Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egy rokonomnak szivességből...

Ha egy rokonomnak szivességből átengedem használatra az egyik házamat akkor hogy akadályozhatom meg azt, hogy rezsitartozása esetén nekem legyen anyagi károm belőle a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Előzőleg albérlők voltak 600.000 Ft kárnál tartunk jelenleg és akkor még nem számoltam az ügyvédi költségeket,visszakapcsolások költségeit..

Egy rokonomnak adnám át használatra,akinek jelenleg van munkahelye,de sosem volt híres a felelősségtudatáról, egy esélyt szeretnék neki adni,hogy újrakezdhesse.


2013. dec. 14. 10:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%
Szerződés, szerződés, szerződés!
2013. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
53%
Kérj a bérleti díj mellé min. 2 havi kauciót. Rendszeresen olvasd le a mérőórákat és te fizesd be fizikailag a csekkeket,tőle meg kérd el rá a pénzt.
2013. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szerződés a rokonnal lakáshasználatról,hogy milyen esetben kell elhagynia a házat,vagy szerződés a szolgáltatókkal,hogy engem ne terheljen a tartozás amit más halmozott fel..

Ha kikapcsolják a szolgáltaatásokat akkor gondolom amíg nem rendezné nekem kellene kifizetnem mindent?

2013. dec. 14. 10:36
 4/12 A kérdező kommentje:

Bérlei díj,kaució????

Ingyen használhatná,de kárt ne okozzon vele nekem !

2013. dec. 14. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

A probléma az, hogy hiába írod át az órákat a bérlő nevére, ha tartozása lesz és nem tudják behajtani, akkor is neked kell majd fizetni, mert te vagy a tulajdonos. Tehát írhatok egy jó szerződést egy ügyvéddel, amin nem lesz fogás. Sajnos ebben az esetben is rajtad fogják behajtani, de legalább lesz esélyed arra, hogy a bíróság megítélje, hogy az a pénz jár neked és kötelezik rá, hogy fizesse meg.


De, ha nem egy megbízható alak, én nem biztos, hogy kiadnám neki. Bár, egy vadidegennél minden jobb. Egyébként én úgy szoktam, hogy a számlák arra a címre mennek, ahol lakom. Amikor megjön, befizetem, majd, amikor a bérleti díjat fizeti az adott hónapban, megmutatom a szelvényt és elkérem az árát. Ha nem fizet, kap egy hónap haladékot, és elúszik az előlege. Ha utána sem fizet, kirakom.

2013. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Először is kössetek szerződést.

Másodszor kérj 2 havi kauciót.

Harmadszor kérd a csekkeket hozzátok. Ha megérkeznek a csekkek, minden hónapban egy előre megbeszélt időpontban látogass el oda, előtte szólj telefonon, hogy mennyi pénzt készítsen, és bemenni se kell, de te vedd át a pénzt. Ha kifizetett mindent akkor mehetsz is. Ez havonta egy 5-10 perc procedúra.


Ami még fontos, vegyétek jegyzőkönyvbe a tárgyakat és az épület hibáit, és ha kiköltözik akkor ha több hiba van, akkor a szerelés árát le kell vonni a kaucióból.

Szoktak fényképeket is csinálni a hibákról.


DE szerintem ha olyan meghibásodása van a háznak ott lakáskor ami mindennapi életvitelből eredően alakul (pl. kiég az izzó, eldugul a lefolyó, vagy amiről nem ők tehetnek, pl. egy galamb kitöri az ablakot) azt neked kellene állnod. SZERINTEM.


Illetve ha a közös költségben benne van valamiféle panelfelújítási költség akkor én azt nem fizettetném, hiszen nem az ő dolga. Az a tulajé.

2013. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg a mérőórák átíratása elég, plusz szívességi lakáshasználati szerződés.


Gyakorlatilag az a legtutibb megoldás, hogy a saját címedre kéred a számlát, és te fizeted be. Tőle pedig azonnal elkéred a pénzt. Csúszás nincs, "jövő hónapban megadom" nincs, oldja meg. Ha nem fizet, költözhet. Így legrosszabb esetben is maximum egy számlát kell neked állnod helyette.

2013. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6. Válaszoló!Félreértettél ingyen adom át használatra a házat,a villanykörtét nem szeretném cserélni ha kiégne neki....

.

7. válaszoló!Nagyon köszönöm a választ!

2013. dec. 14. 11:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Közjegyző előtt kötött szerződés, végrehajtási záradékkal. Nincs ingyen, de máskülönben még pereskedhetsz is, hogy kimenjen. Mérőórák maradjanak a neveden, legalább azonnal megtudod, ha nem fizeti. Nincs 100%-os biztonság, legyen tartalékod!
2013. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fizesd te a csekkeket és elszámolsz vele havonta , minden kiszámolható (Ft/m3) (Ft/kWH) + alapdíjak ! De jó ezt az elején tisztázni nekem volt olyan bérlőm szegény a 4. osztályos szinten nem tudott számolni . A munkatársam is hasonló a cipőben volt, a felesége tesója egy lepukkant munkakerülő 30 éves szeszkazán . Ők segítik ki mivel rászorult kértek a nevére "kártyás" Villany gáz órát ... De így is beszereztek egy " kicsit megcsúsztam " gázpalackot :) Mondjuk a jegyző figyelmeztette zsebszerződést "akár ügyvédi " ha akar írni , inkább ne írjon semmit akkor nincsen a delikvens kezében semmi kapaszkodó, nagyon behajtani ezen az életmódon élőkön nem lehet semmit . De arra figyelmeztet a legnagyobb szerelem is haraggá tud változni
2013. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!