gyerek stb.
máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Semmire, a sürgős költöző nem ideális bérlő.

Kell legyen minimum 2 heted az első telefonhívásodtól a beköltözésig, különben nem állnak szóba veled normális bérbeadók.

máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem pedig korrekt az első válasz. Szinte szó szerint ez van a sződésemben 3 kivétellel:


1. Van kulcsuk, mert előtte ők maguk laktak ott, és vot olyan eset amikor én külföldön voltam, és jol jött, hogy be tudnak jönni (beázás miatt).


2. Három havonta jöhetnek ellenőrizni (nem jönnnek).


3. Nem volt érintésvédelmi vizsgálat.

máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a kérdés. Semmi tennivalód nincsen azon kívül, hogy albérletet keresel ezerrel.
máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!